Seyahatte En Çok Yapılan Hatalar
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Seyahatte En Çok Yapılan Hatalar
Birçok insan gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında gezmeyi ve yeni yerler görmeyi seviyor. Ancak çıkılan gezi kısa da olsa uzun da olsa mutlaka dikkat edilmesi gereken konular vardır.

Birçok insan ufak tefek hatalar yüzünden planladıkları seyahatleri daha pahalıya getiriyorlar. Bu yetmezmiş gibi bir de seyahatin kalitesini de yüksek oranda düşürüyorlar. İnsanların seyahat esnasında en çok yaptığı hatalardan bazıları:

• Araştırma yapmadan yola çıkmak

• Gereksiz eşya ile yola çıkmak

• Çok para taşımak

• Plansız gezmek 

• Seyahat evraklarının kontrol edilmemesi

İnsanların en çok düştüğü hatalar arasında en çok karşılaşılanlar yukarıda sayılan hatalardır. Bu hatalara dikkat edildiğinde yolculuk planlarınızı daha kusursuz şekilde geçirme imkânınız bulunuyor.

Araştırmadan Yola Çıkmayın

Gideceğiniz yer neresi olursa olsun mutlaka gidilecek yerin iyi araştırılması gerekiyor. En ucuz ve güvenli nerede kalınır, nerede ne yenir, nasıl gezilir gibi konuları bilmeden yola çıkmayın. Bu durum yurtdışına gidecekler için çok daha önemli bir konudur. Şehir içi ulaşım da mutlaka araştırılması gereken konular arasında bulunuyor. Tatili en ucuza nasıl getireceğinizi bilmeniz son derece önemli olan bir detaydır.

Gereksiz Eşyaları Yanınıza Almayın

İnsanların en büyük hatalarından biri de gereksiz onlarca eşyayı çantaya doldurmak oluyor. Öncelikle havaalanlarında belli bir bagaj kotası olduğunu unutmayın. Bir diğer konuda gidilen yerde yapacağınız alışverişler olacak. Yanınıza sadece zaruri olan ihtiyaçlarınızı alın ve geri kalanını gittiğiniz yerden de temin edebilirsiniz. Ancak ne kadar az eşyaya ihtiyaç duyarsanız masrafınız o kadar az olur. Kıyafet olarak belli başlı kıyafetleriniz olsun. Sağlık ile ilgili ufak tefek aparatları yanınıza almayı ihmal etmeyin.

Çok Para Taşımamaya Özen Gösterin

Gidilen yerde paraya ihtiyaç duyulacağı herkesin tahmin ettiği bir durumdur. Ancak çok fazla para ile seyahat etmek sizin yolculuk esnasında sürekli gergin olmanıza neden olacaktır. Bu durum hayati tehlike altına girmenize dahi neden olabilir. Bu nedenle kredi ve banka kartlarınızı yanınızda bulundurun. Fakat nakit para çok fazla taşımayın. Gittiğiniz yerde kullanabileceğiniz bir ATM mutlaka bulacaksınız.

Plan Yapmadan Gezmeyin

Gidilen yerlerde neler var, nereyi görmeniz gerekiyor gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir gezi planı hazırlayın. En çok gezilmesi gereken yerlerin listesini çıkarın. Müze ve ören yerlerinin giriş ücretlerini, giriş saatlerini önceden bir yere not edin. Eğer özel bir festival varsa tatili bu festival zamanına da denk getirebilirsiniz. Kalacağınız otelin merkezi bir yerde olmasına özen gösterin. Böylece şehir merkezinde olan yerler için ulaşım ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Seyahat Belgelerini Kontrol Edin

Seyahat belgelerinizin kontrol edilmesi son derece önemli bir detaydır. Çünkü evden çıkmadan önce telaşla birkaç evrak unutabilirsiniz. Vize belgeleriniz, pasaport, kimlik belgesi gibi belgelerin tam olduğundan ve yanınızda fotokopisinin olduğundan emin olun. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları