Bebeklikten itibaren her insan sağlıklı bir vücut ve gelişim süreci için çeşitli vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar.

Günümüzde motorlu araçların yoğun kullanılması, sanayileşmenin fazla olması gibi sebeplerden dolayı artan hava ve toprak kirliliği, besinlerin gerektiği şekilde yetişememesine ve vitamin oranının düşmesine sebep olur. Bu nedenle insanlar ihtiyacı olan besinleri takviye edici gıdalar ve vitaminler yardımı ile tamamlar.

Vitamin ve Ek Besin Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?

Vitamin ve Ek Besin Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?

Erkek kadın çocuk fark etmeksizin her insanın ihtiyaç duyduğu vitamin ve ek besinler kişilerin ihtiyaçlarına göre farklı çeşitlerdedir. Bazı durumlarda insanlar vücudun ihtiyaç duyduğu besin maddelerini bulamayabilir ya da fiziksel ve diğer sebeplerden dolayı kullanamıyor olabilir. Bu gibi durumlarda en doğru karar vitamin ve ek besinlere başvurmaktır.

Vitamin ve Ek Besin Çeşitleri Nelerdir?

Vitamin ve Ek Besin Çeşitleri Nelerdir?

Vitamin ve ek besinler her insan ve her yaş grubu için farklı özelliklerde üretilmektedir. Örneğin yeni doğan bebekler için yeterli anne sütü alınamaması gibi durumlarda bağışıklık sistemini güçlendirecek bazı ek besinler vardır.

 Aynı şekilde anne adayları için hamilelik döneminde bebeğin gelişimini olumlu etkileyecek ve annenin kan değerlerinin fazla düşmesini engellemek üzere üretilmiş folik asit ve omega gibi takviye edici besinler ve vitamin kapsülleri üretilmektedir.

Yoğun iş hayatında seri olması gereken ve enerjiye ihtiyaç duyan kişiler için enerji veren ginseng maddesinin aktif olduğu vitamin kapsülleri de kişilerin hizmetine sunulmuştur. Ginseng özellikle c vitamini ile birlikte kullanıldığında, kişilerde çabuk yorulma, uykusuzluk ve direnç kaybı gibi durumların azaldığı hatta yok olduğu gözlemlenmektedir.

Vitamin ve Ek Besin Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Vitamin ve Ek Besin Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Birçok farklı ilaç ve kimya firması tarafından üretilen vitamin ve ek besinler üretici firmaya ve içeriğine göre farklı şekilde fiyatlandırılır. Yeni doğan ürünleri çok daha hassas içeriklere sahip olduğundan ve anne sütüne en yakın vitamin deposu olarak üretildiğinden dolayı, diğer ek besinlere oranla daha pahalıdır.

Enerji veren, günlük vitamin ihtiyacını karşılamak üzere üretilmiş vitamin kompleksleri firmalara bağlı olarak fiyatlandırılır ve bu fiyatlar arasında çok büyük farklar görülmez. Tüm vitamin ve ek besin fiyat ve çeşitleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları