Her zamankinden farklı bir maceraya atılmak ister misiniz? Akdeniz ve Afrika’nın muhteşem bir sentezi olan Tunus’u ziyaret edebiliriniz.

Doğu’nun en gizemli kentlerinden biri olan ve gezginlerin hayallerini süsleyen Tunus, Akdeniz’in mükemmel turkuaz rengi denizinin kıyısında yer almaktadır Kuzey Afrika ve Akdeniz kıyısında yer alan bu şehir, Sahara Çölü’nün gizemiyle de farklı kültürleri bir arada görebileceğiniz mükemmel bir ortama sahip.

Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Tunus, 1930 yılında bağımsızlığını kazanarak Fransızlardan ayrılan Müslüman bir ülkedir. Osmanlı egemenliğinde kalan ve Osmanlı izlerini de taşıyan bu ülkenin başkenti de aynı adı taşıyan Tunus şehridir.

Tunus gezinize başkentten başlanmanız hiçbir noktayı atlamadan ülkenin güzelliklerinizi görmeniz için en önemli adımlardan birisidir. Tunus Körfezinde yer alan Sidi Bou Said ise ikinci durağınız olarak seçebilirsiniz. Tunus evlerinin pencerelerinin mavi,  duvarların ise beyaz olduğu bu liman kenti Yunan Adaları’nı hatırlatabilir. Arnavut kaldırımlarda yürüyüş yapmak ve dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Bardo Ulusal Müzesi ise muhakkak görmeniz gereken yerler arasında. 

Tunus’a Nasıl Gidilir

Tunus’a Nasıl Gidilir

Tunus’a hava yollarıyla ulaşım en kolay seçenektir.  Kara yoluyla ulaşım oldukça uzun ve araduraklara ülkelerden geçiş içinse vize almanız gerekiyor.

Türk Hava Yolları ’nın İstanbul Havalimanından hareket eden uçaklarıyla Tunus’a yaklaşık olarak iki buçuk saatte ulaşım sağlanabilmektedir.

Türk Hava Yollarının ve seyahat rotanıza göre aktarmalı ve direk Tunus uçak seferlerinin hepsine modabilet.com web sitesi üzerinden Tunus uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında en güncel uçak bileti fiyatlarını da anında görüntüleyerek seçtiğiniz biletinizi dünyanın neresinde olursanız olun kolaylıkla kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için müşteri temsilcimizle iletişime geçerek de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Tunus ‘da Yapılacaklar ve Önerilerimiz

Tunus ‘da Yapılacaklar ve Önerilerimiz

Tunus’un güneyinde yer alan Sahara Çölü muhakkak görmeniz gereken yerler arasında yer almasının yanı sıra safari tutkunları içinde biçilmiş kaftandır. Çölde gezmek, safari turuna çıkmak için farklı organizasyonlardan faydalanabilirsiniz. Çölde yer alan deve çiftliklerini de görmenizi tavsiye ederiz. Yolculuğunuzu deve sırtında gerçekleştirebileceğiniz Sahara da yağmur sonrası kum tepelerinin şekilleri ise açık hava müzesini andıran cinstendir.

Tunus gezinizde önerilerimizin arasında ilk sırada muhakkak fotoğraf makinenizi yanınıza bulundurmanızdır. Sahara Çölü başta olmak üzere şehir içinde ve liman kentlerinde anı yaşarken de yakalamanızı öneririz.

Tunus’un bilinmeyen bir başka yönüyse su altında farklı canlı türlerin de görebileceğiniz bir yer olmasıdır. Tunus ziyaretlerinizde muhakkak dalış gerçekleştirmenizi farklı rezervlere farklı canlı türlerin görmenizi de tavsiye ederiz. Mercanlar başta olmak üzere birçok canlı türünü görebileceğin Tunus’da eğer dalış ilginizi çekmiyorsa ince kumuyla ve parlak güneşiyle sizleri ağırlayan turkuaz deniziyle Tabarka kentini görmeniz olmazsa olmazlardandır.

Tunus’da görebileceğiniz çok çeşitli yerlerin olması bu ülkede hediyelik olarak da satın alabileceğiniz hediyelik eşyaların da çok çeşidi olmasını sağlamaktadır. Tunus’un en güzel hediyelik eşyaları da Tunus evleri gibi mavi ve beyaz renkteki kış kafesleri dikkat çekerken eve figürle, magnetler, çöle başınıza sarabileceğiniz puşiler ve sarıklar da satın alabilecekleriniz arasında.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise Tunus’un sokakları. Tunus’u gezerken araç kullanmaktan çok yürüyerek gezmenizi tavsiye ederiz. Dar sokaklarda karşınıza çıkan kafe ve yerel pazarları keşfetmeniz için içinizdeki gezgine kulak verin.

Tunus’da Ne yenir, ne içilir?

Tunus’da Ne yenir, ne içilir?

Uzun yılları Osmanlı etkisinde kalan Tunus ayrıca Fransızlarında sömürgesi olmasından sonra mutfağında çok çeşitli yemekleri görebileceğiniz,zengin bir damak tadının örneklerini tadabileceğiniz bir ülke. Türk damak tadına uygun yemekler bulabileceğiniz bu ülke de hamur işler,  tatlıları en meşhur yemeklerin ana malzemesi.  Akdeniz kıyısında olmasından dolayı farklı baharatlarla pişen balık ve deniz ürünleri, salataları kadar et ve et ürünleri de denemeniz gereken gıdaların başında. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları