Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle beraber, seyahat konusunda bize yardımcı olabilecek onlarca uygulamayla karşılaşıyoruz.

Bu seyahat uygulamalarından bazıları o kadar yardımcı oluyor ki gezilerimizde, hiç bilmediğimiz yerlerde sanki tüm hayatımızı orada yaşamışçasına gezebiliyor yada konaklayabiliyoruz. Bu yazımızda ucuz uçak bileti bulmaktan tutun, kalacak yerinizi en uygun fiyatlara bulmaya kadar kullanabileceğiniz pratik uygulamalara göz atacağız. İsterseniz gelin lafı fazla uzatmadan, gezginler için derlediğimiz uygulamalara bir de yakından bakalım.

Rome2Rio

Rome2Rio

Seyahatteki ilk adımın ulaşım olduğunu göz önünde bulundurursak; en ucuz uçak, otobüs vetren biletlerini bulabileceğiniz Rome2Rio, gezginlerin telefonunda bulunması gereken en önemli uygulamalardan biri. İsminden de anlaşılabileceği gibi dünyanın dört bir yanındaki şehirlerden birbirine ulaşım ağlarını ve yöntemlerini görüntüleyebileceğiniz uygulama, kolay kullanımlı ara yüzü ile kullanışlılık bakımından da oldukça iddialı.

Ucuzauc

Ucuzauc

Bir bilet arama uygulaması olan Ucuzauc uçak bileti uygulaması, en ucuz uçak biletlerini bulmanızı ve anında satın almanızı sağlıyor. Uçakla seyahat etmeye karar verdiyseniz, biletinizi almadan önce bir de bu uygulamaya göz gezdirin deriz.

Go Euro

Go Euro

Go Euroda diğer online uçak bileti aplikasyonları gibi bir bilet arama uygulaması.Yolculuk etmek istediğiniz lokasyonu ve çıkış noktanızı belirttiğinizde karşınızda çıkan pencereden; önerilen, en ucuz ve en hızlı ulaşım yollarını fiyatları ile beraber görme imkânınız oluyor. Olur da diğer uygulamalardan memnun kalmazsanız, Go Euro’ya da bir göz atabilirsiniz.

XE Currency

XE Currency

Adından da anlaşılacağı gibi bu uygulama, en güncel kurları anında görüntülemenizi sağlıyor. Bu uygulama sayesinde gittiğiniz ülkelerin para birimleri ile elinizdeki birim arasında kolayca hesaplamalar yapabilir, fahiş fiyatlar ödemekten kurtulabilirsiniz.

Trip Advisor

Trip Advisor

Bir yeri yahut bir mekânı keşfederken daha önce o yerleri gezmiş insanların, yaşadıkları tecrübelerden yola çıkarak bıraktıkları yorumları okuyup fikir sahibi olabilir,seyahatinizi ona göre şekillendirebilirsiniz. Sizin de yorumlar bırakabileceğiniz uygulama, olumlu ve olumsuz düşünceleri okuyanların gidecekleri yer hakkında önceden bilgi sahibi olması konusunda oldukça başarılı.

Moovit

Moovit

Bu uygulama sayesinde seyahat edeceğiniz şehirlerin, dünyanın neresinde olursa olsun toplu taşıma seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını bilmediğiniz veya ilk kez gideceğiniz şehirlerde, adeta daha önce yıllarca burada yaşamış gibi seyahat edebilmenize imkân veren bu uygulamaya bir göz atın deriz.

Uber

Uber

Ben toplu taşıma araçlarını sevmiyorum, rahatıma düşkünüm mü diyorsunuz? O zaman sizi böyle alalım. Gitmek istediğiniz yerler arasında tahmini bir ücret hesaplayabileceğiniz ve istediğiniz her yerde ayağınıza bir taksi çağırabileceğiniz bu uygulama, seyahatlerinizde epey rahat etmenizi sağlıyor.

iTranslate

iTranslate

Offline olarak da kullanabileceğiniz bu uygulama, muhtemelen dil sorunları yüzünden yurt dışına çıkmaktan korkanların kurtarıcısı olacak. 90’dan fazla dili birbirine en doğru şekilde çeviren bu uygulama, adından da anlaşılabileceği gibi bir sözlük uygulaması. Fakat bu uygulamayı diğer sözlüklerden ayıran şey, telefonunuzu ortaya koyduğunuzda karşınızdaki kişinin dilini bilmeksizin onunla iletişim kurmanızı mümkün kılması. Eş zamanlı sesli çeviri imkânı sunan iTranslate, tek kelime bilmeseniz dahi korkmadan yurt dışına çıkabilmenize olanak sağlıyor olmasıyla, 2018’in en başarılı uygulamalarından biri olarak da nitelendiriliyor.

Couch Surfing

Couch Surfing

Gönüllülük esasına dayanan bu uygulama, sadece bilet parasına sahip olanların bile seyahat edebilmesine imkân veriyor. Gönüllü insanların kanepelerinde veya odalarında ücretsiz olarak konaklayabilmenizi sağlayan bu uygulamada daha önce orada kalanların yorumlarını da görüp, evinde kalacağınız insan hakkında önceden fikir sahibi olmanızı sağlıyor. Öte yandan sizin de kendi evinizi açabileceğiniz ve yorumlar alacağınız bu uygulama, herkesin seyahat etmesine olanak vermesiyle bizim de favorilerimizden biri.

Airbnb

Airbnb

Herkes tarafından bilinen ve kullanılan bu uygulama, 2018’in de en iyi uygulamaları arasında yer alıyor. Dünyanın dört bir yanından kiralık daire veya oda bulabileceğiniz bu mükemmel uygulama, kalacak yer konusunda sıkıntılar yaşayanların hayatını oldukça kolaylaştırıyor.

Hotel Tonight

Hotel Tonight

Bu uygulama ile otellerin ve ya pansiyonların boş kalan odalarını son dakika kiralayabilir, normal fiyatından oldukça ucuza konaklayabilirsiniz. Oteller odalarının boş kalmasını istemediğinden, gün sonunda tutulmayan odalarını ucuz fiyatlara düşürüyorlar. Bu odalar ise Hotel Tonight uygulamasında buluşuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları