Diriliş Osman Dizisi İzleyici İle Ne Zaman Buluşacak?
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Diriliş Osman dizisinin izleyici karşısına ne zaman çıkacağı da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Dizinin yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Bozdağ ifa etmektedir. Bozdağ kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden bazı açıklamalarda bulundu.

Diriliş Osman dizisinin önümüzdeki sezon ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkacağını belirten Bozdağ, dizinin ne zaman başlayacağı ile ilgili olarak ise herhangi bir açıklamada bulunmadı. Fakat Diriliş Osman dizinin Eylül ayının sonuna doğru ya da Ekim ayının başında izleyici ile buluşması bekleniyor.

Diriliş Osman Dizisinin Çekim Yeri

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve izleyicinin büyük beğenisini toplayan Diriliş Ertuğrul dizisi kısa süre önce ekranlara veda etmişti. Dizinin ekranlara veda etmesinin ardından dizinin devamı niteliğinde olan bir başka dizinin yayınlanacağı ise daha önceden duyurulmuştu.

 Yeni sezonda izleyici ile buluşması beklenen Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olarak Diriliş Osman dizisi yeni sezonda seyirci ile buluşacak. Diriliş Osman dizisinin ise nerede çekildiği en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. 

Diriliş Osman dizisinin çekimleri İstanbul’da yapılıyor. İstanbul’un Beykoz İlçesinde yer alan Riva’da dizinin çekimleri tüm hızıyla sürmektedir. Dizinin çekildiği alanda kalelerin, camilerin, hanların, hamamların, kiliselerin inşası büyük bir titizlikle yapıldı. 

Dizinin çalışmalarında 60 marangoz da aktif olarak görev alıyor. 800 metrelik büyüklüğe sahip olan yapay göl ise seyirciye büyük bir nehir imajı verilerek aktarılacak. Diriliş Osman’ın dizi setinde 1500 kişinin yeni sezon hazırlıkları için özverili bir şekilde çalıştıkları da gelen haberler yer alıyor.

Engin Altan Düzyatan Diriliş Osman Dizisinde Oynayacak mı?

Diriliş Ertuğrul dizisinin izlenmesini sağlayan en önemli isimlerin başında gelen Ertuğrul Gazi rolü ile gönüllerde taht kuran Engin Altan Düzyatan’ın Diriliş Osman dizisinde oynayıp oynamayacağı merak ediliyordu. Engin Altan Düzyatan’ın Diriliş Osman dizisinde yer alacağı açıklandı. Ünlü oyuncunun özel bir yaşlandırma tekniğinden geçirilerek izleyenlerin karşısına çıkacağı düşünülüyor. Sürükleyici hikayesi ile dikkat çekeceği düşünülen Diriliş Osman’ın reyting kırması bekleniyor.

Diriliş Osman TRT 1’de Mi Yayınlanacak?

Diriliş Osman dizisinin hangi kanalda yayınlanacağı da merak edilen bir diğer konuydu. Diriliş Osman dizisi tahmin edildiği gibi TRT’de yayınlanmayacak. Diriliş Osman dizisi önümüzdeki sezon bir aksilik olmazsa ATV ekranlarında sevenleri ile buluşacak. 

Diriliş Osman Dizisinin Konusu

Diriliş Osman dizisi Osmanlı Devletinin kurucusu olan Osman Gazi’nin yaşamını izleyici ile buluşturacak. Osman Gazi’nin devleti nasıl kurduğu, yaptığı savaşlar ve hayat hikayesi ile izleyenlerin karşısına çıkacak. Osman Gazi karakterini Burak Özçivit’in canlandırması bekleniyor. Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alan oyuncuların bazıları da yaşlandırılarak yeni dizinin kadrosunda yer alacak. Burak Özçivit’e eşlik edecek diğer oyuncular ise; Ragıp Savaş, Ayşegül Günay, Nurettin Sönmez, Saruhan Hünel, Cengiz Coşkun gibi isimler olması bekleniyor.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları