Dünyanın En ilginç Düğünleri ve Ülkeleri
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Evlilik kutsal olduğu kadar bireylerin aile kurmalarında önemli bir unsurdur. Çeşitli ülkelerin geleneklerine göre düğünleri ve özellikleri vardır. Farklı dünya ülkelerinde gerçekleşen ilginç düğün ve özellikleri şunlardır;

Rusya

Rusya da damat henüz gelini almadan gelinle alakalı bir teste tabi tutulur. Çeşitli parayla olan bahis oyunları ile damat düğün öncesi epey terletilmektedir.

Danimarka

Danimarka gelinleri eğer kendi gelinliklerini dikerse yaptıkları her dikişin onlara gözyaşı olarak döneceğine inanılmaktadır.

İspanya

İspanya’daki düğün töreni sırasında Arras adındaki 14 tane bozuk parayı damat ve gelin birbirlerine verirler. Bu adetin anlamı gelecekteki kazanılan varlıkların paylaşımıdır.    

Brezilya

Bu ülkede çiçek buketinin yerine düğünlerin azizi olarak bilinen Aziz Antoni’nin biblosunun gelinin kalabalığa fırlatması ile arkadaki kapan genç kız kimse daha sonra evlenecek kişinin o olacağı düşünülür.  

Hollanda

Hollanda geleneklerinde törende açılmış olan şampanya tıpası çiftin yastıklarının altına konulur. Bu alışkanlık daha güzel bir cinsel hayatlarının olması için yapılır.  

Finlandiya

Düğün arifesinde nedime ve gelinlere düğün saunası hazırlanır. Saunaya gelinin annesi gelin ve nedimeler saunada bulunur.

Macaristan

Düğün töreninden önce Macaristanlılar gelin kaçırma adetlerini uygularlar. Kaçırılan gelini damat kurtarmaya çalışır.

Slovakya

Düğün merasimi sonrası katılanlar cam eşyaları kırarak çiftin cam parçalarını toplaması istenir çift cam parçalarını toplar.

Almanya

Düğünden bir gece önceki eğlencede porselen bir eşya yere atılır. Gelin ve damat kırılan parçaları birlikte toplayıp etrafı temizlemek zorundadır.

Polonya

Polonyalılara göre içinde “R”geçen aylarda evlenilirse evliliklerinin daha mutlu olacağına inanılmaktadır.

İsveç

İsveç ülkesinde bir kadın evlenen kişinin düğününde kırmızı kıyafet giyerse bu onun damatla ilişkisi olduğunu gösterdiğinden kırmızı giyemezler. Kırmızı giyildi ise düğün o gün olay olur.  

Fransa

Fransa’da düğünden sonra kalan içkileri gelin ve damadın arkadaşları evli çifte içirirler.

Türkiye

Türkiye’de geleneksel olarak konvoy şeklinde gelin almaya giderler. Yollarda kornolar çalınır. Gelinin evinin önünde isteğe göre davul zurna ile halay çekilir. Gelini evden alarak düğün yerine gidilir. Eğlenceli ve şarkılı müzikli düğünler düzenlenir kimi zaman çiftler düğün yerine yemekli bir organize düğün töreni yaparlar.  

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları