Bacak estetiği kadınlarda olabildiği gibi erkeklere de uygulanabilen kemik yapısı olduğu kadar yap ve bağ dokuyu da kapsayan bir estetik cerrahi operasyonudur.

Bacak estetiği kadınlarda olabildiği gibi erkeklere de uygulanabilen kemik yapısı olduğu kadar yap ve bağ dokuyu da kapsayan bir estetik cerrahi operasyonudur.

Bacak Estetiği Yöntemleri

Bacak Estetiği Yöntemleri

Bacak estetiği yöntemlerinde bacakları kalın olan ve vücuduna göre orantısız olan kişilerin bacaklarında biriken yağ miktarının azaltılmasını kapsayan yöntemler veya bacakların düzgün bir şekilde kalınlaştırılarak düzeltilmesini kapsayan yöntemlerdir.

Genelde kalınlaştırma yönünde düzenlemeler silikon veya kişinin kendisinden alınan yağ dokusunun gerekli bölgeye ilavesi ile gerçekleştirilmektedir. 

1-2 saat kadar bir sürede gerçekleştirilen bacak estetiği, lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Uzman estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen bacak estetiklerinde diz kapağı veya ayak bileği sorunları da çözüme kavuşturulmaktadır. Protez yerleştirme işlemleri de yine bacak estetiği kapsamında kabul edilen bir işlemdir.

Bacak Estetiği Sonrası

Bacak estetiği sonrasında uygulana işleme göre kişiler ameliyattan hemen sonra hareket edebildiği gibi 24 saat boyunca gözetim altında da tutulabilmektedir. Bacak estetiği kapsamında gerçekleştirilen operasyonların bazıları çok basit olsa da bazıları oldukça kapsamlı olabilmektedir.

Gerçekleştirilen operasyonun yöntemi ve yapılan işlemler kadar doktorun uzmanlığı da operasyon sonrası oluşabilecek komplikasyonları önlemektedir.  Bacak estetiği sonrasında ağrı nadir durumlarda görülse de genelde ağrı kesici ilaçlarla bu durum kontrol altına alınmaktadır.

Bacak estetiği sonrasında hangi operasyon olursa olsun bacaklarınızı zorlayacak hareketlerden ve darbelerden kaçınmanız gerekmektedir. Çoğunlukla varis çorabı da gerçekleştirilen operasyon sonrasında kullanılması gerekmektedir. Yerleştirilen silikon veya yağ dokunun tam  olarak bağ doku arasında tutunabilmesi ve yerleşebilmesi için sıkı çoraplar giyilmesi gerektiğinden ve bu bölgelerin olabildiğince nemden uzak tutulması gerektiğinden bacak estetiği için en uygun bahar ve kış mevsimidir.

Bacak Estetiği Fiyatları

Bacak estetiği fiyatları oldukça farklılık göstermektedir.Yapılan işlemin ve operasyon kapsamı fiyat ile direk olarak bağlantılıdır. Dizkapağı ameliyatları gibi incelik isteyen ameliyatların fiyatları dahafazlayken, bacaklara silikon yerleştirme veya kişinin kendi yağ dokusununyerleştirilmesi işlemlerinde fiyatlarda yine oldukça farklılık göstermektedir.

Bacak estetiği fiyatları hakkında tam bir bilgi almak için estetik uzmanlarımızla görüşmeniz gerekmektedir. 7/24 hizmetinizde olan barsanhealth.com üzerinden iletişim formunu doldurarak uzman hekimlerle iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Operasyon öncesinde ve sonrasında estetik merkezi İstanbul’da en iyi hizmeti almanız için uzman kadromuz her zaman hizmetinize hazır olacaktır.

Ayrıntılı bilgi için lütfen web sitemizin blog kategorisine göz atınız. Ayrıca sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları