Ucuzauc.com Uçak Bileti
Tatil kredisi nedir ? Tatil kredisini hangi bankalardan alınabilir ? Tatil kredisinin avantajları nelerdir ? Kimler tatil kredisini alabilir? Tatil kredisi şartları nasıldır?

Devletiimizin kamu bankaları eliyle pandemi sürecinden normal hayata geçiş sürecinde vatandaşların finansman ihtiyaçlarına destek amacıyla oluşturulan tatil kredisi verilmeye başlandı. Tatil kredisi ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevaplarını sayfamızdan bulabilirsiniz. 

Tatil Kredisi Nedir ?

Tatil Kredisi Nedir ?

Tatil Kredisi; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın pandemi sürecinden normal hayata geçiş, sosyal hayatın ve ticari hayatın canlanması,  vatandaşların finansman ihtiyaçlarına katkı amacıyla çıkarttıkları bir kredi türüdür.

Tatil Kredisi Avantajları Nelerdir ?

Tatil Kredisi Avantajları Nelerdir ?

Tatil kredisi tatil yapmak isteyen vatandaşlara kamu bankaları aracılığıyla 10 bin TL'ye kadar 6 ay ödemesiz 36 aya kadar vade imkanı ile kredi kullanabilecekler.

İlgili kredinin 1.nci ve 2. nci taksitlerini firma ve banka tarafından ödenecek olup, vatandaşların taksit ödemeleri 9 ay sonra başlayacak.

Kullanılan kredinin faiz oranı yüzde 0,67 'ye denk gelecektir.

Anlaşmalı bankalar ve firmalar bankaların web sitesinde yayınlanacaktır.


Örnek ödeme tablosu şöyle:

  • Kredi Tutarı (TL)      Kredi Vadesi (Ay)                Taksit Tutarı (TL)            Toplam Geri Ödeme (TL)
    10.000                                  6+30=36                                      421                                        11.789

Hangi bankalar tatil destek kredisi verebilecek

Hangi bankalar tatil destek kredisi verebilecek

Tatil destek kredisini kamu bankaları yani Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk bankası verebilecek. Vatandaşların krediyi kullanabilecekleri seyahat acenteleri bankaların web sitesinde yayınlanacak.

Kredi kartına 3 ay ödemesiz 18 ay taksit imkanı

Kredi kartına 3 ay ödemesiz 18 ay taksit imkanı

Seyahat acentaları ile yapılacak anlaşmalarla vatandaşlara tatilpaketleri 3 ay ödemesiz 15 ay ödemeli toplam 18 ay peşin fiyatına satınalmalarına imkan sağlanacak.

Anlaşmayadahil seyahat acentaları bankaların web sitelerinde yayınlanacak.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları