Ucuzauc.com Uçak Bileti
İngiltere de yapılan yeni bir araştırmaya göre korona virüsüne yakalanan erkek hastaların kadın hastalara göre vefat etme oranı 2 kat daha fazla.

Önemli bir yeni çalışma, erkeklerin kadınlara göre korona virüsten hastanede ölme olasılığının iki katı olduğunu gösteriyor.

Oxford Üniversitesi ve Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu (LSHTM) tarafından yapılan çalışma, şimdiye kadar pandemi sırasında Covid-19 riskleri hakkında en büyük rapor .

Erkekler hastanede kadınlardan korona virüs de ölme olasalığı daha fazla

Erkekler hastanede kadınlardan korona virüs de ölme olasalığı daha fazla

Aynı araştırma da zenci erkeklerin hastalanma oranı yine iki kat daha fazla

Aynı araştırma da zenci erkeklerin hastalanma oranı yine iki kat daha fazla Kaynak: PA: Basın Birliği

1 Şubat ile 25 Nisan tarihleri ​​arasında Covid-19'u içeren 5.707 ölüm de dahil 17.4 milyon insanın NHS verilerini analiz ettiler.

Çalışma, erkeklerin kadın olarak Covid-19 hastanesinde ölme olasılıklarının 1.99 kat daha fazla olduğunu gösterdi.

Ayrıca siyah insanların korona virüsten ölme olasılığının beyaz insanlardan 1,7 kat ve Asya halkının ölme olasılığının 1,6 kat daha fazla olduğu bulundu - ancak doktorlar bunun nedenini açıklamakta zorlanıyor.

Araştırmadan, yoksun bölgelerde yaşayan insanlar da İngiltere'nin daha zengin bölgelerinde daha fazla risk altındaydı.

İngiltere'nin virüs ölüm oranı, son 24 saat içinde 539 ölüm daha bildirildikten sonra dün 30.615'in üzerine çıktı.

OBEZİTE RİSKİ

Araştırmaya önderlik eden Profesör Liam Smeeth, “Siyah ve etnik azınlık grupları arasında çok daha yüksek ölüm oranları görüyoruz. Bunu neyin yönlendirdiğini bulmaya istekliyiz, bu yüzden ne yapacağımızı biliyoruz.

“Bir olasılık, obezite, diyabet ve yüksek tansiyon gibi altta yatan koşulların çok daha yüksek oranlara sahip olmalarıdır - ancak bunun açıklamanın çok küçük bir kısmı olduğunu gördük.

“Bunlar faktör olsa da, çok az açıklıyorlar.”

Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) için yapılan ayrı bir çalışma, siyah ve Asyalı insanların daha fazla risk altında olduğunu gösterdi.

Yoksulluk ve yaşam tarzı gibi faktörler ortadan kaldırıldıktan sonra ONS araştırmalarında daha yüksek oran ortaya çıkmıştır.

Vücut kitle indeksi (BMI) 40'ın üzerinde olan obez insanların Covid-19, Oxford ve Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu araştırmasından ölme olasılığı üç kat daha fazladır.

BMI'si 30 ila 35 arasında olanların ölme olasılığı 1.3 kat daha fazla iken, 35 ila 40'lık bir BMI sizi 1.6 kat daha savunmasız hale getirir.

İngilizlerin yaklaşık üçte biri obezdir ve BMI 30'un üzerindedir ve son rakamlar İngiltere'nin İrlanda ve Andorra'dan sonra Avrupa'daki nüfus başına en yüksek ölüm oranlarından birine sahip olduğunu göstermektedir.

Prof Smeeth, “Obez insanlar arasında ölüm oranlarında çok belirgin bir artış bulduk.

"Obez insanlar arasında ölüm oranlarında çok belirgin bir artış bulduk"

Profesör Liam Smeeth

“Vücut kitle indeksi 40'ın üzerinde olanların Covid-19'dan ölme olasılığı üç kat daha fazla.

“Obezite etrafında, böyle bir diyabetle birlikte obezite ile birlikte giden diğer koşulları da dikkate alarak, bu artışı yönlendiren bir şey var gibi görünüyor.”

Eş lideri Prof Ben Goldacre şunları ekledi: “Obezite daha önce önemli bir risk faktörü olarak tanımlanmamıştı.

"Umarım bulgularımız, 'risk altındaki' gruba kimlerin dahil edileceği konusunda gelecekteki kararları bildirir.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları