Avrupa'da Bir ingiliz Köyü

Geçmişte ünlülere ev sahipliği yapan ve günümüzde de film seti olarak kullanılan Lacock Köyü'ne gelin beraber göz atalım.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Geçmişin güzelliklerinin yanı sıra günümüz de ünlü HarryPotter, Aşk ve Gurur gibi filmlerin çekildiği Lacock oldukça ünlü bir köydür.Abbey Manastırı’ nın günümüze kadar bozulmadan gelen bir tarihi yapı olarakdikkat çekmektedir. Gotik tarzda inşa edilen bu yapının avlusunda ahşapdolaplar, saat evi, bira fabrikası ve fırın bulunmaktadır.

Victoria dönemine ait ormanlık bahçesi, 18 yüzyıldan kalmayazlık evi ve evin gün bahçesi, günümüzde botanik bahçe olarak restore edilmişve misafirlerini ağırlamaktadır.

Köyde dikkat çeken ve tarihinde ünlü fotoğrafçı William FoxTalbot’un evi olan Lacock Manastırı ve Fox Talbot Müzesi’de gezebileceğinizyerler arasındadır.

Nasl Giderim?

Lacock- İngiltere'ye gidebilmenin en kolay yolu hava yoludur. Chippenham'da yer alan LAcock köyü'ne gideblmek için Chippenham'a veya yakınında yer alan havalimanlarına uçuş gerçekletiren hava yollarının listesine, sefer bilgilerine ve İngiltere uçak bileti fiyatlaına ucuzauc.com üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsniz.

fox talbot harry potter köyü aşk ve gurur lacock ingiltere köyü ingilere gezilecek yerler Ucuzauc.com Uçak Bileti