Ankara- Sivas YHT Açılış Tarihi Belli Oldu
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Uzun uğraşlar sonucu üzerinde çalışılan Ankara – Sivas yüksek hızlı tren projesi faaliyete geçti.

Uzun zamandır devam eden proje hakkında ulaştırma bakanımız zaman zaman bilgi vermektedir. Hattın ne zaman açılacağı merak konusuydu. Çok zaman geçmeden ulaştırma bakanı basın mensupları aracılığı ile konuya açıklık getirdi. Proje üzerinde incelemelerin devam etmesiyle birlikte birçok araştırmalar yapıldı ve durumun gereken açıklığa kavuşturması sağlandı. Proje ile yakından ilgilenen Bakan Cahit Turhan Sivas’a geldi. Devam eden projenin Köklüce mevkisindeki şantiyesini ziyaret etti. Bakan Cahit Turhan, beraberindeki kişiler ve proje ile ilgilenen firma sahipleri toplantı yaptı. Sürekli takip edilen proje masaya açıldı ve üzerinde konuşuldu.Toplantı sonunda projenin ne zaman sona ereceğine karar verildi. 

Toplantı Sonuçlandı

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan birçok konuda basına yeterli açıklamayı yapmayı ihmal etmedi ve hızlı tren konusunda merak edilenler de bu şekilde yanıt buldu. Basın mensuplarının bir çok sorusuna da cevap veren bakan bu sürecin bitimine az kalındığını da belirtmekten geri kalmadı. Planladıkları şekilde devam eden projenin düzenli bir şekilde devam ettiğini, projede çalışan müteahhitlerle, teknik ekiple, vali ile beraber çalışmalar hakkında bilgi aldığını ve değerlendirmeler yaptığını açıkladı. Hedefin ramazan bayramı öncesi hizmete açılacağını söyledi.Çalışmalarda herhangi bir sıkıntı olmadığını kamuoyu aracılığıyla belirtti.Hedefin Ankara’yı Sivas’a yüksek hızlı trenle bağlamak olduğunu tekrar belirtti. Hükümetin de özellikle yüksek hızlı tren ve hızlı tren projelerine sonsuz destek sağladığını söylüyor. Bu çalışmaların yalnızca Ankara-Sivas arasında değil, Ankara-İzmir hattında, Bursa-Osmaneli hattında, Mersin-Antep hattında, Karaman-Yenice hattındaki çalışmalarında devam ettiğini belirtiyor.

Hızlı Tren Projesinin Başladığı Bölgeler

Bu kesimlerdeki çalışmalara ek olarak yine proje çalışmalarının devam ettiği hatlarının da olduğunun altını çiziyor. Sivas- Malatya- Elazığ hattı, Antep-Urfa- Diyarbakır hattı,Eskişehir-Afyon-Antalya hattındaki proje çalışmalarının da devam ettiğini belirtiyor. Bunun yanında geçen ay temeli atılan Halkalı-Kapıkule hızlı tren hattında da Çerkezköy-Kapıkule arasında çalışmalara başlandığını açıkladı. Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan gibi Türkiye’deki bakanlarımız birçok projeye imza atmışlardır. Ulaşım, Türkiye için en önemli faktördür. 

Proje Hangi Alanlar İçin Faydalıdır?

Türkiye’nin her bir yanına kolay bir şekilde ulaşmak için yapılan bu projeler Türk halkı ve Türkiye’ye gelen misafirlerimiz için çok önemlidir. Bu şekilde devam edilirse eğer insanlarımız araba kullanmayı azaltabilir ve doğaya verdiğimiz zarar en aza indirilebilir.Her açıdan önemli olan bu projeler sağlıklı olduğu sürece kullanılacaktır.Hızlı tren sayesinde, iki il arasındaki mesafe 5 saatken bu süre 2 saate düşebiliyor. Dolayısıyla hem zamandan tasarruf ediyoruz hem de gittiğimiz yerde daha fazla vakit geçirmiş oluyoruz. Hızlı trenden korkumuz varsa da kafamızdaki soru işaretlerinin gitmesi için araştırmalıyız ve bir kez de olsa denemeliyiz.Daha sonra rahatlıkla ulaşımda hızlı trenden faydalanabiliriz.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları