Cinsellikte Penis Boyu Önemli mi?
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Cinsellik denildiğinde genellikle akıllara penis boyunun uzun olması ve kalınlığının da eşleri mutlu edecek bir seviyede olması gerektiği yönünde bir algı bulunuyor. Ancak sanıldığı gibi cinsellikte penis boyunun çok uzun olması istenen bir özellik değildir. Bu nedenle klasikleşen bir cümle olsa da penisin boyutundan ziyade daha önemli olan işlevidir.

Erkeklerin Penis Boyları

Erkeklerin penis boyları ile ilgili olarak akıllarında birçok soru işareti olduğunu söylemek mümkün. Erkeklerin diğer erkeklerin penis boyutları ile kendi penis boylarını karşılaştırdıkları da bilinir. Ancak evliliğin en önemli aşamalarından biri olan cinsel ilişki esnasında önemli olan eşlerin birbirlerini iyi tanımaları ve birbirlerini de bu doğrultuda memnun etmeleri ile yakından ilişkili olduğunu unutmamak gerekiyor. Ortalama olarak 10 ile 20 cm arasında değişen penis boyları cinsel ilişki için yeterlidir. 

Penis Boyutunun Önem Kazandığı Durumlar

Penis boyutunun bazı durumlarda oldukça önem kazandığını da hatırlatmakta fayda var. Örneğin; penis cinsel ilişki esnasında yeterli sertliğe ve uzunluğa ulaşamıyorsa o zaman ciddi sorun ve sıkıntı ile karşılaşıldığını söylenebilir. Bu nedenle cinsel ilişki esnasında iktidarsızlık problemi yaşayan erkeklerin bir üroloji uzmanına giderek destek alması tavsiye ediliyor. 

Sıkıntılı Penis Boyları

Sıkıntılı penis boyları denildiğinde genellikle birçok erkek sıkıntılı grup içerisinde yer alıp almadığını merak ediyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar göz önüne alındığında penis boyu 10 cm ve üzerinde olan erkeklerin cinsel anlamda herhangi bir sorun yaşamayacakları söylenebilir. Ancak penis boyu 10 cm’nin altında bulunan erkeklerin sıkıntılı penis boyu kategorisine girdiğini söylemek mümkün.

Cinsel İlişkide Penisin Önemi

Cinsel ilişkide erkeklerin penislerinin oldukça önemli olduğu bilinir. Çünkü penis, hem erkeklerin rahatlamasını hem de bayanların zevk almasını sağlamaktadır. Bu nedenle erkeklerin cinsel ilişki esnasında erken boşalmamaları, iktidarsızlık problemi yaşamamaları kaliteli cinsel ilişki de olmazsa olmaz bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Cinsel İlişkide Yaşanan Sorunlar

Cinsel ilişkide erkeklerden kaynaklanan bazı sorunlar olduğu gibi bayanlardan kaynaklanan bazı sorunlar da bulunabilir. Erkeklerin yaşadıkları sorunlar arasında; erken boşalma, iktidarsızlık, cinsel isteksizlik yer almaktadır. Bayanların yaşadıkları sorunlar ise; orgazm olamama, zevk alamama vb. gibi olarak karşımıza çıkıyor. 

Çiftler Cinsel Sorunlarını Nasıl Çözmeli?

Cinsel ilişki noktasında sorun yaşayan bireylerin bu sorunlarını çözmek için ortak hareket etmelerinin son derece önemli olduğunu söylemek mümkün. Bu noktada hem üroloji uzmanlarından hem psikologlardan gerekli desteği alarak çiftler yaşadıkları sorunlardan kurtulabilirler. 

İdeal Seks Süresi

İdeal seks süresi kavramı ülkeden ülkeye hatta çiftten çifte değişen bir süre olarak biliniyor. İdeal seks süresi kimi çiftler için 10 dakika iken kimi çiftler için bu sürenin 15 dakikaya çıktı görülmektedir. İdeal seks süresi çiftlerin almış olduğu zevke göre dakika olarak artabilir ya da kısalabilir.  

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları