Coronavirus TUI'yi paket tatilleri, otel konaklamalarını ve yolculuklarını askıya almaya zorladı
Ucuzauc.com Uçak Bileti
TUI, bir sonraki duyuruya kadar otel konaklamalarını, paket tatilleri ve yolculukları askıya aldığını açıkladı.

TUI, derinleşen koronavirüs krizi ışığında bir sonraki duyuruya kadar operasyonlarının çoğunu askıya aldığını söyledi

TUI, derinleşen koronavirüs krizi ışığında bir sonraki duyuruya kadar operasyonlarının çoğunu askıya aldığını söyledi KAYNAK: Getty Images - Getty

Alman merkezli tur şirketi, derinleşen korona virüs krizi ışığında bir sonraki duyuruya kadar operasyonlarının çoğunu askıya aldığını ve hükümet yardımına başvurduğunu söyledi.

Gittikçe daha fazla ülke COVID-19'un yayılmasını sınırlamak için zorlu yeni kısıtlamalar uyguladıkça seyahat keskin bir şekilde azaldı.

İtalya , İspanya ve Fransa , yeni koronavirüs vakalarında ve ölümlerinde endişe verici artışı engellemek için kilitleniyor.

Hafta sonu, Jet2 İspanya'ya doğru giden uçakların dramatik bir U dönüşü yapmasını emretti ve artık en azından 26 Nisan'a kadar Lyon, Grenoble, Paris ve Nice'e uçmayacağını açıkladı.

ABD'de Başkan Trump Avrupa uçuş yasağını İngiltere ve İrlanda'ya uzattı, yurt dışından eve dönen gezginler gösterimler için büyük havaalanlarında saatlerce sırada kaldı ve California ve Illinois gibi bazı eyaletler restoran ve barların kapanmasını emretti.

EasyJet ayrıca 100 uçağın topraklandığını ve BA'nın salgın nedeniyle uçuşlarının yüzde 75'ini iptal ettiğini açıkladı .

TUI tarafından yapılan açıklamada, "Bu hızla değişen ortamda, dünya çapındaki konuklarımızın ve çalışanlarımızın güvenliği ve refahı büyük önem taşıyor ve bu nedenle TUI Group, hükümet rehberleri doğrultusunda tüm seyahat operasyonlarının büyük çoğunluğunu ileriye kadar askıya almaya karar verdi paket seyahati, yolculuklar ve otel operasyonları da dahil olmak üzere "

Kararda, "Bu geçici askıya alma, Covid-19'un yayılmasının etkilerini azaltmak için küresel hükümet çabalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor."

Diyerek şöyle devam etti: "Kazanç etkisini hafifletmek için önemli maliyet önlemleri alıyoruz. Ayrıca, normal operasyonlar yeniden başlatılana kadar işi desteklemek için devlet yardımı garantilerine başvurmaya karar verdik."

Şirket, bu yıl için kazanç rehberini geri çekti ve mevcut koşullarda yeni rehberlik vermekten kaçındığını söyledi.

Koronavirüs krizi, hastalık kontrolden çıkmaya devam ettikçe zaten milyarlarca kiloluk gelir kaybıyla karşı karşıya kalan havayolları için başka bir tehlikeli anı işaret ediyor.

Dünyanın dört bir yanındaki taşıyıcılar rotaları kesiyor, ödemeyi donduruyor ve rezervasyonlarda daha fazla düşüşle başa çıkmak için daha küçük uçaklar kullanıyor.

Büyük kruvaziyer şirketleri de küresel koronavirüs salgını ortasında yelkenleri askıya alıyor .

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları