Çocuklara Verilen İsimler Şaşıracaksınız
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Aileler tarafından yeni doğan çocuklara hem güzel hem de farklı bir isim verilmek isteniyor. Bu durumda ailelerin ilginç isimleri tercih etmelerine sebebiyet veriyor.

Endonezya’da dünyaya gelen çiftin bebeklerine verdiği isim büyük bir şaşkınlıkla karşılandı. Endonezyalı çiftin doğan bebeklerine verdiği isim ise “Google” oldu. Çift ikinci çocuklarına bu ismi verdiklerini basın mensuplarına da aktardı. Google bebeğin annesi Ella Karina bebeklerine bu ismi verme fikrinin baba Andi Cahya Saputra’ya ait olduğunu, çocuklarının zeki ve akıllı olmasını istedikleri için bu ismi verdiklerini aktardılar. 

Ella Karina’nın Google İsmine Tepkisi

Google’ın annesi Ella Karina kocasının bebeğine verdiği bu ismi ilk başta kabul edememiş. İlk etapta isme karşı tepkili olan anne zamanla çocuğunu Google ismi ile kabullenmeye başlamış hatta zamanla benimsemiş bile.

Aile Neden Çocuklarına Google İsmini Verdi?

Endonezyalı ailenin çocuklarına neden bu ismi verdiği oldukça merak ediliyor. Ancak ailenin çocuklarına bu ismi vermesinin sadece tek bir nedeninin bulunmadığını söylemek mümkündür. Ailenin çocuklarının zeki olması, akıllı olması ve birçok soruya kısa sürede cevap verebilmeleri adına bu ismi çocuklarına verdikleri söylenebilir.

Google Diye Bir İsim Olabilir mi?

Birçok aile tarafından ilk başta “Google” isminin bir çocuğa verilmesinin şaşkınlığı uyandırdığı görülüyor. Sıra dışı bir isim olarak karşımıza çıkan Google isminin isim olup olmayacağı da tartışılan konular arasında yer alıyor. Ancak Endonezya kanunları incelendiğinde ailelerin çocuklarına diledikleri ismi verme haklarının bulunduğunu söylemek mümkün. Bu durumdan ötürü de Google diye bir ismin yeni doğan çocuğa verilmesinde bir sakınca bulunmuyor. Birçok insana komik dahi gelse Endonezya’da Google adında bir bebek var. 

Türkiye’den Ailelerin Bu Habere Tepkileri

Türkiye’de yaşayan ailelerin birçoğu da duydukları bu haber karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Ailelerin şaşkınlıklarını gizleyememesinde ismin farklı olması ve arama motoru olarak bilinen ismin bir çocuğa verilmesi ile yakından ilişkili. Türkiye’de yaşayan ailelere sorulduğunda çoğunluğun çocuklarına böyle bir isim vermek istemedikleri görülüyor. 

Google İsminin Avantajları

Endonezyalı aile dünya tarihinde bir ilke imza atmanın haklı gururunu yaşıyorlar. Endonezyalı aile çocuklarına bu ismi veren ilk aile olarak dikkat çekmektedir. Google isminin belki de en önemli avantajı ise başka hiçbir çocuğun bu isme sahip olmaması olarak karşımıza çıkar. 

Google İsminin Dezavantajları

Google ismi dünya tarihinde kullanılan ilk ve en farklı isim olarak biliniyor. İsmin yaygın olmaması bu isme sahip olan çocuğun hem isminin tam olarak anlaşılmamasına hem de insanların bu isme sahip bebeğin ilerleyen yıllarda kendini tanıtma ve öz güven noktasında sıkıntı yaşanacağını gösterir. 

Yeni İsimler

Anne ve babaların yeni isim arayışı noktasında oldukça farklı alternatiflere yöneldikleri ve bu konuda da dikkatli olmaları tavsiye ediliyor. Bu konuda yeni fikirle edinmek isteyen çiftler Google ile iletişime geçebilirler. Ha bu arada Google demişken bebek Google değil arama motoru olan Google. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları