Hastalanma korkusu, aşıların yeterince fazla kişiye yapılamamış olması kısaca toplum bağışıklığının henüz oluşmaması gibi nedenlerden dolayı yaz tatiline gidemedik yada yeterince keyif alamadık. İşte şimdi size kış tatilini keyifli yapabileceğiniz yerleri tavsiye ediyoruz.

Yaz tatilleri kadar bir başka önemli tatil de aslında çocuklarımızın da keyifli zaman geçirip yeniden okula dönmelerinden önceki yarıyıl tatili. Tam olarak Şubat ayına denk gelen ve kışın soğuğu karı derken eve hapsolmaktansa sizler için kar tatili olarak da en keyifli zaman geçirebileceğiniz yerleri düzenledik. Kış mevsimine bakış açınızı değiştirecek yerler.

Norveç’te Kış Eğlence Parkı

Norveç’te Kış Eğlence Parkı

1994 yılı Kış Olimpiyatlarının düzenlendiği Lillehammer da birbirine geçen 26 farklı pist bulunmaktadır. bu kış parkında 26 farklı pistte kayma imkanı elde edebilmek için bile hayatınızda en az bir kez Norveç’in Kış Eğlence Parkı’na gitmenizi öneririz. Her yaş grubundan kişilere eğitim verilen bu kayak merkezinde 4 yaşından itibaren çocuklarınıza kaymayı öğretebilirsiniz ve uzman eğitmenler eşliğinde karlar üzerinde süzülüşlerini de izleyebilirsiniz. Sadece kayak değil ayrıca Avrupa’da ki İlk Kış Eğlence Parkı’nı ziyaret edebilir, snow mobillerle safari turu ve köpeklerle kızak deneyimini de yaşayabilirsiniz. Tur hizmetleri kapsamında a bütün seyahatinizin planlandığı bir seyahate hazır olmak ve fiyat bilgisi için Admin Tour müşteri hizmetlerine ulaşarak tur hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Uludağ’da Kayak ve Snowboard Çocuk Kampı

Uludağ’da Kayak ve Snowboard Çocuk Kampı

Yurt dışına çıkma olanağı bulunmayanlar için kışın ülkemizde gidebileceğiz kış eğlencelerinin de merkezi olan Uludağ en iyi noktalardan birisidir. Her yıl düzenlenen Ulusal Kayak Okulu’n da Samba Kayak ve Snowboard Çocuk Kampı ise hem büyükler hem de çocuklar için oldukça eğlenceli bir tatil olabilir. Dolu dolu bir tatil ve Uludağ’da kamp için tarihler ise genelde Ocak ve Şubat aylarında olup 8-17 yaş Aralığındaki 50 kampçı ile sınırlı olduğundan elinizi çabuk tutmanızı öneririz. Eğitim gruplarının düzenlenmesi sırasında yeni başlayanlardan, yarışmacılara kadar toplamda dört seviye bulunmaktadır.  Her kamp dönemi beş gece tam pansiyon konaklama hizmeti ve toplamda 20 saat dersi kapsamaktadır.Eğlenerek öğrenilen bir etkinlik olan bu kamplarda teknik eğitimler, teknik malzemeler,ferdi kaza sigortası da etkinlik kapsamında. Kardeş Kampçılar içinde indirim uygulanan bu etkinlik hakkında gerekli ayarlamaları yapmak üzere tur yetkilimizle de görüşebilirsiniz. 

Kaçkar Dağlarında Heliski

Kaçkar Dağlarında Heliski

Heliski, helikopterle belirlenen bir noktaya kadar çıkarılmanız ve dağın tepesinden aşağıya doğru kaymanızı sağlayan eşsiz bir deneyimdir. Sadece profesyonel kayakçılara verilen bu hizmet Avrupa, Kanada,Alaska, Batı ABD ve Rocky Dağları, Yeni Zelanda; Asya’da Rusya, Himalayalar da ve ülkemizde Kaçkar dağlarında verilmektedir.

Birkaç yıldır yeni hizmet verilmeye başlanan heliski hizmeti deneyimli bir pilot ve profesyonel dağcı ve kayak hocaları eşliğinde çevresinde ve yakınında pist olmayan bölgelerde kayma imkanı sunuyor. Kaçkar dağlarında bu deneyimi yaşayabilmek için tur hizmetleri yetkilimizle görüşebilirsiniz. 

Üç farklı seçenekten sonra karda yapılacak dünya üzerindeki etkinliklerden bazıları;

Üç farklı seçenekten sonra karda yapılacak dünya üzerindeki etkinliklerden bazıları;

  • New York da yaşayanlar için ve tatil rotasını Kış Mevsiminde New York’a çevirenler için buz pateni yapmak farklı ve eğlenceli deneyimlerden biri olarak hafızanıza kazınabilir.

  • İsveç te olmayı tercih ediyorsanız Kış Tatiliniz ’de buzdan otellerde kalabilir, hava limanından otelinize Sibirya Kurtlarının Kızağınızı çektiği bir yolculuk yapabilirsiniz.

  • Stockholm ise göl üstünde buz pateni yapma olanağı bulabileceğiniz şehirlerden birisi.

  • Türkiye sınırları içindeyse Kars Çıldır Gölü üzerinde balık tutabilir ve göl üstünde kızakla dolaşabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde termal sularıyla ünlü olan birçok şehir var buralarda termal sularda dışarıdaki kar manzarasına karşı sıcacık suyun içinde şifa bulabilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları