Bir fitness eğitmeni kadınların çocuk yapmalarının formlarını korumalarına bir engel oluşturmadığını, doğumdan sonra vücutlarını nasıl geri kazanmaları konusunda koçluk yapıyor.

Doğum sonrası annelere doğumdan sonra vücutlarını nasıl geri alacakları konusunda koçluk yapan bir EĞİTMEN, evde bir bebekle birlikte olmanın "kendini bırakma" için bir neden olmadığını iddia etti.

28 yaşındaki Niki Zoumpouli, birçok anne ye nasıl hızlıca eski formlarına döneceklerini öğretiyor.

Niki hamileliği sırasında 30 kilo aldı ama çocuk sahibi olmanın kendini bırakmak için bir bahane olmadığını iddia etti Kaynak: Jam Press
Anne, diğer kadınları çocuklarını antrenmanlarına dahil etmeye teşvik ediyor Kaynak: Jam Press

Fitness uygulamasında 100.000'den fazla kullanıcısı olan fitness gurusu aslen Yunanistan'lıdır ancak şu anda Miami, Florida, ABD'de yaşıyor ve iki yaşında bir kızı var.

Yeni anne olmanın zorluklarını anladığını söylerken, kadınların bunu bir bahane olarak kullanmaması gerektiğini de iddia etti.

Bunun yerine, bir annenin annesi, çocuklarını "serbest ağırlıklar" olarak bile kullanarak, egzersizlerine bebeğini dahil etmeleri gerektiğini söyledi.

Jam Press'e konuşan Niki, "Evde egzersiz yapmak size çok fazla zaman kazandıracak ve bebek bakıcısı bulmak için stres atacak.


Yeni doğmuş bir bebekle evde anne olmak, kendinizi bırakmanız için bir neden değildir.


"Garajımda birinci sınıf bir ev jimnastiği inşa ettim çünkü bu benim kariyerim ama başlamak için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey bir dambıl ve bir direnç bandı.

“Kızımın antrenman yapmak ve doğru yemek yemek için zaman ayırmamı izlemesini istiyorum.

“Çocuklarınız sizin yaptığınızı yapacak, bu yüzden örnek olun, bulunduğunuz yerden başlayın ve evde sahip olduklarınızı kullanın.

"Yeni doğmuş bir bebekle evde anne olmak, kendinizi bırakmanız için bir sebep değil."

Fitness fenomeni, Mayıs 2019'da kızını doğurduktan sonra kendi ağırlığıyla mücadele etti. Hamileliği sırasında 30 libre aldı - PT'nin şimdiye kadarki en formsuz hali.

Anne ayrıca ilk üç aylık dönemde "bütün gün hastalık" ve hamileliği ilerledikçe derin pelvik ağrı ile zorlu bir hamilelik geçirdi.

Niki artık Instagram'da Aria ile çalışırken çekilmiş videolarını ve resimlerini düzenli olarak paylaşıyor .

Niki, kızı Aria'yı Mayıs 2019'da dünyaya getirdi. Kaynak: Jam Press

Zamanları olduğunu düşünmüyorlar ama onlara bebeklerinin yanında nasıl çalışacaklarını gösteriyorum.


Niki şunları söyledi: “Zindelik geçmişim ile hamileliğim boyunca antrenman yapabileceğimi düşünürdünüz ama işler farklı çıktı.

“Çok yorgundum, vücudumu dinleyip dinlenmem gerekiyordu. Sonra doğumdan altı hafta sonra antrenmana geri döndüm ve bu kadar formsuz olacağımı hiç düşünmemiştim.

"Vücudum yabancı geldi - hareket edemedim ya da aynısını yapamadım. Yıllarca süren sıkı çalışmanın yok olduğunu görmek yürek parçalayıcıydı.

"Antrenmanımın ortasında güldüğümü hatırlıyorum çünkü kendimi çok zayıf hissediyordum. Gülmek ya da ağlamak zorunda kaldığın anlardan biriydi.

"Geriye dönüp baktığımda, bu zor deneyimi yaşadığım için çok mutluyum çünkü bu benim müşterilerimi daha iyi anlamamı ve onların ihtiyaçlarını karşılamamı sağladı."

Niki, 2018 yılında ortağıyla birlikte GoodFitness uygulamasını kurdu.

Dedi ki: “Müşterilerimin çoğu hamilelik kilolarını kaybetmek ve tekrar güven kazanmak isteyen anneler.

“Pek çok kadın bana depresyonda olduklarını ve nereden başlayacaklarını bilmediklerini söylüyor.

"Zamanları olduğunu düşünmüyorlar ama onlara bebeklerinin yanında nasıl çalışacaklarını gösteriyorum. Antrenmanlarımda kızım Aria'yı bile kullanıyorum.

"İşimi büyütme yolculuğumun tamamında ve ben kendi doğum sonrası vücut hedeflerim üzerinde çalışırken o benim etrafımdaydı.

"Aria benim en büyük motivasyonum."

Ancak, Niki hamilelikten sonra spor salonuna geri dönmeye inanırken, kadınların "kusurlarını" kucaklamalarını ve bedenlerinin gücünü fark etmelerini istiyor.

Dedi ki: "Bebek sahibi olmanın vücutlarını mahvettiğini söyleyen kadınlara kızıyorum.

“Gergin bir cildim, çatlak izlerim var ve göz torbalarına başlamama neden olmuyor ama mahvolmadım ve yardım ettiğim kadınlar da öyle.

"Vücudum güçlü, beni bir anne yaptı ve aslında şimdiye kadar hissettiğim en seksi, en güçlü, en özgüvenli ve en sağlıklı hissediyorum."


Vücudumuz aynı anda hem yağ kaybedip hem de kas yapamaz, bu yüzden her bir hedefe ayrı ayrı odaklanmalıyız.


Niki, müşterilerini Anne Vücut Programı aracılığıyla fitness hedeflerine ulaşmaları için iki aşamalı bir süreçten geçirir - bir yağ kaybı aşaması, ardından bir kas geliştirme aşaması -.

Dedi ki: "Vücudumuz aynı anda yağ kaybedemez ve kas yapamaz, bu yüzden her bir hedefe ayrı ayrı odaklanmalıyız.

“Kendi doğum sonrası fitness yolculuğum başladığında, önce vücut yağını düşürmeye odaklandım.

"Yağ azaltmak için kendi programımı kullandım ve kilo vermem yaklaşık dört ayımı aldı.

"Sonra kas yapmaya ve vücuduma istediğim şekli vermeye odaklandım.

"Yağ kaybı ve kas kazanımı aşaması arasında, hedef fiziğime ulaşmam bütün bir yılımı aldı.

“Müşterilerime değişimin bir gecede olmayacağını söylüyorum. Zaman ve tutarlı çaba gerektirir.

“Zor ama anneler sağlıklarından vazgeçmemeli çünkü hayatlarının hedeflerine ulaşmanın çok zor olduğunu hissettiren bir dönemdeler.”

“Umudunu kaybettiysen, o zaman hayallerini, tutkularını, yaşam tarzını hatırla, hepsi senin sorumluluğunda.

"Sen karar ver."

Fitness fenomeni, antrenmanlarını ve motivasyonunu Instagram'da takipçileriyle paylaşıyor Kaynak: Jam Press

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları