Orgazm Olamamanızın 9 Farklı Nedeni
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Cinsel hayatımız hayatımızın önemli bir parçasıdır. Herkes cinsel hayatında mutlu olmayı ister. Hayattan beklentilerimiz arasında cinsellikten zevk alarak gündelik sıkıntılarımızdan kurtulmak da yer alır. Ama bu konuda orgazm olamamak gibi bir sıkıntınız varsa cinsellik sizi mutlu etmez. Peki belki de bunun altında yatan gündelik hayatınızla ilgili sebepler olabileceğini biliyor muydunuz? Sizler için bu sebeplerden dokuz tanesini mercek altına aldık.

Hareketsizlik

Evet, yanlış duymadınız. Yatakta mutlu olmak için gün içerisinde pelvik kaslarınızın çalışması gerekir. Uzmanlar orgazmı etkilediği için gün içerisinde saate en az bir kere beş ya da on dakikalığına kalkıp hareket etmeniz gerektiğini söylüyor. Bu yüzden iş yerinde sürekli oturmak cinsel hayatınızın en büyük düşmanlarından birisi olabilir.

Topuklu Ayakkabı

Cinsel hayatınızı olumsuz etkileyen nedenlerden birisi de giydiğiniz topuklu ayakkabılar olabilir. Topuklu ayakkabılar psoas kasının zarar görmesine neden oluyor. Bu kas ise cinsel ilişki sırasında sizin uyarılmanızı sağlayan bir kastır. Uzun bir süre hatta bütün bir gün topuklu ayakkabı giyerseniz ve topuklular hayatınızın önemli bir parçası ise orgazm olamayabilirsiniz.

Partnerinizin Sizi Anlamaması

Kadınlar için bir diğer sorun cinsel partnerlerine karşı açık olmamalarıdır. Eğer karşınızdaki kişi sizi yatakta anlamazsa da istediğiniz hazzı alamazsınız. Ne istediğinizi ve nelerin sizi heyecanlandırdığını açıkça belirtmeniz en iyisidir. Bu konuda çekinik kalan kadınlar için orgazm bir hayalden öteye geçemeyebilir.

Ses Çıkarın

İlişki sırasında kadınlar için en ciddi sorunlardan birisi de seslerini kısmalarıdır. Bu konuda rahat olan kadınların çok daha rahat orgazm olduğu ispatlanmıştır. O yüzden mümkün olduğunca ses çıkarın ve hem kendinizin hem de karşınızdaki kişinin doyuma ulaşmasına yardımcı olun.

İlaçların Etkisi

Bazen kullandığımız herhangi bir ilaç da bize engel olabilir. Bu yüzden orgazm konusunda umutsuzluğa kapılmadan ilaçlarınızın yan etkisine bir göz atabilirsiniz. Yakın zamanda tedaviniz bitecekse kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Oksitosin Düşüklüğü

Vücudumuzda yer alan oksitosin hormonu yataktaki mutluluğunuz için belirleyicidir. Bu hormon gündelik hayatınızdaki sıkıntılar yüzünden düşüşe geçmiş olabilir. Belki de kendinizi iyi hissetmek için hoşunuza gidecek aktivitelere daha çok vakit ayırmalısınız. Diğer ismi aşk hormonu olan bu hormonla birlikte orgazm şansınızı arttırabilirsiniz.

Mastürbasyona Vakit Ayırmamak

Mastürbasyon yapmak çoğu kişinin çekinik kaldığı bir konudur. Ama hayatınızda mastürbasyona da vakit ayırmalısınız. Bu durum sizin daha çok vücudunuzu tanımanıza ve daha rahat olmanıza yarayabilir. O yüzden bu konuda çekinmeyin ve kendinize dokunun.

Tuvaleti Ertelemeyin

Cinsel ilişkiden önce eğer mesane doluysa sorun yaşayabilirsiniz. Çoğu kadın tuvalete gitmeyi ihmal edebilir. Ama bu şekilde orgazm olmanız çok güçtür. İlişki sonrasında idrar yolu enfeksiyonundan kurtulmak için ilişki öncesinde ise daha rahat etmek için tuvalete gitmeyi ertelemeyin.

Kendini Kontrol Etme

Çoğu kadın için hayatını ve kendini kontrol etmeye çalışmak vazgeçilmeyen bir çabadır. Evet bir kadın olarak sorumluluğunuzun çok fazla olduğunun farkındayız. Ama biraz sakin olmaya ve her şeyi kontrol etmeyi bırakmaya çalışmalısınız. Bunun için kendinize göre yöntemler geliştirebilirsiniz. Bu konuda rahatlayıp kontrolden vazgeçmek sizin yatakta da daha mutlu olmanızı sağlayacaktır.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları