Meditasyon Yapmanın Orgazm Üzerindeki Etkisi
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Orgazm olamamak çoğu kadının sık sık yaşadığı bir problemdir. Kadınların yatakta rahat etmesini etkileyen çok fazla neden vardır. Toplumsal olarak bastırılmışlık, kendine çok fazla vakit ayırmama ve sürekli kafanızın bir şeylerle meşgul olması bunun nedenleri arasındadır.

Cinsellik ve orgazm insanın kendisini tamamen rahat bırakmasını gerektirir. Ama kadınlar bunu yapmakta genel olarak başarısızdır. Bunun altında yatan başka nedenler de olabilir. Günlük hayatınız, partnerinizle ilişkiniz, stres ve sorumluluklarınız ve hatta kontrol etmek zorunda olduğunuz şeyler sizin orgazm olmanızı engelleyebilir. Buna bir çözüm bulmak amacıyla meditasyon yapmayı düşünebilirsiniz. Peki, meditasyon yukarıdaki sorunlara nasıl bir çözüm sunabilir ve orgazm olmanızı nasıl kolaylaştırabilir?

Kendinize Vakit Ayırmak

Size uzaktan çok etkili gibi görünmese de meditasyon kendiniz için iyi bir şeyler yapmanın en güzel yollarından birisidir. Kendinizi dinlemek ve rahatlamak için meditasyon yapabilirsiniz. Meditasyonla birlikte kafanızı boşaltabilir ve günlük sıkıntılarınızdan uzaklaşabilirsiniz. Bu da sizin yukarıdaki sorunlarla baş etmenizi kolaylaştırır.

 Hayatındaki sorunları çözebilmiş ve rahatlamış olan bir beden yatakta da daha rahat olur ve daha kolay orgazma oluşur. Bu yüzden günümüz modern kadınının yapması gereken en önemli şeylerden birisi kendisine vakit ayırıp hayatında meditasyona yer vermektir. 

Dikkat Toplama

Meditasyon yapmanın bir diğer faydası dikkatinizi toplamaya yönelik katkısıdır. Gündelik sorunlarınızdan uzaklaşıp kendinizi ilişki sırasında haz almaya ve rahatlamaya vermezseniz orgazm olamazsınız. Biliyoruz ki hepimizin hayatında önemli zorluklar ve stres yer alır. Ama kısa bir süreli de olsa kafanızı bir şeylere tam olarak vermeniz gereken konular vardır. Cinsellik ve orgazm da bunlardan birisidir. Ne kadar odaklanırsanız yatakta o kadar mutlu olursunuz. Kendinizi bırakmanın, rahatlama ve odaklanma kendinizi geliştirmenin yollarından birisi de meditasyondur.

Sorunlardan Uzaklaşmak

Meditasyon sırasında size yaptırılan egzersizler arasından rahat ve doğru nefes almak da yer alır. Nefes almanın hayatımızda ne denli büyük bir önemi olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Sağlığımız, duruşumuz ve oturuşumuz için bile önemlidir. Bu yüzden rahatlayıp her zaman bizi meşgul eden sorunlardan uzaklaşmamıza da katkısı vardır. Bir süre de olsa hayatınızdaki sıkıntılardan uzaklaşıp "oh be" demenizi sağlayacak şeylerden birisi meditasyondur. Meditasyon yaparak cinsel hayatınızı da renklendirebilir ve daha rahat orgazm olabilirsiniz. 

Kendinizi Tanımak

Kendinizi tanımak ya da vücudunuzu dinlemek için vakit ayırabiliyor musunuz? Çoğu kadın bu soruya hayır yanıtını verir. Ama cinsel hayatınız kendinizi dinlemeniz gereken konulardan birisidir. Tamamen kendi kendinizle kalmanızı ve tamamen kontrolünüzü kaybetmenizi gerektirir. Bunu gündelik hayatınızda yapamazsanız yatakta da yapamazsınız. Meditasyona yer açarak kendinizi dinleme şansı bulabilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmayın ve meditasyon yapmanın faydalarını görmeye başlayın. Günde çok az da olsa meditasyona vakit ayırmak size ve cinsel hayatınıza kesinlikle iyi gelecektir. Bu şekilde orgazm olamama sorununuzu da çözebilirsiniz.  

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları