Yunanistan Alışveriş Rehberi
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Yunanistan’ı baştan sona keşfetmeye hazır mısınız? “En güzel hediyelik eşyalar nereden alınır, ucuz ama kaliteli şeyler nerede bulunur?” gibi sorularınızın tüm cevapları bu yazımızda sizi bekliyor.

Helen Uygarlığı’nın devamı olan Yunanistan, felsefenin doğduğu yer olarak kabul ediliyor. Tarihi yapıları, el değmemiş doğal güzellikleri ve kültürüyle ziyaretçileri kendine hayran bırakan Yunanistan’da alışveriş yapmak da oldukça avantajlı. Geçtiğimiz yıllar içerisinde batmanın eşiğine gelen ve kendisini büyük bir krizin ortasında bulan ülke halen toparlanabilmiş değil. Çoğu dükkan ve marka, ellerindeki ürünleri satabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Nakit paranın oldukça değerli olduğu Yunanistan’da turistlere ihtiyaç duyuluyor. Yurt dışından gelen ziyaretçilerin ülke ekonomisine yapacakları katkının ülke için hayati önem taşıdığı düşünülürse, yakın gelecekte düzenlenecek bir Yunanistan tatili ve tatilde yapılacak alışveriş her iki tarafa da faydalı olabilir.

McArthurGlen Designer Outlet

McArthurGlen Designer Outlet

Atina’nın en gözde alışveriş merkezlerinden bir tanesi olan McArthurGlen Designer Outlet, içerisinde yüzlerce markayı barındırıyor. Büyük bir alan üzerine kurulmuş olan alışveriş merkezi içerisinde Adidas, Benetton, Columbia, New Balance, Gianfranco Ferre, Moschino, BSB Brooks Brother gibi markaların dükkanları yer alıyor. McArthurGlen Designer Outlet’e ulaşmak için Metro Mavi Hat’ı kullanabilirsiniz. Havalimanına istikametinde yapacağınız seyahatte Doukissis Plakentias durağında inip, buradan taksiyle alışveriş merkezine geçebilirsiniz. Eskiden McArthurGlen Designer Outlet, müşterilerine özel her saat başı Doukissis Plakentias metro durağından shuttle kaldırıyormuş. Ancak alışveriş merkezinden alışveriş yapan da yapmayan da servisi kullandığı için kaldırılmış. Bu nedenle ulaşım yalnızca taksi ile sağlanabiliyor.

Tsimiski Caddesi

Tsimiski Caddesi

Eğer yolunuz Selanik’e düşerse mutlaka uğramanız gereken yerlerden bir tanesi olan Tsimiski Caddesi, İstanbul’un Bağdat Caddesi’ne benziyor. Trafiğin bir hayli yoğun olduğu cadde üzerinde sağlı sollu birbirine bitişik halde çok sayıda dükkan yer alıyor. Butik dükkanların yanı sıra Zara, Bershka, Stradivarious gibi dünyaca ünlü markaların dükkanları da bulunuyor. Pazar günleri ve öğleden sonraları açık mağaza bulmak neredeyse imkansız. Tsimiski Caddesi’ne gitmek içinse otobüs veya taksi kullanabilirsiniz.

Ermou Caddesi ve Hondus Center

Ermou Caddesi ve Hondus Center

Atina’da hem yerel hem de uluslararası markaların dükkanlarını bulabileceğiniz Ermou Caddesi, alışveriş yapmak için oldukça uygun bir bölge. Türkiye’de yer alan pek çok markayı bulabileceğiniz gibi Forever 21 vb. moda dünyasının popüler markalarını da yine bu cadde üzerinde bulabilirsiniz. Yalnızca Ermou Caddesi üzerinde değil, aynı zamanda Yunanistan’ın birçok farklı yerinde rastlayabileceğiniz Hondus Center, özellikle kozmetik alışverişi yapmak isteyenlerin birinci tercihi oluyor. Kozmetik ürünleri haricinde ev tekstili, dekorasyon ve oyuncak alanında ürünler de bulabilirsiniz. Hondus Center’a giderken pasaportunuzu yanınıza almayı unutmayın. Çünkü mağazada tax free alışveriş imkanı bulunuyor.

Mediterranean Cosmos Shopping Mall

Mediterranean Cosmos Shopping Mall

İhtiyacınız olan her şeyi tek bir alışveriş merkezinde bulabileceğinizi hayal edin. İşte orası Mediterranean Cosmos Shopping Mall. Alışveriş merkezinin yanı sıra büyük parkları, kafeleri ve restoranları bulunan Mediterranean Cosmos Shopping Mall’da indirimler de bir hayli fazla. Yunanistan’da avro kullanılmasından dolayı Türkiye’ye göre kur farkı oluşuyor ve ürünler diğer alışveriş merkezlerinde ülkemize oranla daha pahalıya alıcı buluyor. Ancak Mediterranean Cosmos Shopping Mall’da çok fazla indirim yapıldığı için böyle bir sorunla karşılaşılmıyor. Girişin ücretsiz olduğu alışveriş merkezinin parklarında yürüyüş yapabiliyorsunuz. Pek çok yerel ve uluslararası markanın dükkanının yer aldığı Mediterranean Cosmos Shopping Mall, Pazar günleri dışında haftanın her günü hizmet veriyor.

Attica, The Department Store

Attica, The Department Store

Yunanistan’ın başkenti Atina’da yer alan Attica, The Department Store’da genellikle ünlü tasarımcıların son koleksiyonlarının sergilendiği mağazalar yer alıyor. Kozmetik ürünlerini de rahatça bulabileceğiniz yerde fiyatlar ise cep yakıyor. Syntagma Meydanı’na oldukça yakın, Panapestimiou Caddesi üzerinde konumlanan alışveriş merkezine ulaşım çok kolay. Araç olarak otobüs veya taksi kullanabilirsiniz. İndirim dönemine denk geldiğiniz takdirde çanta ve ayakkabıları Türkiye’ye nazaran iyi bir fiyata satın alabilirsiniz. Pazar günleri hizmet vermeyen Attica, The Deparment Store’u haftanın diğer günlerinde ziyaret edebilirsiniz. Pazartesiden cumaya 09.00 ile 21.00; cumartesi günleri ise 09.00 ile 20.00 saatleri arasında müşterilerine kapılarını açıyor.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları