Balayı Tatil Önerileri

Balayı olayı düğün planı yapanların, hakkında en çok heyecanlandığı dilimdir. İnsanlar düğün planlaması yaparken birçok zorluğu aşana kadar oldukça stresli zamanlar yaşarlar. Düğün sonrası balayı tatili ise bu stresli zamanların etkisini kişinin üzerinden atması için mükemmel bir zaman dilimidir. Tüm o yorucu düğün döneminden sonra güzel bir tatil herkese iyi gelir.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Balayı Tatili İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balayı tatili düşünce her ne kadar şahane gibi görünse de yanlış zaman diliminde yanlış yerde yapılan tatil insanların stres atmasına fayda sağlamayacağı gibi, giderek daha da stresli günler geçirmesine sebep olabilir. Öncelikle balayına gidecek kişilerin, balayını hangi mevsimde yapacakları çok önemlidir. Balayına gidilecek mevsimde balayına gidilecek yer kişileri istenilen hava şartlarını sağlamakta mı dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca yurt içi ya da yurt dışı tatillerde iklim koşullarının dikkatli takip etmek gereklidir. Her yerin iklim şartları ve hava koşulları aynı değildir. Balayına gidilecek zaman dilimi için fiyat araştırması yapmakta da fayda vardır.

Balayı İçin En Uygun Yurtiçi Yerleri

Ülkemizde genelde düğün sezonu yaz mevsimidir. Bu durumun sebebi kişilerin yaz tatillerini sevmesi ve balayını yazın yapmak istemesidir. Yaz mevsiminde ülkemizin Akdeniz ve Ege kıyıları oldukça meşhurdur. Hem sakinlik hem de eğlence arayan balayı çiftleri için idealdir. Akdeniz ve Ege kıyılarındaki koylarda butik oteller, tatil köyleri ya da daha düşük bütçeliler için pansiyon şeklinde oteller mevcuttur. Ülkemizin Akdeniz ve Ege kıyılarını güzelliği, diğer ülkeler tarafından da oldukça iyi bilinmektedir. Bu yerlere her sene turist akını olmaktadır.

Güneyde Gidilebilecek En İyi Balayı Yerleri

Olympos-Antalya: Antalya’nın çok güzel bir tatil beldesi olan Olympos hem sakin bir tatil isteyenler için idealdir, hem de eğlence mekânlarının olduğu bir yerdir.

Alanya-Antalya: Yine Antalya’nın her sene turist akınına uğrayan gözde tatil beldelerinden biridir. Tatil köyleri ve kamp alanları ile meşhur olan Alanya, balayı çiftleri tarafından da oldukça tercih edilmektedir.

Bodrum-Muğla: Bodrum Türkiye’nin en gözde ve en sevilen tatil yerlerinden biridir. Uzun süre soğumayan havası ile yaz tatilini sonuna kadar yaşamak isteyen çiftler için idealdir. Deniz koyları ile meşhurdur. Doğayla iç içe olmak isteyen çiftler Bodrum’u çok seveceklerdir.

Marmaris-Muğla: Marmaris de yine Muğla’nın harika bir tatil beldesidir. Hem balayına yakışır kaliteli otelleri ile hem de eşsiz doğası ile gidenleri büyüler. Kamp yapmak isteyenler için oldukça güzel ve kaliteli kamp alanları mevcuttur.

Çeşme-İzmir: Ege’nin incisi İzmir’de bulunan Çeşme beldesi yine oldukça şık ve kaliteli tatil köyleri ile balayı yapmak isteyen çiftlerin gözbebeği konumundadır.

Yurt dışında balayı yapmak isteyenler saat farkı ve tatil süresini hesaplayarak balayı yerini seçebilirler. Türkiye sınırlarına yakın yerde balayı yapmak isteyenler Yunan adalarını tercih edebilir. zaman farkını önemsemeyenler için seçenekler daha fazladır. Yurtdışının gözde balayı yerleri listesinin başını  Maldivler, Phuket Adası, Bangkok, Hawaii gibi tatil yerleri çekmektedir. 

balayı otelleri balayı tatil önerileri balayı Ucuzauc.com Uçak Bileti