Demet Akalın Kimdir Nerelidir?
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Eski manken şimdilerde ise popun kraliçesi olarak bilinen Demet Akalın, 23 Nisan 1972 tarihinde Kocaeli ili Gölcük beldesinde dünyaya gelmiştir. Şuan 47 yaşında olan popun kraliçesi ilk olarak meslek hayatına mankenlik yaparak başlamıştır. Bunun yanı sıra birçok film ve televizyon dizilerinde rol almıştır.1996 yılında ilk albümü olan “Sebebim” adlı çalışması ile piyasaya giriş yapmıştır.

Eğitim Hayatı

İlköğretim ve lise hayatını Gölcük’te tamamlayan Akalın, liseyi Barbaros Hayrettin Lisesi’nde bitirmiştir. Üniversite hayali o günün şartlarından dolayı istediği gibi olmamıştır. Aile büyüklerinin tavsiyeleri üzerine Yaşar Alptekin’in Mankenlik kursuna kayıt olmuştur. Bu dönem Demet Akalın’ın dönüm noktası olmuştur.

Özel Hayatı

Mankenlik yaptığı yıllarda ünlü basketbolcu İbrahim Kutluay ile yaşadığı aşkla gündeme gelmiştir. İbrahim Kutluay şimdilerde boşanmış olduğu Demet Şener ile aldatarak Akalın Kutluay ilişkisinin bitmesine sebep olmuştur. Demet Akalın bu ilişkinin ardından ilk evliliğini 2006 yılında Oğuz Kayhan ile yapmıştır. Bu ilişkide de mutlu olamayan Demet Akalın’ın evliliği kısa sürmüştür. Daha sonra 2010 yılında ikinci eşi olan Önder Bekensir ile dünya evine girmiştir. Akalın’ın bu evliliği de çok uzun sürmeyerek birkaç ay içinde noktalanmıştır.

 Demet Akalın’ın üçüncü evliliği olan Okan Kurt ile 2012 yılında çok mutlu olacağı bir evliliğe imza atmıştır. Evlendikten 2 yıl sonra 2014 yılında kızları Hira dünyaya gelmiştir. Bir taşımacılık şirketi olan eşi Okan Kurt’un borç batağına düşmesi ile evlerine haciz gelmiş ve Kurt ailesi içerisinde huzursuzluklar başlamıştır. Demet Akalın 11 Eylül 2018 tarihinde birkaç dakika süren boşanma davası ile eşinden kendisi ve kızı için hiçbir şey talep etmeden boşanmıştır. Şimdilerde tekrardan eski eşi Okan Kurt ile barışan Akalın aile hayatını devam ettirmektedir.

Sanat Hayatı

1990 yılında Mayo Güzeli seçilmiştir. O günden sonra mankenlik hayatına Neşe Erberk ajansında devam eden Akalın mankenliğini çok iyi bir performansla sürdürürken öte yandan sesinin de güzelliğinin farkına varmıştır. Böylelikle yeni meslek hayatına en iyi gazinolarda ve en iyi orkestralarla çalışmaya başlayarak ilk adımını atmıştır. Bu meslekte başarılı olduğunu görüp ilk albümü olan “Sebebim” adlı çalışmasıyla müzik dünyasına giriş yapmıştır. Bu albümüyle pek başarılı olamasa da daha sonradan müzik piyasasına sürdüğü albümlerle adını zirveye yazdırmayı başarmıştır. Demet Akalın 2006 yılında çıkardığı “Kusursuz 19” albümü ile MÜ-YAP’ın altın sertifika ödülünü almıştır. 

Yine 2006 yılında Kral TV Müzik Ödüllerinde “Afedersin” şarkısı ile En İyi Kadın Sanatçı ve En İyi Şarkı ödüllerini almıştır. Bunların yanı sıra birçok ödülün sahibi olmuştur. 2013 yılında “Popstar” adlı TV yarışmasında Orhan Gencebay, Bülent Ersoy, Serdar Ortaç ile birlikte jüri üyesi olarak yer almıştır. 2015 Temmuz ayında Acun Ilıcalı’nın yapımını üslendiği TV8 kanalında başlayan “Rising Star” adlı TV programında Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Fuat Güner ile jüri üyeliği yapmıştır. Kiraz Mevsimi adlı dizinin jeneriğini ve bestelerini yapmış ve arka arkaya yaptığı albümlerle halkın büyük beğenisini kazanmıştır. Özellikle yazlık mekânların ve gece kulüplerin favori sanatçısı haline gelmiştir.

Demet Akalın Albümleri

Sebebim (1996), Unuttum (2003), Banane (2004), Kusursuz 19 (2006), Dans Et (2008), Zirve (2010), Aşk (2011),  Giderli 16 (2012), Rekor (2014), Pırlanta (2015), Rakipsiz (2016), Ateş (2019)

Demet Akalın Filmleri

Günlerden Pazar (1992), 

Sensiz Olmaz (1994), 

Tele Anahtar (1994), 

Osman Pazarlama (2016)

Demet Akalın Dizileri

Sibel (1998), 

Avrupa Yakası (2004),

Yıldız Masalı (2011)

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları