Koronavirüs semptomları olan 4 yaşındaki kız, ibuprofen verildikten sonra titremeye başlıyor
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Bir baba, semptomlarını daha da kötüleştirebileceği için koronavirüs enfekte çocuklara ibuprofen vermemeleri konusunda uyardı.

Bristol'den Dan ve Maddie Milneer-Collins, dört yaşındaki kızları Amelia'nın hafta sonu ilacı aldıktan sonra durumunun hızla kötüleştiğini söyledi.

Ebeveynler Dan ve Maddie, çocukluk ilacı Calpol'un bittiği için Amelia ibuprofen'i verdi - ancak ilaç semptomlarını daha da kötüleştirdi.

Ebeveynler Dan ve Maddie, çocukluk ilacı Calpol'un bittiği için Amelia ibuprofen'i verdi - ancak ilaç semptomlarını daha da kötüleştirdi. Kaynak: MEN Media

Amelia Salı'dan beri Covid-19 virüsü ile ilişkili semptomlar olan öksürük, soğuk algınlığı ve yükselen sıcaklık ile rahatsız olmuştu .

Çift, sağlık görevlilerinin 111'i aradıktan sonra gelmesini beklerken, Amelia ibuprofen'i çocuk tıbbı Calpol'dan çıktıkça verdiler.

Ancak Dan, tabletleri verdikten sonraki bir saat içinde durumunun “dramatik bir şekilde düştüğünü” söyledi.

Sağlık görevlilerine göre, anti-enflamatuar ilaçlar, bulaşıcı hastalıkları olan insanlar için bilinen bir risktir, çünkü vücudun bağışıklık sisteminin yanıtını azaltabilirler.

Amelia, ebeveynleri Dan ve Maddie Milneer-Collins ile birlikte. Çift, diğerlerini antienflamatuar ağrı kesiciden uzak durmaları için uyardı

Amelia, ebeveynleri Dan ve Maddie Milneer-Collins ile birlikte. Çift, diğerlerini antienflamatuar ağrı kesiciden uzak durmaları için uyardı Kaynak: MEN Media

İkisi babası, çocuklarını analjezik vermekten kaçınmak için diğer ebeveynleri uyarmak ve bunun yerine parasetamole bağlı kalmak için Facebook'a gitti.

Dedi ki: "Nefes almaya çalışırken nefes nefese idi, kalp hızı çok hızlıydı, gözlerini açık tutamadı, başını kaldıramadı, vücudu titriyordu, kendine ve sıcaklığına hasta olmaya başladı. 39.4'e yükseldi.

 

"Geri çağırdık ve acil bir ambulans gönderdiler ve sağlık görevlileri buraya geldikten sonra, temp ve istatistiklerini biraz düşürmeyi başardılar, hala normalden daha yüksekler ama artık tehlikeli değiller.

"Şimdi Calpol'e geri döndü, sadece zayıf benliği olmaya geri döndü. Sağlık görevlileri bize sadece burada iken ona ibuprofen vermeyeceğimizi söyledi."

Ekledi: "Sağlık görevlisi, sıcaklığı tekrar bu kadar yükselirse kendini izole etme ve geri çağırma hakkında dedi, bu yüzden zaten beş gün olduğu için sadece yedi gün olup olmadığını sordum ama tüm semptomlara sahip olduğumuzu söylediler tüm semptomlar gidene kadar onu izole tutmak için.

"Lütfen onlara ibuprofen verme!"

Hareket eden bir Facebook gönderisinde, Amelia'nın üvey babası Dan fakir gençlerin bir fotoğrafını paylaştı.

"Çocuk sahibi olanlara lütfen okuyun. Çocuğunuzda koronavirüs belirtileri varsa, onlara ibuprofen VERMEYİN."

Ağrı, artrit, baş ağrısı, boğaz ağrısı ve soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan ibuprofen gibi anti-enflamatuar ilaçlara rağmen, vücudun bağışıklık sisteminin yanıtını azaltabilirler.

CORONAVIRUS'U TEDAVİ ETMEK İÇİN İZUPROFEN ALMAYIN

IBUPROFEN ve diğer anti-enflamatuar ilaçlar, Covid-19 gibi bulaşıcı hastalıkları olan kişiler için riski artırabilir.

Vücudun bağışıklık sisteminin nasıl tepki verdiğine müdahale edebilirler.

Uzmanlar bunun yerine insanlara parasetamol almasını tavsiye ediyor.

Bu haftanın başlarında, Fransız bakanlar ibuprofen almama tavsiyesinde bulundular ve durumunuzu daha da kötüleştirebileceğini söylediler.

Southampton Üniversitesi'nden Profesör Paul Little, steroidal olmayan antienflamatuar ilaçların ciddi komplikasyon riskini artırabileceğine dair "büyük" kanıtlar bulunduğuna dair uyarıyı yanıtladı.

Reading Üniversitesi'nden bir virolog olan Profesör Ian Jones şunları ekledi: "Tavsiye ibuprofen'in antienflamatuar özellikleriyle ilgilidir, yani iyileşme sürecini yavaşlatabilecek bağışıklık sistemini hafifletir."

SARS etrafındaki kanıtlara dayanarak - Covid-19'a benzer - virüsün vücuttaki kandaki su ve tuz konsantrasyonunu düzenlemeye yardımcı olan ve görülen pnömoninin bir parçası olduğu düşünülen önemli bir enzimi azalttığını açıkladı. aşırı durumlarda.

"Ibuprofen bunu parasetamol yapmazken ağırlaştırıyor" dedi.

"Eğer ateşli iseniz insanların sıcaklığı azaltmak için parasetamol kullanmaları önerilir."

Ek olarak, ibuprofen'in daha genel yan etkileri arasında mide tahrişi ve böbrekler üzerindeki stres yer alır.

NHS, ibuprofen'in diş çıkarma, diş ağrısı, ağrı ve ağrıların yanı sıra bazı soğuk algınlığı semptomlarını tedavi etmek için kullanılan çocuklar için yaygın bir ağrı kesici olduğunu belirtir.

Ancak, sağlık hizmeti, çocuklara ilaç verilmemesi gereken bazı durumlar olduğu konusunda uyarmaktadır.

"Bir doktor tarafından önerilmediği sürece suçiçeği için ibuprofen vermeyin - ciddi bir cilt reaksiyonuna neden olabilir."

Ebeveynlerin çocuklarına ilacı vermemesi gereken diğer durumlar şunlardır:

• çocuğunuz geçmişte ilaca karşı alerjik reaksiyon geçirmişse

• astımı var

• karaciğer veya böbrek problemleri varsa

• kanama riski yüksek olan bir sağlık sorunu varsa

• Crohn veya ülseratif kolit gibi inflamatuar bağırsak hastalığı varsa

• düşük veya yüksek doz daha iyi olabileceğinden, yaşları için küçük veya büyüktür

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları