İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden Son Dakika Açıklaması
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Eminönü’nde infiale yol açan olay hakkında Emniyet tarafından açıklama yapıldı. Eminönü’nde balıkçıda yaşanan darp olayı ile ilgili olarak kendilerine ulaşan bilginin sosyal medyada belirtildiği gibi olmadığını belirtti.

Emniyet Ekipleri Kısa Sürede Olay Yerine Geldiler

16.54’te İstanbul Emniyet Müdürlüğüne darbe maruz kalan bir vatandaş olduğu ile ilgili bir şikayet yapılmış, bu şikayetin yapılmasının ardından 3 dakika gibi kısa bir süre emniyet güçleri olay yerine intikal etmiştir. Sosyal medyaya yansıyan haberde ise 16.54’te emniyet güçlerine bir şikayette bulunulduğu belirtilmişti. 

Şikayetin içeriğinin ise balıkçıda çalışan kişilerin abisini dövdüğü iddiası taşıyordu. Yine emniyet tarafından yapılan açıklamada 16.57’de bölgeye ulaşan emniyet güçleri şahsın yaralı olduğunu öğrendiklerini beyan ettiler. 112 acil servis ekiplerinin de bu noktada hızlı davranmalarını istediklerinin altını çizen emniyet mensuplarının bu uyarısı merkez ekiplere de bildirilmiştir. 

Yaralı Şahsın Açıklamaları

Darbe maruz kalan şahıs emniyet güçlerinin bölgeye geldiğinde yaralı halde bulunuyordu. Yaralanan şahsa emniyet ekiplere tarafından kendisini kimin darp ettiği soruldu. Yaralı şahıs ise kendisini darp eden kişileri şu an gösteremeyeceğini ve hastaneye gitmek istediği talebini bölgeye gelen ekiplere iletmiştir. 

Darbe uğrayan şahsın yakınlarına da kim tarafından olayın gerçekleştirildiği sorulmuştur. Fakat şahsın yakınları da darp yapan kişi ya da kişilerin olay yerinde bulunmadıklarını açıklamışlardır. Darbe uğrayan kişi ve bu kişinin yakınları şikayetlerini daha sonra yapacaklarını açıklamışlardır. 

Acil Servis Ekiplerinin Aranma Süreci

Darbe uğrayan kişinin tedavi isteğine emniyet mensupları kayıtsız kalmamışlardır. Olay yerinde bulunan polislerden birisi kendi cep telefonundan ambulansı arayarak bölgeye acil servis ekiplerinin gelmesini istemiştir. Bölgeye gelen 112 Hızır acil servis ekipleri bölgeye gelerek yararlıya ilk müdahalenin yapılmasının ardından yaralıyı Cerrahpaşa Hastanesine götüreceklerini emniyet güçlerine açıklamışlarıdır.

Darbe Maruz Kalan Kişinin Yakınlarının Hastaneye Gidişi

Darbe maruz kalan kişinin yakınları ise bu noktada hastaneye kendilerinin ulaşabileceklerini bölgede bulunan ekiplere bildirmişlerdir. Hastane işlemlerinin tamamlanmasının ardından olayla ilgili şikayetçi olacaklarını söylemişlerdir. 

Yaralının yakınlarının bu beyanlarının ardından ise sürecin nasıl ilerlemesi gerektiği hususunda aile bireylerine izlenmesi gereken yol haritası ana hatları ile anlatılmıştır. Emniyet güçleri kendilerini ilgilendiren başka bir konu olmadığı için yaralı ve yaralı yakınların hastaneye gitmesinin ardından bölgeden ayrılmıştır. 

Olayla İlgili 8 Kişi Yakalandı

Emniyet mensupları yaşanan süreci kamuoyu ile detaylı bir şekilde paylaşmıştır. Yapılan müracaat sonrasında olayla ilgili olarak 8 kişinin yakalandığı belirtildi. Savcılık kanalı ile ifadesi alınan sekiz kişi ise ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştır. Olay tüm açıklığı ile kamuoyuna anlatan emniyetin bu açıklamalarının ardından infialin de son bulduğu belirtildi. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları