Balayı tatili planlıyorsanız hayatınızın en güzel ve özel tatili için önceden bir bilenden destek almanız çok önemlidir.

Evlilik, insanın hayatı boyunca aldığı en önemli kararlardan biri. Kendinden emin olmak zor; büyük bir sorumluluğun altına girmekse cesaret işi. Hele evlilik arefesinde ailelerin tanışıp kaynaşması, sonsuz bir alışveriş listesinin tamamlanması, düğünle ilgili ayrıntıların organize edilmesi gibi can sıkıcı detaylar arka arkaya gelince sinirler de geriliyor haliyle. Neyse ki evlenmek üzere olan çiftleri hayata bağlayan bir sebep var: Balayı tatili! Doğru planlanan bir balayı ile rüya gibi bir tatil yapabilir, tüm düğün stresini sonsuza dek üzerinizden atabilirsiniz. Sevdiğinizle paylaştığınız en güzel anılara bu eşsiz zaman dilimi ev sahipliği yapabilir. Her şeyin yolunda gitmesi için tek yapmanız gereken balayı tatilinizi adım adım organize etmek.

Kaynak : https://www.modatatil.com/ sitesinden uyarlanmıştır.

Ertelemeyin

Ertelemeyin

Evlilik öncesinde satın almanız gereken çok fazla eşya, planlamanız gereken çok fazla ayrıntı olabilir.Balayının bunlardan daha az öncelikli olduğu hissine kapılmamalısınız. Aksine,erken rezervasyon ve indirimli bilet gibi avantajlardan yararlanabilmek için ilk ayarlamanız gereken şey balayı olmalı. Kendinizin ve müstakbel eşinizin ne kadar izin kullanabileceğini baştan netleştirin. En geç düğüne 6 ay kala rezervasyonunuzu yapacak şekilde kendinizi planlayın. Hem bu sayede diğer tüm hazırlıklar sırasında balayı tatilinizi hayal ederek motive olabilirsiniz!

Mevsime göre yer seçin

Mevsime göre yer seçin

Düğün tarihiniz belli olduktan hemen sonra balayı için kafa yormaya başlamalısınız. Tatilinizi nerede geçirmek istediğinizi düşünürken mutlaka tarih aralığını dikkate alın. Hem hava koşulları yönünden mağdur olmamak hem de tesislerin tüm kapasitesinden yararlanmak için bu şart. Muson yağmurları sırasında Tayland’da olmak istemezsiniz, öyle değil mi? Aynı şekilde kış ortasında Antalya gibi yaz turizmine yönelik bir yeri tercih ederseniz düşük sezon nedeniyle otelin pek çok özelliğinden faydalanamayabilirsiniz. Tarih aralığınız darsa eğer ne kadar güzel olursa olsun uzun mesafe uçuşlarını tercih etmeyin. Zamanınızın çoğunu yolda geçirmek,balayı için iyi bir fikir değil. 

Balayı otellerini tanıyın

Balayı otellerini tanıyın

Gitmek istediğiniz noktayı belirledikten sonra buradaki balayı otellerini iyice araştırın. Düğün yorgunları olarak  tatil boyunca şımartılmaya çok ihtiyacınız olacak! Odaya şampanya ve çikolata ikramı, oda süslemesi, sabahları kahvaltı servisi, alakart restoranlarda ücretsiz akşam yemeği ya da çift olarak özel indirimle masaj yaptırma gibi tüm olanaklardan yararlanmaya çalışın. Hayatınızda bir kere balayına çıkıyorsunuz, hakkını verin.

Tavsiyelere kulak verin

Tavsiyelere kulak verin

Balayı tatili için en iyi referans, yakın zamanda aynı süreçten geçmiş arkadaşlarınızdır. Çevrenizdeki yeni evlilerin deyim yerindeyse yakalarına yapışın. Böylece vize işlemleri gibi önemli detaylardan tutun da yanınıza ceket almanız gerekir mi gibi teferruata kadar her şeyi tek bir kaynaktan öğrenebilirsiniz! Aynı şekilde seçmeyi düşündüğünüz lokasyon ve otelle ilgili balayı çiftlerine ait yorumları okuyun.Çocuklu aileler için ideal olan bir otel, sizi daha ilk günden çocuk yapmaktan soğutabilir! 

Detaylara önem verin

Şeytan ayrıntıda gizlidir, öyle değil mi? Uçak biletinizi alıp otel rezervasyonunuzu yapmanız harika, ama tabi ki yeterli değil. Havaalanından otele transferinizi düşünün; araba kiralayın yada tur paketinize otel transferini de dahil edin. Otelin eğlence merkezlerine uzaklığını araştırın, arabanız olmayacaksa taksi ücretlerine ve mesafelere göz atın.  Kendinize bir “Yapmadan Dönme!”listesi oluşturun ve mutlaka uygulayın. İlk günlerde yorgun hissedebilirsiniz,bu nedenle biletli bir aktivite organize edecekseniz seçeceğiniz tarihi hafta sonuna denk getirin.  

Tadında bırakın

Tatilinizi planlama aşamasında mükemmeliyetçi olun: En gözde balayı destinasyonuna gitmek, en güzel oteli seçmek, en afili arabayı kiralamak gibi lükslerden biri ya da birkaçı için kendinize izin verin. Araştırın, sorun, en iyisini seçin. Ancak tatil başladığı andan itibaren detaycılığı bir yana bırakın. Her şeyin dört dörtlük olması için elinizden geleni yapsanız da ters giden şeyler mutlaka olur. Ufak tefek aksiliklere göz yummayı bilin, sevdiğiniz insanla hayal ettiğiniz yerde olmanın keyfini hiçbir şeyin kaçırmasına izin vermeyin!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları