Amfar Kırmızı Halısı’na 72. Cannes Film Festivali’nde Ünlü Akını

Fransa'nın Cannes şehrinde sinema dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan 25 Mayıs’a kadar sürecek olan 72. Cannes Film Festivali 14 Mayıs’ta başlamıştır.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

AmfAR Nedir?

AIDS araştırmaları için fon sağlayan yardım kuruluşu olan amfAR, 72. Cannes Film Festivali kapsamında düzenlenmiş ve ünlülerin galadaki kırmızı halı stilleriyle göz doldurmuştur.  Bu nedenle bu özel gecenin en önemli dikkat çeken detayı festivalde sönük kalan kombin, stil ve kıyafetlerin, AmfAR Kırmızı Halısı’ndaki ünlü isimlerin tercihleriyle büyük beğeni toplamasıdır.

1985 yılında AIDS araştırmaları için yardım sağlayan bir kuruluş olarak kurulan Amerikan AIDS Araştırma Vakfı olan AmfAR, kar amacı olmaksızın HIV önleme, tedavi eğitimi ve AIDS’in savunucuğunu desteklemeye yönelik bir organizasyondur. Bu yardım organizasyonunun gerçekleştiği geceye dünyaca ünlü kişiler katılmaktadır.

AmfAR Kırmızı Halı Stilleri

2019 yılında gerçekleşen AmfAR gecesinin 72. Cannes Film Festivali kapsamında olması, Hollywood ünlüleri gibi birçok dünyaca tanınmış kişilerin göz dolduran stil, kombin ve kıyafetleriyle gelmeleri sonucu daha çok dikkat çekmiştir. Festivalin devam ettiği süre boyunca tercih edilen stil, kombin ve kıyafetlerin çok fazla beğenilmemesi, AmfAR galasının olduğu geceyle tekrar beğeni toplamıştır. Daha çok beyaz ve canlı renklerin yer aldığı galada, cesur dekolteli ve transparan tercihlerin yanında tüylü tasarımlarla kadınlar görsellikleriyle göz doldurmuşlardır.  

Ünlüler ile AmfAR Kırmızı Halı Geçidi

Birçok Hollywood yıldızı ve podyumların aranılan isimleri de katıldığı 72. Cannes Film Festivali’nde AmfAR gecesindeki şıklıklarıyla festivalin diğer günlerine göre daha çok beğeni topladılar. Bunlardan öne çıkan isimler olan Adriana Lima, Kendall Jenner, Izabel Goulart, Sara Sampaio, Stella Maxwell, Natasha Poly, Jasmine Tookes şık ve cesur tercihleriyle herkes tarafından başarılı bulunmuştur.

Adriana Lima

Tercihini Ester Abner tasarımı siyah, tüllü ve bacak dekolteli uzun bir elbisen yana kullanan Adriana Lima, ünlü çizgi film karakteri Betty Boop’a benzetilmiş ve Chopard zümrüt mücevherleriyle de oldukça beğenilmiştir.

Kendall Jenner

Giambattista Valli H&M projesi olan bacak dekolteli uzun pembe tütü bir elbiseyle galaya gelen Kendall Jenner, straplez kesim göğüs kısmıyla da göz doldurmuştur.

Izabel Goulart

Etro marka balık kesim, transparan ve sırt dekolteli bir elbise tercih eden Izabel Goulart’ın elbisesi Gigi Hadid’in daha önceki bir davette giydiği siyah tulumun farklı bir rengi olarak yorumlanmış ancak elbisesi muhteşem bulunmuştur. Kıyafetiyle uyumsuz bulunan küpeleri, ayakkabıları ve saçları ile olumsuz eleştiri almıştır.  

Sara Sampaio

Straplez kesim göğüs dekolteli uzun ve kabarık bir siyah elbisesiyle dikkat çeken Sara Sampaio, Armani’nin rehberliğinde kombin oluşturmuş ve zarafetiyle herkesi büyüleyen bir görüntü ortaya çıkarmıştır.

Stella Maxwell

Tercihini Versace’den yana kullanan Stella Maxwell, bebek mavisi rengindeki elbisesi ve uyum içinde olan ayakkabılarıyla sergilemiş olduğu derin bacak dekoltesiyle en beğenilen ünlüler arasında yer almıştır. Ayrıca mücevher uyumuyla doğru bir tercih yapmıştır.

Jasmine Tookes

Sarı, bacak dekolteli elbisesiyle geceye damgasını vuran ünlülerden biri olan Jasmine Tookes, George Chakra markalı bir elbise tercih etmiştir. Elbisenin renginin ve yakasındaki büyük aksesuarın baskınlığı en çok dikkat çeken özelliklerinden biri olmuştur.

amfar Ucuzauc.com Uçak Bileti