Bitcoin Piyasasındaki Değişiklikler
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Para piyasaları her zaman karmaşık ve gerilimlidir. Bu durum yatırımcıların güvenli ve kesin yatırımlar ve limanlar aramasına yol açar. Bütün gelişmeleri takip etmek ve kesin tahminlerde bulunmak çok güçtür. Bu arayışla birlikte son dönemde hemen herkes sadece değerli metalleri takip etmeyi değil de aynı zamanda kripto para birimlerini de takip etmeyi tercih ediyor.

Kripto para birimlerinin hacimleri piyasadaki hacmin büyük bir bölümünü kapsıyor.  Herkesin kripto para birimlerini takip etmesi ile birlikte Bitcoin piyasası 12 bin doların üzerine çıktı. Ama bu gelişme ile birlikte bir düzeltme yapıldı ve Bitcoin'de düşüşler yaşandı. Bununla birlikte piyasada başka kayıplar da meydana geldi. Sonuç olarak piyasadaki düşüşlerle birlikte kripto para birimlerinde işlem hacmi ve genel hacim düştü ve ayı piyasası etkili oldu. 

Ayı Piyasasında Meydana Gelen Değişiklikler

Son dönemlerde piyasada ayı piyasası etkilidir. Ayı piyasası bilindiği gibi genel olarak düşüş dönemlerinde ve bu dönemin devam edeceği tahminlerinde etkili olan bir piyasadır. FxStreet'te yazan ekonomist Rajarshi Mitra bununla ilgili bir çözümleme yaptı. Mitra yeni bir analiz yöntemi kullandığı bu çözümlemesinde yeni destek seviyelerinin görülebileceğini iddia etti. Mitra'nın çözümlemesinde yer alan destek düzeyleri şu şekildedir. Bir günlük yüzde 32,8’lik bir Fibonacci geri çekilme düzeyi 11 bin 600 dolar, bir aylık içinse yüzde 61,8 geri çekilme düzeyi ile 11 bin 645 dolar ve bir haftalık direnç düzeyi ise 11 bin 700 olarak belirlendi. Mitra'ya göre bu seviyelerin ardından bir boğa piyasası etkisi görülebilir.

Bu Gelişmelerin Bitcoin'e Etkisi

Bu analizle birlikte Bitcoin'de bir düşüş yaşandı. Bitcoin halen piyasadaki en güçlü para birimlerinden birisidir. Son bir gün içinde yaklaşık olarak 11 bin 634 dolarlık bir düşüş yaşadı. Bu düşüş yüzde 2.77'ye denk gelir. Ama şu anda da Bitcoin piyasanın yüzde 68,3’lük bir hacmini oluşturuyor.

Bugün piyasada 429 tane para birimi etkilidir. Bunlardan 89 tanesi son bir gün içinde benzer bir düşüş yaşadı. Ama en çok düşüş yaşayan para birimi Bitcoin SV'dir. Bu düşüşün ardından Bitcoin'in piyasadaki hacmi 304 milyar 256 milyon, Bitcoin'in işlem hacmi ise 66 milyar 399 milyon civarındadır.

Düşüş Yüzdeleri

Piyasadaki son gelişmelerle birlikte Bitcoin yüzde 2.77, Bitcoin SV ise yüzde 7.46'lık bir düşüş yaşadı. Bu yüksek oranı takip eden para birimi ise EOS ise yüzde 5.73'lük bir düşüş yaşadı. Diğer para birimlerinden Litecoin yüzde 5.05, Monero yüzde 2.78, Ethereum para birimi ise yüzde 2.29'luk bir düşüş yaşadı. Halen bu para birimleri piyasada en etkin para birimleridir. Yeni dönemdeki gelişmeler ve ayı piyasasının daha ne kadar etkili olacağı ve de yeni bir boğa etkisinin gelip gelmeyeceği halen merak edilenler arasında. Bu gelişmelerin Bitcoin üzerindeki etkileri de merakla takip ediliyor.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları