Aynalarla barışacağınız 5 güzellik sırrı

Aynalarla barışacağınız 5 güzellik sırrı

Yoğun cilt bakımı için zamanınız yok mu? Yine de temelleri öğrenerek kendinizi şımartabilirsiniz. İyi cilt bakımı ve sağlıklı yaşam tarzı seçimleri, doğal yaşlanmayı geciktirmeye ve çeşitli cilt problemlerini önlemeye yardımcı olabilir. Bu beş ipucu ile başlayın ;

1. Kendinizi güneşten koruyunEn eksiksiz güneş koruması için:Güneş kremi kullanın. SPF'si en az 15 olan geniş spektrumlu bir güneş kremi kullanın. Güneş kremini bolca uygulayın ve her iki saatte bir veya yüzüyorsanız veya terliyorsanız daha sık tekrar uygulayın.Gölge ara. Güneş ışınlarının en güçlü olduğu saat 10:00 ile 16:00 arasında güneşten kaçının.ildinize iyi bakmanın en önemli yollarından biri onu güneşten korumaktır. Ömür boyu güneşe maruz kalmak kırışıklıklara, yaşlılık lekelerine ve diğer cilt sorunlarına neden olabilir ve cilt kanseri riskini artırabilir.

2. Cildinize nazikçe davranınGünlük temizlik ve tıraş, cildinize zarar verebilir. Nazik tutmak için:Banyo süresini sınırlayın. Sıcak su ve uzun duşlar veya banyolar cildinizdeki yağları giderir. Banyo veya duş sürenizi sınırlayın ve sıcak su yerine ılık su kullanın.Güçlü sabunlardan kaçının. Güçlü sabunlar ve deterjanlar cildinizdeki yağı çıkarabilir. Bunun yerine hafif temizleyiciler seçin.Kurutun. Yıkadıktan veya banyo yaptıktan sonra, cildinizde biraz nem kalması için cildinizi bir havluyla hafifçe vurun veya kurulayın.Kuru cildi nemlendirin. Cildiniz kuru ise cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanın. Günlük kullanım için SPF içeren bir nemlendirici düşünün.

3. Sağlıklı bir diyet yapınSağlıklı bir diyet, en iyi şekilde görünmenize ve hissetmenize yardımcı olabilir. Bol miktarda meyve, sebze, kepekli tahıllar ve yağsız proteinler yiyin. Diyet ve akne arasındaki ilişki net değil - ancak bazı araştırmalar, balık yağı veya balık yağı takviyeleri açısından zengin ve sağlıksız yağlar ve işlenmiş veya rafine karbonhidratlar açısından düşük bir diyetin daha genç görünen bir cildi teşvik edebileceğini öne sürüyor. Bol su içmek cildinizin nemli kalmasına yardımcı olur.

4. Stresi yönetinKontrolsüz stres cildinizi daha hassas hale getirebilir ve sivilceleri ve diğer cilt problemlerini tetikleyebilir. Sağlıklı cildi ve sağlıklı bir ruh halini teşvik etmek için stresinizi yönetmek için adımlar atın. Yeterince uyuyun, makul sınırlar belirleyin, yapılacaklar listenizi küçültün ve keyif aldığınız şeyleri yapmak için zaman ayırın. Sonuçlar beklediğinizden daha dramatik olabilir.

5. Kolajen takviyesi yapın Kolajen, en iyi şekilde görünmenize ve hissetmenize yardımcı olabilir. Bazen yediğimiz besinlerden kolajen ihtiyacımızı karşılamayabiliriz. Kolajen cildinizin önemli bir bileşenidir.Cildi güçlendirmede rol oynar, ayrıca elastikiyet ve hidrasyona fayda sağlayabilir. Yaşlandıkça, vücudunuz daha az kolajen üretir, bu da cildin kurumasına ve kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Bununla birlikte, birkaç çalışma, kolajen peptitlerinin veya kolajen içeren takviyelerin, kırışıklıkları ve kuruluğu azaltarak cildinizin yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Bu konuda dünyada ve ülkemizde uzmanlaşmış bir marka ürünü olarak Kyani HL5’i örnek gösterebiliriz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları