Ucuzauc.com Uçak Bileti
Hamilelik kadınlar için en özel dönemlerden biridir. Hormonsal değişim, derinin gerilmesiyle olan kilolar nedeniyle ciltte çatlaklara ve lekelere sebep olur. Özellikle hamilelikte fazla kilo alan kadınlarda, gebeliğin son 3 ayında karın, göğüs, bel ve kalça bölgelerinde gözle görülen çatlaklar olur.

Lekeler gebeliğin erken dönemlerinde başlayıp, lohusalık döneminde eskiye oranla hafifler. Annelerin kafasında oluşan soru: Hamilelik sürecince oluşabilecek bu çatlaklardan kurtulmak için nelere dikkat edilmeli.

Hamilelik Döneminde Çatlaklardan Kurtulmanın Yolu Nedir?

Hamilelik döneminde oluşan çatlaklar, basit egzersiz, dinlenme, dengeli beslenme, bol su içme ve vücudun iyi nemlendirilmesi ile önlenebiliyor. Günümüzde bayanlar bu konularda daha bilinçli oldukları için hamilelik sürecince beslenmelerine çok dikkat ediyor. Cilt bakımı için olan uygulamaları ile çatlakların önüne geçmek istiyor. 

Hamilelik süresi boyunca hanımlar çatlak oluşumunu, dengeli beslenme, normal dönemden daha fazla su içip, yüksek C vitamini ve vücudu cilt bakım kremlerinin vücudu iyi nemlendirilmesiyle önüne geçmeye çalışıyorlar. Düzenli ama çok zorlayıcı olmayan basit egzersizlerde yapılabilir. Bu yöntemlerin başarısı kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir.

Çatlaklar Hangi Tende Daha Çok Görülür

Çatlaklar açık tenli kişilerde daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Özellikle doğum nedeniyle karnı gerilen anneler gebeliğin son aylarında bu çatlaklar çok daha fazla görülmektedir. Bu çatlakların önlenmesi içinse uzmanlar tarafından önerilen tedavi yöntemlerini dikkatlice uygulanmalı.

Çatlaklar ve Lekeler İçin Neler Yapabilirsiniz

Hamilelik süreci boyunca kadınların bazılarının yaşadığı sorunlardan birisi çatlaklar diğeri ise ciltte görülen lekelerdir. Lekeler esmerler kişilerde daha net bir şekilde ortaya çıkar. Bu görüntü anneye psikolojik rahatsızlık verebilir. Gebeliğin erken dönemlerinde başlayan bu sorunlar, lohusalık dönemiyle azalır. Lekelerden kurtulmak için doğal ve tedavi edici kremleri tercih edilebilir.

 Cilt lekeleri ve çatlakları için uzman yardımı ile kolayca bu sorun atlatabilir. Ciltte meydana gelen leke tedavilerinde daha ciddi sonuçlar alabilmek için annelerin bitkisel ilaçları ve bitkisel otları lohusalık döneminden başlamak üzere kullanmaya başlaması gerekmektedir. Uzmanın tavsiyeleri dikkatli dinlenip uygulanmalı.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları