Mevcut iki ilaç, hastalar tedaviye iyi yanıt verdiğinden koronavirüsü 'tedavi edebilir'
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Uzmanlar, mevcut iki ilacın, hastalar tedaviye iyi yanıt verdiğinden koronavirüsü "tedavi edebileceğini" söylüyor.

Bilim adamları, sıtma ve HIV tedavisinde normal olarak kullanılan ilaçların koronavirüsü sildiğini gösteriyor

Bilim adamları, sıtma ve HIV tedavisinde normal olarak kullanılan ilaçların koronavirüsü sildiğini gösteriyor Kaynak: TheSun

Queensland Üniversitesi Klinik Araştırmalar Merkezi ekibi, hastaların ay sonuna kadar ülke çapında bir denemeye kaydolmasını umuyor.

Araştırmaya liderlik eden Profesör David Paterson, news.com.au'ya , Avustralya'daki Covid-19 için pozitif test eden ilk insanlardan bazılarına verilen ilaçlardan birinin “virüsün kaybolması” ile sonuçlandığını ve tamamlandığını söyledi. enfeksiyondan iyileşme.

Royal Brisbane ve Kadın Hastanesinde de bulaşıcı bir hastalık doktoru olan Prof. Paterson, ilaçları “tedavi veya tedavi” olarak etiketlemenin bir streç olmadığını söyledi.

“Potansiyel olarak etkili bir tedavi” dedi.

“Hastalar, tedavinin bitiminden sonra sistemlerinde hiçbir canlı koronavirüs bulunmayacaktı.”

İlaçlar hem kayıtlı hem de İngiltere ve Avustralya'da mevcuttur.

"Şu anda yapmak istediğimiz şey, 50 hastaneye bakan Avustralya genelinde büyük bir klinik çalışmadır ve karşılaşacağımız şey, bir ilacı, başka bir ilacı, iki ilacın kombinasyonunu karşılaştırmaktır," dedi. .

Geçmişleri göz önüne alındığında, araştırmacılar “çok iyi tolere edildikleri uzun bir deneyime sahiptir” ve beklenmedik yan etkileri yoktur.

Profesör Paterson, “Düz bir ayaktayız, Avustralyalıların bu davaya kaydolmasıyla çok hızlı bir şekilde ilerleyebiliriz” dedi.

“Bu hepimizin sorusu - şimdi geldiğini biliyoruz, tedavi etmenin en iyi yolu nedir?”

Araştırma ekibi, uyuşturucuları hastalara toprakta çok güvenli bir şekilde almaya başlayabileceklerinden emindir.

Profesör Paterson, “Avustralyalılara sadece birinin tahminlerinden veya birkaç kişiden birinin anekdot deneyimlerinden ziyade en iyi tedaviyi vermek istiyoruz” diye ekledi.

Mart sonuna kadar hasta kaydetmeyi umduklarını söyledi.

“Ve bu şekilde, bu ilk hasta dalgasında test edebilirsek, aylarca ve aylarca devam eden enfeksiyonların olacağını tamamen umuyoruz ve bu nedenle sonraki hastaları tedavi etmek için mümkün olan en iyi bilgiye sahip olacağız, “Dedi Paterson.

Çin'den gelen verilerle ilgili sorun, o zamanlar koronavirüs salgınının merkez üssü oldukları için gerçekten "çok kontrollü bir şekilde" toplanmadığını söyledi.

"Her şey kaotikti," dedi Prof. Paterson.

“Bu acil hastaneler inşa edildi ve sistem gerçekten çok, çok gerildi.”

İki ilaçtan biri, “yeni nesil” HIV ilaçlarının yerini alan bir HIV ilacıdır ve diğeri, sıtmaya direnç nedeniyle nadiren kullanılan ve “şimdi rafta tutulan” klorokin adı verilen bir anti sıtma ilacıdır. .

Araştırmacıların, kaygıyı “denemeye ve hafifletmeye” çalışmak için onları koronavirüse karşı “çok anlamlı bir şekilde” incelemek istediklerini söyledi.

“Avustralya'da bunlarla zaten tedavi edilmiş hastalar vardı ve başarılı sonuçlar elde edildi, ancak kontrollü veya karşılaştırmalı bir şekilde yapılmadı,” dedi Prof Paterson.
İlaçlar tabletler halinde ağızdan verilecektir.

Prof.Dr.Paterson, tedaviye “hastalıklarında çok erken” başlamak için hastalardan “kabul edilir edilmez” hastaneye katılmaları isteneceğini söyledi.

Araştırmanın, Avustralya'da ilk kez uyuşturucu kullanan Çinli hastalar tarafından, yurtdışında kullanılan tedavi hakkında doktorlarına internette bilgi verdiğini söyledi.

“Doktorlarımız bir HIV ilacının aslında yeni koronavirüse karşı çalışabileceğine çok şaşırdılar ve biraz şüphecilik vardı” dedi.

“Çin'deki ilk Avustralya hasta dalgası (Avustralya'da), HIV ilacı ile tedavi edildiklerinde hepsi çok, çok iyi iş çıkardı.

“Bu güven verici… burada gerçekten iyi bir şey üzerinde olduğumuzu gösteriyor.”

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları