Epilasyon Yaptırmanın Zararı Var Mı?
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Epilasyon vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın kalıcı çözümlerinden biri olduğu için zamanımızda çok tercih edilen bir sistemdir. Biraz pahalı olmasına rağmen kalıcı olması en çok tercih sebeplerinden biridir.

Çeşitli lazer epilasyon cihazları ile vücut renk tonuna, kılın kalınlığına ya da inceliğine göre, epilasyon yapılacak olan bölgeye göre uygun cihaz seçiliyor. Cihaz uygunluğu vücut ve kıl analizi yapıldıktan sonra belirleniyor. Analizi mutlaka bir uzman doktorun yapması uygun cihazın belirlenmesi ve epilasyon sonucunun tatmin edici olması açısından önemlidir. 

Aksi takdirde yanlış uygulamalar sonucu hem kıllar çıkmaya devam ediyor hem de ödenen ücret, harcanan vakit boşa gidiyor sadece bununla da kalmıyor, kıllardan kurtulma tertemiz bir tene sahip olma hayalleri yerle bir oluyor. Epilasyon yaptırmaya karar veren insanlar ilk olarak epilasyon yaptırmanın zararı var mı sorusunun cevabını arıyor.

Epilasyon Yaptırmak Hangi Durumlarda Zararlı?

Epilasyon yaptırmanın zararı var mı diye soran birine vücut ve kıl analizi bir uzman doktor tarafından yapılmadan, epilasyon yapılacak bölgeye uygun cihaz seçilmeden, uygulama yapan kişinin uygulama izni ve bilgisi olup olmadığı araştırılmadan yaptırılan epilasyon zararlı olabilir diyebiliriz. Şimdiler de hemen her kuaför salonunda ve güzellik salonlarında bulunan lazer epilasyon cihazları uygulama aşamasında da oldukça dikkat ve önem arz etmektedir. Uygulama yapılan bölgeye göre ısının ayarlanması ve kıl köklerine uygun atışlar yapılması dolayısı ile bunları bilinçli kişilerin yapması çok dikkat edilmesi gerekilen durumlar;

Lazer Epilasyon Cihazları

Çeşitliliği her geçen gün artan lazer epilasyon çeşitleri;

• Alexandrite lazer

• Diode lazer epilasyon

• Nd yag lazer epilasyon

• Ipl (ıntense pulsed light) lazer epilasyon

• Ruby lazer epilasyon yöntemi

Olarak sınıflandırılabilir. Her bölge ve her kıl tipi için ayrı lazer epilasyon cihazları bulunmaktadır. Uygun cihaza hasta değil uzman doktor karar vermelidir.

Lazer Epilasyonda Hangi Cihaz Etkilidir

Alexandrite lazer: Açık ten rengi, koyu kıl tipine sahip olan kişilerde en iyi sonucu veren lazer epilasyon cihazıdır. Koyu kıllarda en güzel sonuca bu cihazla ulaşılırken açık renk kıl tipi olanlar için tavsiye edilmez.

Diode lazer epilasyon: İnce tüylerin giderilmesinde en etkili cihazdır genellikle yüz ve boyun bölgelerinde kullanılır.

Nd yag lazer epilasyon: Çok koyu ten rengine sahip kişilerde kullanılan bir cihazdır. Yüksek enerjili bir cihaz olmasından dolayı daha fazla acı verir. Bu nedenle de seanslar bazen yarı da bırakılır. Yanık riski fazla olabileceği için fazla tavsiye edilmez.

Ipl (ıntense pulsed light) lazer epilasyon: Halk arasında modern ağda olarak bilinen cihaz tam olarak bir epilasyon cihazı değildir kıl köklerini zayıflatarak geçici bir süre çıkmamasını sağlar. Bazı güzellik salonlarında insanlar lazer epilasyon cihazı diye kandırılmaktadır.

Ruby lazer epilasyon yöntemi: Dudak üstü gibi kısa kıllarda kullanılır. Koyu ve açık renk cilt tiplerine uygundur az acılıdır.

 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları