İnsanların Tekrar Baktığı Köpek
Ucuzauc.com Uçak Bileti
İstiklal Caddesi üzerinden sahibi ile birlikte gezinen köpeği görenler tekrar tekrar bakıyorlar. Pomeranian cinsi köpeğe sahibi tarafından “Pamir” adı verilmiş. Kendine ait arabası ile gezintiye çıkan köpek Pamir, çıktığı gezintide sergilediği ilginç hareketlerle gezdiği caddenin tabiri caiz ise ilgisini topluyor.

Sahibi tarafından gezdirilen köpek insanlara saldırmaması ve sevecen hareketleri ile dikkat çeken bir köpek türü olarak biliniyor. Pamir köpeğin sempatik hareketleri, sahibini dinlemesi, sahibinin sözünden çıkmaması, insanlara saldırmaması ile diğer köpeklerden ayrıldığını söylemek mümkün. Hal böyle olunca da Pamir köpek İstiklal Caddesinin ilgi odağı oluyor.

Pamir Köpeğin Cinsi

Sahibi tarafından Pamir adı verilen köpeğin cinsi Pomeranian cinsi köpek grubu arasında yer alıyor. Süs köpeği olarak bilinen Pamir de süs köpeğinde bulunması gereken birçok özelliğe sahiptir. Süs köpeği özelliklerine de sahip olması Pamir’in hem ilgi görmesini hem de sevilmesini sağlıyor.

Pamir Köpeğin Yaşı

Süs köpeği grubu içerisinde yer alan Pamir Köpek 1,5 yaşında bulunuyor. Yaşının küçük olması, birçok işte sahiplerine yardımcı olmak istemesi de Pamir köpeğin aile bağlarının ne kadar kuvvetli olduğunu gösterir. 

Pamir Köpek Dışındaki Köpekler İlgi Görüyor mu?

İnsanların akıllarına Pamir köpek dışında diğer köpek türlerinin bu denli ilgi çekip çekmediği de geliyor. Genel olarak insanların köpeklerle olan ilişkilerine bakıldığında Pitbull gibi zararlı köpeklerin insanlara zarar verebileceği endişesiyle fazla ilgi görmediği söylenebilir. Ancak Pamir gibi sempatik davranış sergileyen köpekler yine ilgi topluyor. 

Pamir Köpeğin İlgi Görme Nedeni

Pamir Köpeğin vatandaşlardan bu kadar çok ilgi görmesinin birçok nedeni bulunuyor. Bu nedenler arasında Pamir Köpeğin; süs köpeği gurubunda yer alması, köpeğin kendini sevdirmesi, sempatik hareketler yaparak insanların dikkatini çekmesi ve bu hareketler neticesinde köpeğin insanlarla sağlıklı bir ilişki kurmasını sağlıyor. 

Çocukların Pamir Köpeğe Yaklaşımı

Pamir köpekten genellikle hiçbir çocuğun korkmadığı ve çocukların Pamir köpeği oldukça yoğun bir şekilde sevgi gösterdiklerini söylemek mümkün. Fakat bazı çocukların akıllarında köpeklerin saldırgan olduğu yönünde bir algı bulunur. Bu durumda Pamir Köpekten bazı çocukların uzak durmasına neden olabilir.

Pamir Köpeğe Büyüklerin Yaklaşımı

Pamir köpek büyüklerden yoğun ilgi görmektedir. Köpek korkusu olmayan ve hayvanları seven bireyler Pamir köpeğin sempatik hallerini görünce İstiklal Caddesinde gezinen bireyler gözlerini ondan alamıyorlar. Soluğu köpeği yanında alan büyükler köpeği doyasıya seviyorlar. 

Pamir Köpek Zararlı mı?

Pamir Köpeğe bilinçli bir bakıcı tarafından bakılıyor. Köpeğin ihtiyaçları, aşıları, sağlık kontrolleri de düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Durum böyle olunca Pamir Köpeğin herhangi sağlık problemi bulunmadığı için kendisini sevenlere hiçbir şekilde zarar vermiyor. 

Pamir Köpeğin Bakımı

Pamir köpeğin sahibi hayvana bakım noktasında elinde gelen tüm kolaylığı sağlıyor. Aşılarının yakından takibi, Pamir köpeğin sağlık durumunun analizi, köpeğin yiyeceği besinler başta olmak üzere her şeyle köpeğin sahibi ilgilenmektedir.     

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları