Evde Yürüyerek Zayıflamak Mümkün!
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Yaz mevsimine sayılı günler kala birçok kişi fazla kilolarından kurtulma yollarını aramaya başladı. Montların yerini kısa kolluların almaya başlayacak olması fazla kilolarımızı saklayacak bir yer bırakmıyor bize. Durum böyle olunca da soluk alınan ilk yer spor salonları oluyor. Ancak spor salonuna gitmeye vaktiniz ya da bütçeniz yoksa evde yürüyerek de oldukça fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Yürüyüşler vücudumuzun daha sağlıklı ve zayıf kalmasına yardım ediyor. Her yürüyüşünüzde vücudunuzda 50’yi aşkın kas grubu çalışmaya başlıyor. Kasların çalışmaya başlamasından sonra ise metabolizma hızlanıyor ve istenmeyen kilolar yavaş yavaş vücudu terk ediyor. Kalp için de bir hayli yararlı olan yürüyüşlerinizi açık alanlarda veya spor salonlarında yapma düşüncesi ise sizi harekete geçmekten alıkoyuyor olabilir. Bu noktada evde yapılan yürüyüşler yardımınıza koşuyor.

Eve Yürüyerek Nasıl Zayıflanır?

Eve Yürüyerek Nasıl Zayıflanır?

Elbette kimsenin evi uzun yürüyüş alanlarına sahip değil. Bu nedenle evde yürüyerek zayıflama yöntemi akıllarda soru işareti bırakabilir. Evin içinde yürüyüş yapacağınızı düşünüyorsanız elbette yanılıyorsunuz. Çünkü bu programda küçük bir alanda kilometrelerce yürüme imkanınız var. Leslie Sansone adlı bir fitness eğitmeni bu yöntemin mimarı. Walk at home (evde yürüyüş) isimli akımı başlatan Leslie spor salonuna gidemeyenler için büyük bir fırsat sunuyor. 

Aslında programda yürüyüş yapmıyorsunuz. Olduğunuz yerde adımlamalar yaparak tempo tuttuğunuz Leslie’de bazen yerinizde adım sayıyor, bazen ise yanlara gidip gelerek tempoya ayak uyduruyorsunuz. Oldukça etkili bir yöntem olan bu programda bacaklarınızı hızlı bir şekilde karnınıza çekip bırakmanız karın kaslarınızın çalışmasını da sağlıyor. Özellikle bacak ve basen bölgesinde problem yaşayanların bu program kurtarıcısı oluyor. Yaklaşık bir saat süren Leslie programında sıkılmanız da mümkün değil. Program hem aktif olmanızı hem de eğlenceli bir şekilde spor yapmanızı sağlıyor. Bu bir saatin nasıl geçtiğiniz anlamıyorsunuz bile.

Leslie Walk at Home Farklı Aşamalardan Oluşuyor

Leslie Walk at Home Farklı Aşamalardan Oluşuyor

Her spor programında olduğu gibi Leslie Walk at Home da belirli aşamalardan oluşuyor. İlk başlayanlar uzun süredir bu programı uygulayanlar ile aynı programa tabi tutulmuyor. Sizi yavaş yavaş programa ısındıran bu aşamalar sayesinde kısa sürede önemli bir yol kat etmeniz mümkün. 

Uygulayacağınız bu aşamalar mil şeklinde karşınıza çıkıyor. 1 – 5 mil arasında değişen bu seçeneklerde mil sayısı arttıkça tempo da artıyor. Elbette buna bağlı olarak kilo verme süreci de hızlanıyor. Dilediğiniz milden başlamanız mümkün. Ancak vücudunuzun bu programa alışması ve herhangi bir sorunun çıkmaması için 1 mil programı ile sporunuza başlamanızda fayda var. Ücretsiz bir şekilde internet kanalları üzerinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu videolarda kendinizi adeta bir spor salonunda hoca eşliğinde çalışıyor gibi hissedebilirsiniz. Videoların yüksek enerjisi başladığınız andan itibaren size de geçmeye başlıyor. 

Aşamalar

Aşamalar

1 - 2 Mil

İki seriyi bir arada sunan bu programı birlikte ya da ayrı ayrı yapma şansınız bulunuyor. 1 mil programını uyguladıktan sonra kendinizi çok yorgun hissederseniz 2 mil programı sonraya bırakabilirsiniz. Vücudunuz bu programlara alışmaya başladığında bu 1 ve 2 mili aynı anda rahatlıkla yapabilir bir konuma geleceksiniz. 1 mil gayet basit bir yürüyüş programını içerisine alıyor. Bu yürüyüş sırasında ihtiyacınız olan tek şey ise pilates lastiği. Pilates lastiği ile vücut germe ve güçlendirme hareketleri yapabilirsiniz. 2 mile geçtiğinizde program biraz daha hızlanıyor ve vücudunuz daha fazla çalışmaya başlıyor.

3 Mil

1 ve 2 mil programına vücudunuz alıştıktan ve artık size etki etmediğini düşündükten sonra başlayabilirsiniz. Hafif bir yürüyüş ile başlayan 3 mil daha sonra hızlanmaya başlıyor. 3 milde bel çevresi odak alınıyor. 

4 Mil

3 mil programından daha hızlı bir tempo ile yürüyüş yapmak isterseniz 4 mile geçmeniz gerek. 4 milde oldukça tempolu ve hızlı bir yürüyüş sizi bekliyor. Yağ yakımı daha fazla olan bu programda ara ara koşular da var.

5 Mil

Herhangi bir ekipman kullanılmayan 5 mil programında temponuz oldukça yüksek. Hızlı yürüyüşlerin sonlarına doğru sizi orta şiddette koşular bekliyor.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları