Ucuzauc.com Uçak Bileti
Çinli bilim adamları, Covid-19'un ortadan kaldırılmayacağını ve sessiz taşıyıcılar nedeniyle mevsimsel virüs haline geleceğini söylüyor

Çin'deki doktorlar, sessiz taşıyıcılar semptom göstermeden hastalığı yayabileceği için koronavirüsün asla tamamen ortadan kaldırılmayacağı konusunda uyardılar.

Çin Tıp Bilimleri Akademisi'nde Patojen Biyoloji Enstitüsü müdürü üst düzey doktor Jin Qi, virüsün muhtemelen mevsimsel bir grip olacağının ve insanlarla "birlikte var olacağının" söyledi.

Araştırmacılar, asemptomatik taşıyıcıların kaynağını takip etmenin imkansız olduğunu söylüyor : EPA

Araştırmacılar, asemptomatik taşıyıcıların kaynağını takip etmenin imkansız olduğunu söylüyor : EPA

Virüs hiçbir zaman tamamen ortadan kalkmayabilir, diyor Doktorlar : Reuters

Virüs hiçbir zaman tamamen ortadan kalkmayabilir, diyor Doktorlar : Reuters Kaynak : Reuters

Dünya çapında kilitlenme çabaları, son birkaç ay içinde, koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmak için umutsuz bir girişimde görülmüştür, ancak araştırmacılar, tamamen tamamen ortadan kalkacağı ihtimalini uyardı.

Araştırma, herhangi bir semptom göstermeden virüsü yayabilecek ve izlemeyi imkansız hale getiren asemptomatik taşıyıcılara işaret ediyor.

Araştırmacılar, Çinli Sağlık Görevlilerinin her gün onlarca asemptomatik taşıyıcıyı hala teyit ettiğini söyledi.

Dr. Qi, "Bu, insanlarla uzun süredir birlikte bulunan, mevsimsel hale gelen ve insan vücudunda sürdürülen bir salgın olma olasılığı çok yüksek" dedi.

Bununla birlikte, Pekin Üniversitesi Birinci Hastanesinin bulaşıcı hastalıklar bölümünün başkanı Wang Guiqiang, daha sıcak ayların grip enfeksiyon oranlarında bir çentik yapıp yapmayacağına şüpheyle yaklaştığını söyledi.

Dedi ki: "Virüs ısıya duyarlı, ancak o zaman 30 dakika boyunca 56 santigrat dereceye maruz kalıyor ve hava asla bu kadar ısınmayacak.

Diyerek şöyle devam etti: "Yani küresel olarak, yaz aylarında bile vakaların önemli ölçüde düşme şansı az."

Imperial College'dan Robin Shattock'un İngiltere'nin kilitlenmesi rahatladığında 

Bir aşı üzerinde çalışan Prof Shattock, The Times'a şunları söyledi  : “Asıl büyük tehlike, önümüzdeki kış göreceğimiz Covid-19 vakalarının sayısını görmemiz ve mevsimsel grip olmamız. .

Virüs sonunda insanlarla 'birlikte olabilir'

Virüs sonunda insanlarla 'birlikte olabilir' Kaynak: AP: Associated Press

Bir doktor yaz aylarında enfeksiyon oranını değiştirmeyebilir diyor.

“Bu sağlık hizmeti için çifte acımasız olabilir.”

Buna rağmen, Profesör Shattock bilim adamlarının hala Covid-19'u öğrendiklerini ve önümüzdeki kış tekrar ortaya çıkıp çıkmayacağını bilmediklerini belirtti.

“Bu virüsle ilgili herhangi bir mevsimsellik olduğunu bilmiyoruz, ancak normal hayata geri dönmeye başladığımızda, muhtemelen yaz boyunca, bu vakaların tekrar yükseleceğini hayal edebilirsiniz.”

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları