Pendik'te Trafikteki Araca Saldıran Şahısların Tutuklanmasına Karar Verildi
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Pendik’te bir araca saldıran Hasan ve Hüseyin Sel isimli şahıslar 20 yıla kadar hapis cezası alabilir. Temmuz ayında Pendik D – 100 karayolunda bir araca saldırı gerçekleşti.

Hasan ve Hüseyin Sel isimli iki kişi, yol vermediklerini bahane ederek bir araca saldırıda bulundu. Saldırıya uğrayan aracın içinde ise Yunus Emre Bahçıvan ve eşi Ayfer Bahçıvan bulunuyordu. Saldırı sonrasında araca saldıran Hasan Ve Hüseyin Sel hakkında tutuklanma kararı verildi.

Saldırganlar Hakkındaki Soruşturma Tamamlandı

Araca saldıran şahıslar hakkındaki soruşturma, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tamamlandı. Soruşturma doğrultusunda yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucu ise araçta bazı hasarlar tespit edildi. Aracın sol dikiz aynası, ön kaputu ve ön tamponunda çeşitli hasarlar meydana geldiği oluşturulan raporda yer alıyor. 

Saldırganların Savunması Yeterli Bulunmadı

Şüpheliler Hasan ve Hüseyin Sel, yaptıklarının gerekçesi olarak Yunus Emre Bahçıvan'ın kendilerine hakaret ettiğini ve trafikte kusurlu davranışlar işlediğini öne sürdü. Ancak soruşturma kapsamında bütün delillerin incelenmesi sonucu şüphelilerin savunmasını destekleyen herhangi bir şeye rastlanmadı. Bu yüzden de Hasan ve Hüseyin Sel tarafından yapılan savunma yeterli bulunmadı.

Görüntüler Bilir Kişi Tarafından İncelendi

Pendik D – 100 karayolunda meydana gelen olayda müştekiler tarafından kaydedilen video, bilirkişi tarafından incelendi. Video incelemesi sonucunda ise şüpheli şahısların savunmasını kanıtlayan ya da destekleyen herhangi bir şeyin olmadığı rapora eklendi. Aynı zamanda video içeriğinde şahısların Yunus Emre Bahçıvan ve Ayfer Bahçıvan çiftine karşı olan saldırgan tavırları ile araca zarar verdikleri anlar yer alıyor. Bilirkişi tarafından detaylı bir şekilde incelenen video sonucunda hazırlanan raporda Hasan ve Hüseyin Sel isimli şahısların savunmasına dair herhangi bir delil olmadığı gösterildi.

Şüpheliler, Birden Fazla Suçtan Yargılanacak

Hasan ve Hüseyin Sel ikilisi, trafikte yapmış oldukları davranışlar yüzünden birden fazla suçtan yargılanıyor. Zanlıların suçlarından bir tanesi kara ulaşım araçlarını kaçırma ve alıkoyma olarak gösteriliyor. Aynı zamanda suçlamalar arasında mala zarar verme ve kişiyi hürriyetinin alıkoyma da yer alıyor. Soruşturma kapsamında yapılan incelemelerde bu suçların işlendiğine dair yeterli şüphenin oluştuğu belirlendi.

İddianame Kapsamında 20 Yıla Kadar Hapis Cezası İstemi

Zanlıların hakkında hazırlanan iddianame kapsamında işledikleri suçlardan dolayı 20 yıla kadar hapis istendi. İddianame içeriğinde yer alan bilgilere göre şahısların 5 yıl 4 ay ila 20 yıl arasında bir hapis cezası almaları talep ediliyor. Zanlıları kapıda karşılayan polis merkezi amiri ise bu hareketinden sonra görevden alındı.

Cezada Artırım Yapılması Da Talep Ediliyor

Şüphelilerin zincirleme suç işlemesi nedeni ile cezalarda artırım yapılması da iddianamede talep edildi. Anadolu 7. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından verilen karar ise şüpheliler Hasan Sel ve Hüseyin Sel'in tutuklanması yönünde oldu. Şüpheliler Maltepe Cezaevi'ne gönderildi.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları