Sapık ve Kuzuların Sessizliği filmlerine ilham veren gerçek hayattaki katil, kurbanlarını nasıl katletti ve kalıntılarından giysiler, mobilyalar ve kupalar yaptı.

Kuzular'ın aşağılık katili Buffalo Bill'in SESSİZLİĞİ bir kurgu eseri olabilir, ancak filmdeki kötü adama ilham veren katil fazlasıyla gerçekti.

Pek çok kişi tarafından Plainfield Kasabı olarak bilinen Ed Gein, insan kafataslarından yapılmış kaselerden çorba içen ve kurbanlarını pişmanlık duymadan katleden gerçek bir terördü.

Ed Gein, insanlık tarihinin en kötü şöhretli katillerinden biridir ve kesinlikle en rahatsız edicilerinden biridir.
Ed, kadın kurbanlarının derilerini giyen bir katil olan Kuzuların Sessizliği'ndeki cani karakter Buffalo Bill'e ilham verdi.

Kuzuların Sessizliği'ndeki Buffalo Bill ve Sapık'taki Norman Bates karakterleri, iki şeye takıntılı olan katile dayanıyordu: annesi ve ürkütücü.

1906 doğumlu katilin insan cesetlerini kazma ve kalıntıları kafataslarından yapılmış çorba kaselerine, kemikten sandalyelere ve deriden yapılmış abajurlara dönüştürme alışkanlığı vardı.

Parçalanmış ceset parçalarıyla dolu kutular, duvarları ellerine bulaştığı ölülerin korunmuş yüzleriyle örülü köhne çiftlik evinde saklıyordu.

Aşağılık katil, kurbanlarının derisinden tozluklar, önlükler ve hatta göğüsleri hala bağlı bir yelek de dahil olmak üzere giysiler bile yaptı.

Ancak hasta bir toplu katil olarak ün kazanmadan önce, Gein, Wisconsin'deki Plainfield köyünde bir acıma figürüydü.

Bölgede büyümüştü, ancak The Mirror'a göre yerel çocukların perili olduğunu iddia ettiği eski çiftlik evinde nispeten izole bir yaşam sürdü .

Gein, tüm yerel çocukların perili olduğunu iddia ettiği köhne bir çiftlik evinde yaşıyordu.
Polis, insan kafataslarından yapılmış kaseler de dahil olmak üzere, katilin evinde her türlü dehşeti buldu.

Herkes onun ürkütücüyle tuhaf bir saplantısı olduğunu biliyordu; bu, yalnızca yerel çocukların mülkünde hayalet figürler veya küçülmüş kafa koleksiyonu gördüklerine dair vahşi hikayelerini körükledi.

Ancak Kasım 1957'de, Frank Worden adında bir yerel, annesi Bernice'in dükkânını boş bulmak için eve geldiğinde Gein'in herkesin hayal edebileceğinden daha hasta olduğu ortaya çıktı.

Hırdavatçının çıkışına giden bir kan izi buldu ve yerel şerif Arthur Schley şeklinde destek istedi.

Hırdavatçıdaki makbuz, çiftin ipucuna en yakın şeydi: Ed Gein'in, Bayan Worden ortadan kaybolmadan önce dükkandan yarım galon antifriz satın aldığı okundu.

Gein'in eşyaları arasında insan derisiyle kaplanmış bir sandalye vardı.
Gein'in yaşadığı ürpertici çiftlik evi, duvarlara monte edilmiş insan yüzlerini korumuştu.

Adamlar, kendisi için ne söyleyeceğini görmek için Gein'in çiftlik evine gittiler, ancak içeride bulacakları dehşete kendilerini asla hazırlayamazlardı.

İnsan atıkları, çöpler ve taze kesilmiş et kokuyordu: Cesedi tavandan sarkan öldürülmüş Bayan Worden'den gelen bir kokuydu.

Daha sonra, Ed Gein'in korku evindeki tek kalıntının onunki olmadığı ortaya çıkacaktı.

Aşağıdaki soruşturma sırasında polis, Gein'in kendisini dış dünyadan izole eden aşırı Hıristiyan bir anne tarafından büyütüldüğünü öğrenmek için geçmişini araştırdı.

Onu ilgilendiren tek şey - ürkütücü dışında - hastalıklı bir takıntı geliştirdiği annesi Augusta'ydı.

Gein'in annesine karşı hastalıklı bir takıntısı vardı ve annesinin ölümünden sonra hiç olmadığı kadar delirdi.

Gein'in alkolik babası George ve erkek kardeşi Henry, gizemli koşullarda öldüler ve onu Augusta ile yalnız bıraktılar.

Ancak 1949'da felçten öldükten sonra, Gein'in deliliğe dönüşü hızlandı ve Gein yerel mezarlıkta bulduğu yaşlı kadınların cesetlerini kazmaya başladı.

Çiftlik evini bu zavallı kadınların kalıntılarıyla doldurur, derilerinden giysiler yapar ve onlardan geriye kalanlarla oynardı.

Gein'in korku evi insan kalıntılarıyla doluydu ama o şimdiye kadar sadece iki kişiyi öldürdüğünü iddia ediyor.
Gein, yerel bir dükkâncının katledilmiş ve tavanından sarkmış halde bulunmasının ardından tutuklandı.

Sonunda, Mary Hogan adında yerel bir taverna sahibi olan Bayan Worden dışında en az bir kişiyi öldürdüğü ortaya çıktı.

Gein bu suçları itiraf etti, ancak diğer cinayet suçlamalarını reddetti ve evde tuttuğu vücut parçalarının kazdığı ölü insanlara ait olduğunda ısrar etti.

Katil deli ilan edildi ve 1984'te kanserden ölene kadar kaldığı Wisconsin, Waupun'daki Merkez Devlet Hastanesine gönderildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları