Ucuzauc.com Uçak Bileti
Gelişimine her geçen gün hızla devam eden bebeğiniz, bu hafta tam tamına 13. haftasına ayak basıyor. Anne adayları gebelikte 15.hafta stresin azalacağı, hormonların düzene gireceği bir süreç olacaktır.

Değerli okuyucular, hamilelikte 15.hafta gelişmeleri nelerdir,  hamilelikte nasıl beslenmeli, bebeğin cinsiyet ne zaman öğrenilir gibi başlıkları bu yazımda sizler için derledim.  Hadi o zaman! Alışverişe çıkmanın, bedeninize uygun hamile kıyafetleri almanın zamanı çoktan geldi. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için sabırsızlandığınızı biliyorum. Dolasıyla doktorunuzun verdiği randevu gününü kaçırmamalısınız. Çünkü üçüncü trimester sonlanınca hayatınıza renk katacak minik fasulyeniz bu hafta size sürpriz yapabilirsiniz.

15. Hafta Hamilelik ve Bebek Gelişimi

Anne adayları, 15.hafta hamilelik ve bebek gelişimi hızla devam ediyor! Ultrasonda onun sürekli hareket ettiğini görmeniz mümkün. Üstelik daha çok kime benzediğini ayırt edebilirsiniz.

Bütün bebeklerin vücut sistemleri ikinci trimester döneminde çalışır hale gelir.

Pankreas, vücutta bulunan şeker miktarını düzenleyen insülin salgılar.

Bebeğiniz içinizde boy atıyor ve siz bunu yavaş yavaş hissetmeye başlıyorsunuz. Nitekim başından kalçasına kadar uzunluğu 15.haftada 9,3 cm ile 10,3 cm arasında değişecektir.

Troid bezi ve yüz kası çalışmaya başladığından, farklı mimikler sergileyecektir.

Bebekler 15.haftaya adım attığı zaman ağırlıkları iri bir portakal tanesine benzer. Yani kilosu 50 gramı bulur.

Adım Adım Değişim

Duyma yeteneği yavaş yavaş gelişir. Birkaç hafta sonra anne ve babanın konuşmalarını işitecek duruma gelir.

Kaşları ve kafası tüylenir. Gebeliğin 15.haftasında kulakları ve gözleri gelişimini öyle güzel tamamlar ki, et parçasıyken, insana benzemeye başlar.

Göz kapakları her ne kadar gelişimini tamamlamamış olsa da, ışığı hissedebilir.  El feneriyle karnınıza ışık tuttuğunuz zaman bunu hisseden bebeğiniz, yönünü tam tersine çevirerek kendini koruma gereksinimi hisseder.

15. Hafta Hamilelikte Annedeki Değişiklikler

Anne adayları, bu hafta sizin balayınız! Eskisi kadar hamileliğinizden şikâyetçi olmayacaksınız. Bu süreçte;

Gebelikte kabızlık ya da ishal! Tamamen beslenme düzeninize bağlı olarak değişebilir.

Mide kaynaması canınızı sıkabilir. Hazımsızlığa iyi gelen yiyecek ve içeceklerden yararlanmalısınız.

Göğüslerinizde büyüme devam edecektir. Önceleri çok daha hassas olan göğüslerinizde eskisi kadar ağrı hissetmeyeceksiniz.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları