Antalya’nın Mutlaka Görülmesi Gereken Yerleri

Antalya; Türkiye’nin güneyinde yer alan, başta yabancı turistler olmak üzere yılın büyük bir bölümünde sıklıkla ziyaret edilen bir turizm şehridir.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Akdeniz’e kıyısı olması ve sahip olduğu coğrafi konumu ile tanınan bu şehir, güneşin yılın büyük bölümünde cömertçe yüzünü gösterdiği yerlerden biridir. Bu özelliği ve sahip olduğu plajlarıyla özellikle kuzey ülkelerinden gelenlerin turistlerin, tatil için ilk tercihi olmaktadır. Ayrıca bünyesinde barındırdığı tarihi eserleri ve doğal güzellikleri de görülmeye değerdir. Antalya’nın mutlaka görülmesi gereken yerleri genel olarak şu başlıklarda toplanabilir.

Tarihi Eserleri

Antalya, konumu gereği tarihte pek çok farklı kültürün ve medeniyetin uğradığı bir yer olmuştur. Tarih boyunca aktif bir yerleşim yeri olduğundan, pek çok medeniyetin bıraktığı izlerle doludur. Bunlar içerisinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler; başta Olympos Antik Kenti geliyor. Aynı zamanda, Termessos Antik Kenti, Perge Antik Kenti, Silyon Antik Kenti de gezilebilecek yerler arasındadır. Kaleiçi, Yivli Minare, tarihi limanı, Phaselis Antik Kenti, Aspendos Tiyatrosu, Xanthos Antik Kenti, Alanya Kalesi, Myra Antik Kenti, Apollon Tapınağı ve içerisinde pek çok medeniyete ait eserlerin sergilendiği Antalya Müzesi görülmesi gereken yerlerdir. Sizde bu yerleri ziyaret ederek keyifli bir an geçirebilirsiniz. 

Doğal Güzellikleri

Antalya; denizin, güneşin, kumsalların ve akarsuların oluşturduğu pek çok doğal güzelliğin yer aldığı bir şehirdir. Bu doğal güzellikler, başta doğaseverler olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği yerlerdir. Başta meşhur Konyaaltı Plajı olmak üzere, Kleopatra Plajı, Lara Plajı, İncekum Plajı, Kemer, Kaputaş, Patara, Çıralı, Phalesis ve Karpuz Kaldıran plajları gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında ünlü olan plajlarıdır. Ayrıca Manavgat Şelalesi, Dim Mağarası, Damlataş Mağarası, Tazı Kanyonu ve Saklıkent Kanyonu gibi doğal güzellikleri de mutlaka görülmelidir. 

Şehir Yaşamına Dair Güzellikler

Antalya, renkli şehir hayatı ile de ziyaretçilerinin beğenisini kazanmaktadır. Özellikle Karaalioğlu Parkı gibi geniş parkları ve çarşıları ve 800 den fazla canlıyı barındıran hayvanat bahçesi ile göz doldurmaktadır. Bunların yanında Türkiye’de şehirlerin sembolü olmuş yapılarının mini maketlerinin yer aldığı Minicity, oldukça büyük bir tematik eğlence merkezi olan Aqualand Dolphinland, Saklıkent Kayak Merkezi ve Aquarium Fear Trophy gibi mekânları mutlaka görülmelidir. Bunun için konaklama yapacağınız yeri önceden rezerve etmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca uçak biletini de önceden alarak ekonomik fiyatlara alım yapabilirsiniz. Antalya yaz sezonu oldukça hareketlidir. Tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmek isterseniz de sizde Antalya’nın sunduğu hizmet içeriğinden yararlanabilirsiniz.

Gezi rotası oluşturarak tüm bölgeleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca gitmeden önce yerler hakkında da bilgiler edinirseniz gezini daha keyifli bir hal alacaktır. 

antalya antalya gezilecek yerler Ucuzauc.com Uçak Bileti