Beşiktaş’ta Abdullah Avcı Dönemi Başlıyor

Beşiktaş ve Milli Takım Teknik Direktörü olan Şenol Güneş’in yapmış olduğu basın toplantısında Beşiktaş Teknik Direktörlüğü’nden ayrılacağı yönündeki konuşmasının ardından yerine kimin geçeceği merak konusu olmuştu. Medipol Başakşehir Teknik Direktörü olan Abdullah Avcı’nın Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü olarak 3 yıllık bir anlaşmaya imza attığı haberi ile takımın teknik direktör sorunu da çözüme kavuşmuş oldu.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Şenol Güneş’in Beşiktaş’tan Ayrılması

Mart ayında yapmış olduğu basın toplantısında Beşiktaş Teknik Direktörlüğü’nden ayrılacağını açıklayan Şenol Güneş, Milli Takım Teknik Direktörlüğü’ne devam edeceğini ve Beşiktaş’ın yeni teknik direktörünün kimin olacağı ile ilgili bir fikri olmadığını ifade etmişti.

Abdullah Avcı Kimdir?

Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü olan Abdullah Avcı, 31 Temmuz 1963 yılı İstanbul doğumlu olup aslen Samsunludur. Futbol hayatına Vefa altyapısında başlayarak profesyonel olarak Fatih Karagümrük, Rizespor, Kahramanmaraşspor, Bakırköyspor ve Kasımpaşa’da oynamıştır. 

En uzun süre futbol oynadığı takım olan İstanbulspor’un aynı zamanda takım kaptanlığını da yapmıştır. 1999 yılında aktif spor hayatını bitiren Abdullah Avcı, teknik direktör olmak için kurslara katılarak Profesyonel Lisans edindikten sonra İstanbulspor’a yardımcı antrenör olarak başlamış ve teknik direktör olma yolundaki ilk adımını da atmıştır. 

2002 yılında antrenör Aykut Kocaman ile birlikte İstanbulspor’u çalıştırdıktan bir sene sonra İstanbulspor A2 takımının başına getirilerek takımıyla TFF PAF liginde üçüncülüğü elde etmiştir. 2004 – 2005 yılında Galatasaray PAF takımının teknik direktörü olduktan sonra 2005 – 2006 yılları arasında Türkiye U – 17 takımının başına gelmiştir. 

2006 – 2011 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımının teknik direktörlüğünü yapan Abdullah Avcı, 2011 – 2013 yılları arasında Türkiye Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevini gerçekleştirmiştir. 2014 yılında Medipol Başakşehir’in teknik direktörlüğünü yapan Avcı, son olarak Beşiktaş’la imzalamış olduğu üç yıllık bir anlaşmayla takımın yeni teknik direktörü olmuştur.

Abdullah Avcı’nın Beşiktaş’a Sunduğu İstek ve Vaatleri

Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın Beşiktaş’la imzaladığı üç yıllık anlaşması, Şenol Güneş’ten sonra takıma gelecek olan yeni teknik direktör isminin kimin olacağını merak edenlerin sorusunun cevabı olmuştur. Fikret Orman’ın Avcı’yla yaptığı görüşme neticesinde prensipte anlaşmışlar ve Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın ikna olmasıyla da istek ve vaatler konusunu konuşmuşlardır.

 Abdullah Avcı’nın taleplerinin hepsinin karşılanmamasıyla birlikte ortak bir anlaşmaya varılabilmiştir. 5 senelik bir sözleşme isteyen Avcı, bu sözleşmeyi 3 yıl olarak imzalamıştır. 5 sezon içinde en az 2 şampiyonluk sözü veren yeni teknik direktör, Beşiktaş’ın hiçbir sezon ilk ikiden aşağı düşmeyeceğini ve 5 yılın sonunda UEFA Avrupa Ligi’nde final veya kupa vaadinde bulunmuştur. Yetenekli gençler bulup takıma kazandıracağını belirten Avcı, Rumen teknik adam Lucescu ile çalışmak istemediğini de eklemiştir.

 Bu nedenle Abdullah Avcı’nın şartlarını sunarken teknik ekibine karışılmamasını istediği ve bunun kabul edildiği edinilen bilgiler arasındadır. Abdullah Avcı’nın Beşiktaş’ta yer almasını isteyen ve Fikret Orman’la konuşarak bu durumu takımın gündemine getiren başarılı forvet Burak Yılmaz ise, teknik direktörün futbolcular tarafından çok sevildiğini ve saygı duyulduğunu, ayrıca tecrübesiyle de takıma büyük fayda sağlayarak önemli avantaj elde edeceklerini düşündüğünü ifade etmiştir.

abdullah avcı beşiktaş başakşehir Ucuzauc.com Uçak Bileti