İngiltere de 16 aylık bir Cocker Spaniel olan Oscar adındaki yavru köpek yüz maskesini yemesinin ardından maske teli ciğerlerini deldiği için kurtarılamayarak öldü.

Covid-19 salgınıyla beraber hayatımıza daha önce yaşamadığımız olaylarda girmeye başladı. Bilinçsizce sokağa atılan yüz maskeleri bizim olduğu kadar hayvanlarında sağlığını tehdit ediyor.

İngiltere Chester da sokağa atılmış bir yüz maskesini yiyen bir yavru köpek maske telinin ciğerlerine saplanması ile kurtarılamayarak öldü.

16 aylık Oscar bu hafta başlarında trajik bir şekilde öldü
Yavru, atılan bir yüz maskesini yedikten sonra öldü

Bu haftanın başlarında veterinerler, Duke's Drive, Chester'daki yüz maskesini yedikten sonra yavruyu kurtaramadılar.

Oscar'ın sahibi Emma Paul, kendisi, kocası ve üç çocuğunun "tam ve mutlak şok" içinde kaldığını söyledi.

Şimdi aile, diğer köpek sahiplerini uyarmak istiyor, böylece yavruların "gereksiz ölümüne" "çok üzüldüklerini" söylerken bir daha olmayacak.

Bayan Paul, ailenin sadece Oscar'ı "çok kötü" bulmak için Pazartesi sabahı aşağı indiğini söyledi.

CheshireLive'a şunları söyledi   : "Önceki gün, hafta sonları günde iki kez normal yürüyüşünü yapmış ve çocuklar kriket oynarken bahçede tenis topları peşinde koşmuştu.

"Pazar öğleden sonra, biraz bastırıldı ve yemeğini bıraktı, ki bu gerçekten alışılmadıktı, ama ertesi sabah aşağıya indiğimizde açıkça hiç de kendisi değildi ve hareket etmek için herhangi bir hareket yapmamıştı."

Aile hemen uzman bakımı öneren veterinere başvurdu ancak çabalara rağmen Oscar kurtarılamadı.

Yavruda sepsis gelişti ve bir ameliyattan sonra, veterinerler "bağırsağındaki hasarın hayatta kalamayacak kadar büyük olduğunu" buldular.

Bayan Paul şunları ekledi: "Onu her gün Duke's Drive boyunca ve hafta sonları Dee Nehri'ne doğru yürüyoruz ve her zaman çok fazla çöp oluyor, kocam sabah yürüyüşü yaparken düzenli olarak çöp topluyor.

"Açıkça kasıtlı değildi, ancak bunun olmasına neden olan bir yüz maskesi olması çok üzücü."

Farkındalığı artırmak amacıyla aile, birisinin evcil hayvanı üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabileceğinden, insanları çöpleri nasıl atacaklarına dikkat etmeye teşvik eden posterler asmayı planlıyor.

Bayan Paul, kimsenin "böylesine travmatik ve yürek burkan bir deneyim" yaşamasını istemeyeceği için köpek sahiplerini uyarmak istediğini de sözlerine ekledi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları