Pratik Streç Film Nasıl Kullanılır? Pratik Streç filmler kullanıma nasıl hazırlanmalı? gibi sorularınıza bu makale üzerinden cevap bulabilirsiniz.

Hayatın birçok alanında kullanıma sahip olan, çeşitli maddelerin hava ile olan temasını kesmek adına kullanılan şeffaf renkteki plastik ürünlerdir. Aynı zamanda ürünleri bir arada tutmaya, tozlanmasını engel olmak amacı ile de kullanılır.

Elastik bir özelliğe sahip olması sebebi ile sarıldığı ögeleri hava temasını keserek tutar. Fakat bunun aksine ısıyla etkileşimi olduğu takdirde gevşeme yapar ve küçülür. Genellikle yük taşırken kullanıldığı gibi küçük maddeleri sarmakta da kullanılabilir.


Pratik Streç filmler kullanıma nasıl hazırlanmalı?


Streç film kullanıma hazırlarken kutunun direkt olarak açılması çokça yapılan hatalardan biridir. Fakat bunun aksine streç film kutularını açmak için kutuların üzerindeki "içeri itiniz “kısmına bastırmak daha kolay ve pratiktir. Bu sayede streç rulosu kutunun içerisinde kalır ve açık kısmından kendinize doğru yavaş bir şekilde çektiğinizde streç kullanıma hazır bir şekilde elinize gelir.


Pratik streç film  doğru şekilde nasıl kullanılır?


Streç filmler, buzdolabında veya soğuk bir ortamda saklandığı takdirde kullanımı kolaylaşır. Soğuk ortamda muhafaza edilen streçler, sarılan ürünlere yapışma yapmaz. Streç film, bulunduğu kutu içerisinden çıkartılmadan kutunun kenarında bulunan dişlilerle kopartılıp alınması oldukça pratik ve kolaydır. Sarılan ürünün boyutuna ve enine göre streçin kopartılması önemlidir.

Parçalar halinde ürüne sarılan streçler olumlu sonuçlar veremezler. Kopartılıp ele alınan streçler çok fazla hırpalanmadan kullanıma geçilmesi gerekir. Streç filmin kullanılacağı ürün yakın bir mesafede olmalıdır. Streç film, tutacağı ürüne etrafında yavaş ve dikkatli bir şekilde sarılır. Sararken bıçak, çatal gibi keskin maddeler kullanılmamalıdır. Ürünü streç film ile kaplarken yırtılmamasına, küçük delikler açılmamasına dikkat edilmelidir.

Pratik streç filmler zarar gördüğü takdirde ürünü muhafaza edemez ve koruyamaz. Streç filmleri ürünlere sararken tamamen ürünün hava ile olan temasını kesmek olduğu unutulmamalıdır. Buna istinaden sararken tamamen sarılan ürün kapatılmalıdır. Sarmayı bitirdiğiniz noktada kapama işleminde pratik küçük bantlar veya streç filmin kendine yapışma özelliğini kullanarak, ürünün hava alması engellenir. Streç filmin sarıldığı ürün uygun bir yere konulmalıdır.

Streç film ürünün üzerindeyken zarar ördüğü takdirde ürünü koruyamaz ve toz gibi dışarıdan gelebilecek etkenlerden koruyamaz. Streç filmler oldukça koruyucu bir özelliğe sahip olduklarından, ürün sarıldıktan sonra ekstra poşetleme ya da paketleme ihtiyacı yapılmasına gerek yoktur. Streç filmler anlatıldığı üzere dikkatli ve özenli bir şekilde kaplandığı takdirde ürünleri uzun süre koruma özelliğine sahiptirler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları