Müzik Dünyasının En Zengin Kadınları
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Müzik dünyasının en zengin kadınları, kendi kazançlarıyla zengin olmayı başarmıştır. Müzik dünyasının en çok kazanan kadınları listesinde Rihanna ilk sırayı almış ve servetiyle dudak uçuklatmıştır.

Kazandığı paralarla bizlere çalışmanın önemini de göstermiştir. “Kadın eğer isterse her şeyi kendi başına başarır” felsefesiyle kendi ayakları üzerinde duran ve şarkılarıyla dünyaya kendini tanıtıp üstelik bir de zenginlikleriyle konuşulmayı başaran bu kadınlar herkesin gözdesi olan sanatçılardır.

Sanatçılar ve Kazançları

Şarkıcılığın yanı sıra şarkı yazarı da olan Rihanna, 600 milyon dolar kazancıyla dünyanın en zengin kadın müzisyeni olmuştur. Dünyaca ünlü şarkıcı Madonna, 570 milyon dolarla bu listede ikinci sıradadır. Şarkıcı Celine Dion, geçtiğimiz yıl kazandığı 450 milyon dolarla üçüncü sıradadır. Herkesin hayranı olduğu şarkıcı Beyonce, 400 milyon dolar kazanarak en zengin dördüncü kadın olmuştur. Şarkıcı Taylor Swift, 360 milyon dolar kazanarak beşinci zengin müzisyen olmuştur.

Sanatçılar ve Sanat Hayatları

Rihanna, 15 yaşında kariyerine başlayan ve birçok filmde de rol alan sanatçı çıkardığı albümlerle, yaptığı şarkılarla ödüller kazanmayı başarmıştır. Şimdilerde birçok turnelerle sanat hayatına devam eden şarkıcı ilk albümünü 2005 yılında çıkarmıştır. Madonna, birçok insanın sevgisini kazanan çok az sanatçıdan biridir. Şarkıcılığın yanında söz yazarı, aktris, dansçı, yapımcı ve stil ikonudur. 

Dünya çapında 120 milyondan çok satan albümüyle Guiness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Celine Dion, Grammy, Juno, Altın Küre ve Oscar ödüllerinin sahibi şarkıcı ve söz yazarıdır. Sanat hayatına birçok albüm sığdıran sanatçı İngilizce ve Fransızca albümlerin sahibidir. Beyonce, müzik hayatı kurduğu müzik grubuyla başlayan sanatçı çıkardıkları single çalışmasıyla bomba gibi bir giriş yapmıştır. 

Bu grup aynı zamanda iki Grammy ödülünün sahibi olmuştur. Müzik hayatına solo albümüyle devam eden sanatçı dünyaca ünlü bir isim haline gelmeyi başarmış. Yazdığı şarkılarla ve özgün tavırlarıyla “gerçek sanatçı” olarak değerlendirilme hayallerini gerçekleştirmiş. Taylor Swift, 2014 yılında “Yılın Kadını” seçilen sanatçı bunu iki kez başaran tek artist olmuştur. Birçok ödül kazanmıştır. 

2016 yılında en zengin 100 ünlü listesinde kazandığı 170 milyon dolarla birinci sırada yer almıştır. Swift o listede her zaman yer almayı başarmıştır. 2009’da 18 milyon dolar, 2010’da 45 milyon dolar, 2011’de 45 milyon dolar ve 2012’de 57 milyon dolar kazanarak en zengin sanatçılar listesinde yer almıştır.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları