Gizlilik Politikası

Neolacakki.com üzerinden giriş yapan kullanıcılar üyelik oluştururken; isim, soy isim, telefon numarası, kullanıcı adresi, e-posta adresi, cinsiyet gibi birçok farklı bilgiyi site üzerine kaydeder. Kaydedilen bu gizli bilgiler, Hem yasal olarak getirilen zorunluluklardan dolayı hem de, daha kaliteli bir paylaşım sitesi olabilmek amaçlı edinilen bilgilerdir. Siteye herhangi bir üçüncü şahıs aracılığı ile giriş yapılmak istendiği taktirde bu kez de bu üçüncü kişiye ait bilgilerin paylaşılması istenir. Bu bilgiler site içerisinde gizlenir ve dışarıdan ikinci kişiler ile paylaşılması söz konusu değildir.

 

Kullanıcı Bilgilerinin Gizliliği

Kayıt esnasında edinilen her türlü kişisel veriler siteni kendi veri tabanına kayıt edilerek gizlenir. Bu aşamadan itibaren kullanıcılara ait özel bilgilerin paylaşılması veya aktarılması gizlilik kanunu gereği söz konusu değildir.  Siteye yapılan giriş işlemlerinde herhangi mobil android cihaz kullanılması durumunda da bu ağ üzerinden gerekli yerlere erişebilmek için gerekli onay alındıktan sonra siteye erişim gerçekleşir.  Bağlantısı gerçekleştirilen mobil cihazlar hakkında edinilen her türlü gizli bilgi de bu kullanıcının diğer verisel bilgileri ile aynı tabana kaydedilerek bu verilerin de gizlenmesi sağlanır.  

Siteye erişim sağlanan adres eğer üçüncü kişilere ait ise, birinci kişilerde olduğu gibi bu üçüncü kişilere ait de bütün verilerin sisteme girilmesi gerekir. Toplanan bu üçüncü kişiye ait veriler diğer bütün kullanıcılarda olduğu gibi herhangi bir ayrım yapılmadan saklanmak üzere veri tabanının içerisine kaydedilir.

 

Site İçerisindeki Arama Ve Yorumların Gizliliği

Site içerisine dahil olan kullanıcıların site içerisinde yapmış oldukları her türlü kelime aramaları ve yorumlarda kullandıkları kelimeler sitenin alt veri tabanına kaydedilir. Bundan sonraki süreçte ise kullanıcıların kullandıkları anahtar sözcükler üzerinden kullanıcılara site içerisinde öneriler yapılır ve ilgi çekici içeriklerin kullanıcılara ulaşması sağlanır. Kullanıcılara iyi bir hizmet sunmak amacı ile hazırlanan bu alt yapı sayesinde kullanıcıların siteyi daha rahat kullanabilmesi ve ihtiyacı olan içeriklere en kolay yoldan ulaşması amaçlanmaktadır.  Günlük olarak yapılan girişlerde yine aynı şekilde yapılan arama sonuçları dosyalar halinde toplanarak veri tabanına kaydedilir.