Amsterdam sadece gündüzleri beğenebileceğiniz bir şehir değil. Geceleri ile de dünyanın en eğlenceli şehirlerinden biridir.

Binlerce tescilli tarihi binasıyla Amsterdam, Avrupa’nın en büyük tarihi şehirlerinden biri. Geçmişin izlerini hâlâ taşıyan bu tarihi binaların yanı sıra yeşil doğası, mutlu yerel halkıyla herkesin hayallerinde yaşamak istediği bir şehir aynı zamanda. Ama şehir tarihten daha fazlasını vadediyor, orası kesin...

Gündüzü kadar gecesininde tadı başka. Keyifle geçen tarihi gezinizin ardından gecelerinizi renklendirmek için de sınırınız yok. Her tercihe göre sınıflandırılmış eğlence mekânlarından bazılarını sizler için derledik.

Red Light District

Red Light District

Sıra dışı eğlencenin merkezi kabul edilen Red Light District, De Wallen olarak da biliniyor. Kanal üzerine yerleşim sağlayan bu semtte, eğlencenin her türlüsüne rastlayabiliyorsunuz. Güngeceye bağladığında her yerdeki ışıklar kırmızıya dönüyor ve eğlencenin başladığı sinyalini alıyorsunuz. Kafe ve barların yoğun olduğu bölgede her türden müzik dinleme imkânınız var. Elektronikten caza, müziğin her halini hissedeceksiniz.   

Melkweg

Melkweg

Gece hayatının kalbi Leidseplein bölgesinde yer alan Melkweg, Amsterdam’ın en ünlü gece kulübü. Dünyaca ünlü DJ’leri konuk etmesiyle bilinen kulüp, aynı zamanda içerisinde sinema, tiyatro ve kafeleri de barındırıyor. Adını da eski bir süt fabrikasından alıyor. Düzenlediği canlı programlarla herkesin yoğun ilgisini çekiyor. Amsterdam’a gittiğinizde eğlencenin ne demek olduğunu bu kulüpte öğreneceksiniz.

Sugar Factory

Sugar Factory

Bir şeker fabrikasının restore edilmesiyle gecekulübüne dönüştürülen Sugar Factory, Amsterdam’da ziyaretçilerin en ilgisini çeken mekânlardan. Tekno müziğin hakim olduğu kulüpte, konsept partiler de düzenlenebiliyor. Kartondan kostüm yapma etkinliği bunlardan sadece biri. Erken gidildiğinde boş olan kulüp, gece yarısından sonra dolmaya başlıyor. Ama herdurumda uzun bir kuyruk beklemeye hazır olun.

Paradiso

Paradiso

Leidseplein’e yürüme mesafesindeki Paradiso’nun ilginç bir işleyişi var. Hem gece kulübü hem de konser mekânı olarak kullanılıyor. Konser günleri gece kulübü kapalı oluyor. Konser vermek için sıraya girilmesinin de bir nedeni var. Kiliseden dönüştürülen binanın içerisindeki akustik, benzersiz atmosferiyle birleşince insanda büyüleyici bir etki bırakıyor. Gece kulübünde rock ve elektronik müzik ön planda olsa da hip-hop geceleri de düzenleniyor.

Escape

Escape

Gece başlayan eğlencelerin sabahın ilk ışıklarına kadar devam ettiği Rembrandtplein’de bulunan gece kulübü, yalnızca Amsterdam’ın değil Hollanda’nın en popüler mekânlarından biri. DJ Tiesto’nun yetiştiği bar olarak bilinen mekânda en iyi house, tekno ve electro müziği dinleyebilirsiniz.

Teasers Bar

Teasers Bar

Bar üstü danslar ve tekila body shotlarıyla ünlükulüp, Damrak’ta yer alıyor. Diğer gece kulüplerine göre biraz daha pahalı olmasının nedeni ise en turistik mekânlar arasında yer alması. Girdiğiniz andan itibaren eğlencenin doruklarına ulaşacaksınız.

Jimmy Woo

Jimmy Woo

İki kattan oluşan Jimmy Woo, şehre gelen ünlülerin uğrak mekânı olarak biliniyor. Her iki katında da rastlayacağınız ilginç detaylar farklı tasarımlarıyla birleşince geceniz renkleniyor. Üst katındaki Asya stili lounge’ta ahşap masalar ve kağıttan paravanlarla kendinizi lüksün kelime anlamında buluyorsunuz. Alt katındaki dans pistinin tavanında yer alan ve senkronik yanıp sönen ışıklarsa sizi sabahlara kadar dans etmeye davet ediyor.  Dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise girişleri. Kriterlerin ne olduğu hâlâ tam olarak bilinmese de herkes kolay kolay içeri alınmıyor.

The Bananenbar

The Bananenbar

Dünyaca ünlü The Bananenbar, şovlarıyla ilgi çeken bir bar. İçerde kesinlikle fotoğraf ve video çekimine izin verilmeyen barda, müzikle eğlencenin kesişim noktasında sizi ilginç deneyimler bekliyor.

Trouw

Trouw

Şehir merkezine 20 dakikalık mesafede olan Trouw,aynı zamanda Doğu Amsterdam’daki eski bir endüstriyel sahada yer alıyor. Hollanda’da zamanın büyük gazetelerinin basıldığı bir fabrika olan Trouw, artık çılgın bir gece kulübü. Üstelik merkeze uzak olması sebebiyle de Trouw’daki eğlence sınır tanımıyor.

Studio 80

Studio 80

İyi bir elektronik müzikle eğlenmek isterseniz doğru adres Studio 80. En iyi olmasının sebebi de kitlesini çok iyi tanımasından geliyor. Dekorundan tasarımına kadar kitlesini düşünen mekân, rezarvasyon gerektirmiyor. Ama bu kapısında sıra beklemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Yinede sabırlı olursanız beklediğinize değecek.

Amsterdam Turları için tıklayınız..

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları