Yükseköğretim Kurumu Sağlık Lisans Tamamlama Programı Ve İlahiyat Lisans Tamamlama (İlitam) Sonuçları Belli Oldu Mu?
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Yükseköğretim kurumu sağlık lisans tamamlama ve ilahiyat lisans tamamlama (İLİTAM) sonuçları emek veren tüm adayların ve aday yakınlarının merak konusu oldu.

Yükseköğretim kurumu sağlık lisans tamamlama ve ilahiyat lisans tamamlama   (sınavsız geçiş) sonuçlarının açıklanmasını bekleyenlerin merakı son buldu. Sorgulama ekranına yoğun bir talep varken buradan son duyuruları iletmeye çalışacağız. Yükseköğretim kurumu İlahiyat Lisans Tamamlama Programı ve Sağlık Lisans Tamamlama Programı sonuçları açıklandı. Yükseköğretim kurumu konu ile ilgili iki ayrı duyuru ilan etti.

İlahiyat Lisans Tamamlama Ne Zaman Yapılacak?

İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) sınavsız geçiş sonuçları belli oldu. Peki, bu sonuçlara göre İLİTAM programına başvurabilecek adaylar kimlerdir? Peki, 2019-2020 eğitim öğretim yılı için ilahiyat lisans tamamlama programına ilişkin işlemler ne zaman yapılacak? Yükseköğretim kurumunun açıklanan sonuçlarına göre bir programa yerleşmiş olan adayların ilk önce elektronik kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt için yükseköğretim kurumunun belirlemiş olduğu tarihler 7-15 ağustos tarihleri arası saat 23.59’a kadar olacaktır. Adayların elektronik kaydın ardından 19-23 ağustos tarihleri arasında kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir. 7-15 ağustos ve 19-23 ağustos tarihleri arasında başvuru ve kayıt yaptırmamış olan adaylar haklarını kaybetmiş olacaklar. Adayların tekrar başvuru ve kayıt hakkı olmayacaktır.

Mezunların Lisans Tamamlama İşlemleri

Bilgilerinde hata olan adayların başvuru süresinde mezun oldukları yükseköğretim kurumlarına başvurarak bu hatalı bilgileri düzeltmeleri gerekmektedir. Sınavsız geçişe başvuran İlahiyat Lisans Tamamlama Programı adayları en fazla yirmi tercih yapma hakkına sahiptirler. Adayların 2019 ilahiyat lisans tamamlama programına başvuru yapabilmeleri için öncelikli olarak gerekli olan şart 18.05.2018 tarihinden önce ilahiyat ön lisans programından mezun olmuş olmalarıdır..

 2019-2020 eğitim öğretim yılı İlahiyat Lisans Tamamlama işlemleri e-Devletten gerçekleştirilmeli. Son olarak belirtelim lisans programlarına ilişkin öğrenim ücretlerinin mutlaka önceden ödenmesi gerekmektedir.

Ön lisans öğrenimlerini yurtdışında görmüş olan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Bahsi geçen adayların elektronik kayıt yaptırmalarına gerek yoktur.

Sağlık Lisans Tamamlama Başvuruları

2019 Sağlık lisans tamamlama programına başvurabilecek adaylar kimlerdir? 2019 sağlık lisans tamamla programına başvurabilecek adaylar 19.11.2014 tarihinden önce sağlık ön lisans programından mezun olan adaylardır.

2019 sağlık lisans tamamlama programına dair başvuru işlemleri bakanlığın resmi sitesinden belirtilen tarihler arasında e-Devletten yapılır. Bu tarihler şöyle belirtelim: 17.07.2019 (SAAT:15.30)- 24.07.2019 (SAAT:17.00)’dur. Başvuru ve tercih yapan adayların ilgili bölümün ön lisans mezuniyet tarihlerine, mezun oldukları alanlarına, mezuniyet not ortalamalarına otomatik olarak ulaşılacaktır. 

Sağlık Lisans Programına başvuru ve tercih için 17.07.2019-24.07.2019 tarihleri takip edilmelidir. Belirtilen tarihler arasında saat 17.00’a kadar başvuru ve tercih işlemleri yapılmalıdır. İşlemler yükseköğretim kurumu başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden e- Devletten gerçekleşecek. Başvuru şartlarından biri de lisans programına ilişkin öğrenim ücretinin/katkı payının ödenmesidir.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları