Sinemaseverler İçin Vizyona Giren 6 Film

Boş zamanların vazgeçilmez etkinliklerinden biri olan sinema, arkadaşlarla ve aileyle birlikte yapılabilecek ortak paylaşım ve güzel bir hafta sonu geçirmek isteyenlerin vazgeçilmez hobilerinden biridir.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Hem yetişkinler hem çocuklar için 1’i yerli 5’i yabancı olan alternatiflerle vizyona giren 6 yeni film, sinemaseverlerin hafta boyu sinema şöleni yaşamalarını sağlayacaktır. Tek başına, arkadaşlarıyla veya ailesiyle sinemaya gitmek isteyen herkese hitap edebilecek tür ve konularıyla 6 yeni film, sinemaseverlere güzel bir hafta geçirmeleri için iyi bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Karanlık Lanet

Yönetmenliğini Justin P. Lange’in yaptığı, başrollerinde  Nadia Alexander, Toby Nichols, Karl Markovics’in yer aldığı Korku türündeki film, Avusturya yapımıdır. Gizemli bir ormanlık bölgede kimsenin sağ çıkamamasını konu edinen film, halk tarafından Şeytan’ın İni olarak adlandırılan ormanda yıllar önce vahşi bir şekilde öldürülen genç kızın ruhu ile birçok işkence ve istismara maruz kalarak kör bırakılmış bir kızın birbirine yoldaş olmasını anlatmaktadır. 

Sınır

Sınır

Sınır

Yönetmenliğini Ali Abbasi’nin yaptığı, oyuncu kadrosunda Eva Melander, Eero Milonoff, Jörgen Thorsson, Kjell Wilhelmsen, Andreas Kundler’in yer aldığı Drama, Fantastik türündeki filmin konusu, Tina isimli tuhaf bir kadının etrafında geçmektedir. Tina gümrük memuru olarak çalışan genç bir kadındır ve iş ve sosyal çevresi tarafından da tuhaf bulunmaktadır. Aynı zamanda başarılı bir memur olan Tina, altıncı hissi ile kaçakçıları kolayca ortaya çıkararak daha da dikkat çekmektedir. Ancak Vore isimli gizemli bir adam ile karşılaşan Tina için işler karışır. 

Vore’den bir şeyler sakladığını düşündüğü için şüphelenen Tina’nın bunu kanıtlayamaması, hayatını sorgulamasına bazı gerçeklerle yüzleşmesine sebep olur. İsveç ve Danimarka ortak yapımı olan filmin orijinal adı Gräns / Border olup Türkiye’deki sinemalarda da vizyona girmiştir.

Şeytanın Kapısı

Yönetmenliğini Aislinn Clarke’in yaptığı, başrollerinde Lalor Roddy, Ciaran Flynn, Helena Bereen’in yer aldığı korku türündeki film, İngiltere yapımıdır. İrlanda’da açıklanamayan birtakım tuhaf olayları araştırmak üzere Vatikan tarafından görevlendirilen Rahip Thomas Riley ve Rahip John Thornton isimli iki rahibin yaşadıklarını konu edinen film, araştırma sırasında rahiplerin manastırın bodrumunda zincirlenmiş bir halde buldukları 16 yaşındaki hamile bir kız olan Kathleen ile soruşturma farklı boyutlara taşınmış ve rahiplerin korkunç gerçeklerle karşı karşıya kalmalarını anlatmaktadır.   

Aladdin

ABD yapımı olan yönetmenliğini Guy Ritchie’nin yaptığı, başrollerinde  Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott’ın yer aldığı Macera, Fantastik türünde olan, ismini filmin başkahramanından alan Aladdin’in konusu, sihirli bir lamba sayesinde sevdiği ve ulaşmak istediği kız için zorlu bir maceranın içerisinde kalan Alaadin’in yaşadıklarıdır. Fakir bir genç olan Aladdin, Agrabah şehrinin pazarından yiyecek çalarak karnını doyurmakta ve geceleri kalacak bir yeri olmadığı için farklı yerlerde kalmaktadır. 

Babası tarafından zorla evlendirilmek istenen ve ülkenin sultanının kızı olan Prenses Jasmine’i gören Aladdin’in kıza âşık olmasıyla macera dolu hayatı da başlamış olur. Harikalar Mağarası’ndan aldığı sihirli lamba ile şansı değişen Alaadin, bu lambada yaşayan ve eğlenceye düşkün bir cinin kendisine verdiği 3 dilek şansıyla Prenses Jasmine’e ulaşmaya çalışır. Ancak bu noktada Sultan’ın danışmanı Jafar’ın Alaadin ve lambayla ilgili planlarıyla macera ve fantastik dolu bir serüven başlamaktadır.  

Aykut Enişte

Yönetmenliğini Onur Bilgetay’ın yaptığı listenin tek yerli filmi olan Aykut Enişte’nin başrollerinde Cem Gelinoğlu, Melis Babadağ, Ege Kökenli yer almaktadır. Aile, Komedi türündeki film, Aykut isimli bir adamın sigorta işi nedeniyle dükkânına gelen Gülşah ile karşılaşması sonrasında aile özlemi çekerken kendini bir anda iki farklı ailenin arasında bulmasını anlatmaktadır. 

Acemi Kaşifler: Görevimiz Kocaayak

Yönetmenliğini  Pierre Gréco, Nancy Florence Savard’ın, seslendirmelerini Sylvie Moreau, Guillaume Lemay-Thivierge, Rachid Badouri’nin yaptığı film, Animasyon, Macera türündeki film Kanada yapımıdır. Efsanevi bir yaratık olan Kocaayak’ın varlığını ispat etmek için zorlu bir maceranın içinde kendini bulan Simon ve Nelly’nin yaşadıklarını konu edinen film, bir kâşifin eski bir günlüğünü rehber olarak kullanmalarıyla beraber dünyanın yarısını dolaşarak bu yaratığın yaşadığı ine giderken birçok tehlikeli durumlarla karşılaşmalarını anlatmaktadır. 

sinema filmi vizyon filmi filmler aladdin şeytan kapısı sınır aykut enişte karanlık lanet acemi kaşifler vizyondakiler yabancı film izle Ucuzauc.com Uçak Bileti