Ağır Yaşamlar Programına Katılıp Dr. Nowzaradan İle İnanılmaz Dönüşüm Yaşayanlar
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Ağır Yaşamlar TLC kanalında yayınlanan ve birçok insanın hayatını değiştiren bir televizyon programı. Programın asıl amacı günümüzün en büyük belalarından biri olan obeziteye karşı savaş açmak. Programın baş kahramanı Dr. Nowzaradan 40 yıllık bir iş tecrübesine sahip ve Houston’da çalışıyor.

Doktor Nowzaradan 72 yaşında olmasına rağmen fazla kilolarıyla mücadele eden insanların imdadına yetişiyor. Programın kısa sürede ünlü olmasının nedeni İran asıllı doktorun ameliyatı hayati tehlike taşıyan hastaların tedavisini üstlenmesi. Sivri dili ve gerçekleri insanların yüzüne sert bir şekilde söylemesi sayesinde çok sayıda insanı ölümün kıyısından döndürebiliyor. 

Christina Phillips -238 kg

Christina Phillips -238 kg

Çocukluğundan beri aşırı kilolarla savaşan Christina daha 12 yaşındayken 136 kg’dı. Hayatı 321 kg’a ulaştığında adeta bir cehennem gibiydi. Günlük yaşantısı için gereken en basit hareketleri bile yapamaz hale geldiğinde hayatında köklü değişiklikler yapmanın zamanı geldiğini anlıyor. Ağır Yaşamlar Programı’na başvurarak ilk adımı atan Christina ameliyattan sonra toplamda 238 kg vererek 83 kg’a ulaşmayı başarıyor. Hala daha sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşam tarzına ayak uydurmaya çalışan 25 yaşlı genç kız bu zorlu yolda verdiğin emeklerin hasadını topluyor. Ameliyattan sonra kilo vermeye başlayınca sekiz yıllık arkadaşı ile hala devam eden harika bir ilişkinin temellerini atmış.

Tara -126 kg

Tara -126 kg

Tara’nın bu zorlu yolculuğa başlaması 274 kg iken kendinden ve hayatından nefret ettiğini hissetti anda başlıyor. Fazla kiloları nedeni ile hareketi sınırlı olan kadın çocuklarına daha iyi annelik yapabilmek adına Dr. Nowzaradan’ın yardımına başvuruyor. Ameliyattan sonra 126 kg kaybeden genç kadın daha sağlıklı besinler tüketerek ve düzenli spor yaparak hala daha zayıflama sürecine sürdürüyor. Hayatını değiştirmek adına verdiği bu karar sayesinde artık günlük yaşamına daha rahat devam ediyor.

Amber Rachdi – 181 kg

Amber Rachdi – 181 kg

Aldığı fazla kilolar yüzünden yürüyemeyen, hatta duş almakta bile zorluklar yaşayan 23 yaşlı Amber hayatının neredeyse büyük bir bölümünü obezite ile savaşarak geçirmiş. 299 kg vücut ağırlığına sahip olan genç kız daha küçük yaşlarından beri fazla kiloları yüzünden hayatını akranları gibi aktif bir şekilde yaşayamamış. Ağır Yaşamlar Programı sayesinde 2 yıl süresi boyunca toplamda 181 kg kaybederek dış görünüşünde inanılmaz bir değişimle karşılaşıyor. Spor yapmayı artık hayatına dâhil eden Amber ideal kilosuna ulaşana kadar zayıflamaya devam edecek. Eskiden sürekli birilerinin yardımına ihtiyaç duysa da şimdi araba kullanabiliyor ve tek yaşıyor.

Melissa Morris -204 kg

Melissa Morris -204 kg

Ağır Yaşamlar Programı’na başvuruda bulunurken tam olarak 305 kg olan Melissa günlük hayatında hiçbir şekilde yürüyemiyor ve sadece küçük arabalar yardımı ile hareketini sağlıyordu. Mide baypası geçiren kadın 204 kg kaybederek 101 kg`a ulaşmaya başarmış. Artık daha çok ve rahat hareket ederek formunu korumaya çalışıyor.

Anita -136 kg

Anita -136 kg

Aşırı kilosu yüzende bacağında tümörler oluşmaya başlayınca Anita bir an önce fazlalıklarından kurtulması gerektiğini anlıyor. 2008 senesinde Dr. Nowzaradan özel bir baypas ameliyatıyla kadının hayatının değişmesine neden oluyor. Toplamda 136 kg veren Anita artık daha mutlu ve sağlıklı biri olarak hayatına devam ediyor.

Tom Arnold –144 kg

Tom Arnold –144 kg

289 kg vücut ağırlığı yüzünden yatalak bir hayat süren Tom’un sosyal hayatı neredeyse sıfıra yakındı. Üstelik fazla kiloları yüzünden yüksek tansiyon gibi birçok hastalıkla da baş etmek zorundaydı. Geçirdiği başarılı ameliyat sayesinde bir buçuk yılda toplam 144 kilo kaybeden Tom’a neredeyse hayata ikinci kez baştan başlama fırsatı sunuldu. 

Zsalynn -112 kg

Zsalynn -112 kg

Bu zorlu yolun başında 270 kg olan Zsalyann’ın bu kararı vermesinde en büyük neden kızı olmuş. Fazla kilolarının kızının çocukluğuna mal olduğunu düşünen kadının motivasyonu ameliyattan sonra kızına daha iyi annelik yapabilecek olmasıydı. Bir sene boyunca 112 kg kaybeden Zsalyann daha sağlıklı bir şekilde yaşamak için çaba sarf ediyor. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları