Tomris Filmini İzleyin Fragman Yayınlandı
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Tomris Hatun; tarihteki ilk kadın hükümdar. M.Ö. 6. Yüzyılda yaşanan ve tarihi olaylar ele alınarak hazırlanan film, görsel efektleri ve konusu ile büyük beğeni kazandı. Tomris, küçük yaşta ailesi ve sevdiklerinin öldürülmesi ile yalnız kalır.

Tomris, küçük yaşta ailesi ve sevdiklerinin öldürülmesi ile yalnız kalır. Pers Kralı II. Kyros tarafından gerçekleşen bu durumu kabul etmeyen Tomris küçük yaştan itibaren bir savaşçı gibi yetişir. Ailesinin mirası olan gücü tekrar kazanarak Pers Kralı II. Kyros'u bozguna uğratmak için birçok zorlukla baş edecektir. 

Tomris Tüm Sevdiklerini Kaybeder Ve Yalnız Kalır

Yakınları Pers Kralı II. Kyros'u krallığı tarafından öldürülerek yalnız kalan Tomris, bir savaşçı gibi yetişir. Kendini koruma ve öldürme konusunda son derece yetenekli olan Tomris, lider tarafı da vardır. Büyük bozkır kabilelerini bir araya getirerek tekrar güçlenmek ve Pers Kralı II.Kyros'u bozguna uğratmak için var gücü ile mücadele edecektir. 

Kabileleri Bir Araya Getirmek Kolay Olmayacaktır

Parçalanan kabileleri bir araya toplamak kolay olmayacaktır. Lider vasfını kullanarak tüm kabileleri bir araya getireceğine inan kahramanız, bunun için çeşitli görüşmeler yapar. Yaptığı bu görüşmeler sonrasında buna kabileleri inandırmak hiç de kolay olmayacaktır. Bir araya gelerek güçleneceğini bilen Tomris, bunun için küçük parçalar halinde kalmaktansa tek vücut olarak Pers Kralı II.Kyros'u mağlup etmek için mücadele eder. 

Bozkır kabilelerini bir araya toplamaya ve ortak hareket etmeye inandıran Tomris, bundan sonra ki adımı ise hazırlık yapmak olacaktır. Lider tarafının ön plana çıkması ile diğer bozkır kabilelerin takdirini zor da olsa kazanan Tomiris, artık kaybedilen mirası kazanmak için hazırdır.

Tomris Büyük Mücadeleyi Kazanacak Mı?

Yapılan bu mücadele ve savaşlar sonrasında yüzyıllar sonra bile kahraman olarak bu mücadelede adının anılacağına inan Tomris bunu gerçekleştirebilecek mi? Günümüzde hala tarih kitaplarında yer alan bu destansı mücadele M.Ö. 6. Yüzyılda yaşanmış olup, hala yeni nesillere aktarılmaktadır. 

Tomris için kabileleri bir araya toplamak ve bu mücadelede yer almasını sağlamak hiç de kolay olmayacaktır. Ses ve görüntü kalitesi ile siz de harika bir film izlemek istiyorsanız, severek bu filmi izleyebilirsiniz. Hedefine ve hayallerine Tomris ulaşacak mı merak ediyorsanız, bu tarihi filmi sevdiklerinizle seyir keyfini yaşamalısınız.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları