Sağlıklı bir uyku için bilmeniz ve yapmanız gereken 10 ipucunu uzmanından dinleyin.

Rahatlamak için zaman ayırın

İnsanların yarısından fazlası, salgından bu yana şaşırtıcı bir şekilde stres kaynaklı uyku problemlerinden muzdarip değil. Kendinize biraz zaman ayırın, banyo yapın, günlük yazın ya da bir arkadaşınızla sohbet edin ve zihninizi günümüzün endişelerinden kurtarmaya çalışın.

Bir rutin bulun ve ona bağlı kalın

Bir rutin bulun ve ona bağlı kalın

Optimum uyku, gece başına 7 ila 9 saattir. Yaşınıza ve yaşam tarzınıza uygun bir uyku vakti rutini bulmak için uyku hesaplayıcısı kullanın

Orgazm ol!

Orgazm ol!

Bu, rahatlamanıza ve vücudunuzun uykuda kalmanıza yardımcı olmak için REM uyku döngüsü akışına girmesine yardımcı olur ve harika bir doğal endorfin kokteyli salar. Aynı zamanda T seviyeleri yenilendiğinden mutluluk verir.

İçkiden kurtulun

İçkiden kurtulun

Bu sadece testosteron seviyelerini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda cinsel performansı da etkiler ve daha fazla erektil disfonksiyon olasılığına yol açar. Gece boyunca T seviyelerinin restorasyonunu sırayla azaltan bozulmuş uykuya neden olmaktan bahsetmiyorum bile.

Dikkat dağıtıcı unsurları kaldırın

Aşırı gürültü ve ışıktan kurtulun, böylece odanız sessiz, sakin olsun, uyumak için veya ışıkları kısın, mumları yakın, biraz Barry White yakıp güzel zamanlar başlasın.

Besin eksikliklerini giderin

Özellikle vitaminler, uyku-uyanıklık döngülerimizi kontrol eden 24 saatlik biyolojik ritimlerimiz olan sirkadiyen ritimlerimizi düzenlemede rol oynar. Eksiklikler yaygın olduğundan, doktorların çoğu artık temel besin seviyelerini test edecek ve daha sonra diyetinizi buna göre tamamlayabilir ve / ayarlayabilirsiniz. D vitamini, Magnezyum, Çinko ve B6, mutlu erkek hormonları için çok önemlidir. 

Kilo vermek

Kilo vermek

Başlangıç ​​kilonuzun sadece yüzde 5'ini kaybetmek, uyku süresinin uzamasına ve uyku kalitesine neden olabilir (ayrıca ekstra yağ, erkeklerde testosteron seviyelerini düşüren östrojen üretir)

Aktif ol

Aktif zamanınızın bir kısmını dışarıda geçirmek, uyku problemlerine karşı korunmaya yardımcı olur (ayrıca doğal D vitamini seviyelerini arttırır)

Yatma vaktine yakın yemek yemekten kaçının ve yatak odasından atıştırmalıkları uzak tutun!

Gece geç saatlerde yemek yemek uyku kalitenizi etkileyebilir ve sizi diyabet ve obezite geliştirme riskinizi artırabilir. Aynı zamanda yatakta oturan bir tutku katilidir, diğer yarım kurtlarınız ise aile boyu bir Doritos çantasından aşağıya iner….

Mavi ve yapay ışıkları en aza indirin

Cep telefonlarından ve dizüstü bilgisayarlardan gelen ışık melatonini baskılayabilir ve uykuya dalmayı zorlaştırabilir. Z saatinden en az bir saat önce onlardan kurtulun…

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları