Temizlik Bezi Alırken Bunlara Dikkat Edin yazımızı temizlik bezleri almadan önce neolacakki.com üzerinden mutlaka okuyun.

Temizlik; her bireyin sağlığı açısından önemli, sağlığını olumsuz etkileyecek toz ve kirlerden arınması diyebiliriz. Sağlıklı olmak için temiz olmalı, temizlik kurallarını bilmeli, deterjan, temizlik malzemesi ve temizlik bezleri seçerken dikkat etmeliyiz. Bu yazımız da sizlere temizlik bezi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, temizlik bezlerinin hangi şekilde daha hijyenik kullanacağınıza bakacağız.

Temizlik Bezi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar Nelerdir?

Temizlik yapmaya başlarken işe uygun temizlik bezi seçimi ile başlamanız en önemli noktadır. Temizlik yapacağınız alana göre temizlik bezi çeşitleri arasında işinize en çok yarayanı seçmeniz, yapacağınız temizlikten daha iyi sonuç almanızı sağlar. Yanlış bez seçimi ile saatlerinizi harcayıp, kendinizi yormaya gerek yoktur. Temizlik bezi seçimi için çeşitlere bakalım.

Temizlik Bezi Türleri Ve Doğru Bez Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Temizlik bezi türleri; toz bezleri, cam bezleri, mutfak bezleri, yer bezleri, kurulama bezleri vs şeklinde ayırabiliriz. Her alanın kendine uygun temizlik bezi seçiminde yaptığınız temizlik daha göz alıcı olacaktır. Bu bezlerin işlevleri ve dikkat edilmesi gerekenleri sırasıyla inceleyelim.

Toz bezleri yüzeyde oluşan kir ve tozları arındırmak için her an elimizin altında olan hayat kurtarıcı bezlerdir. Toz bezini araç gereçleri silerken, masayı temizlerken sürekli tozunu aldığımız alanlar da kullanırız. Bu yüzden toz bezi seçimin de eşyalarınızı çizmeyecek, çok sert yapılı olmamasına dikkat etmelisiniz. 

Cam bezlerini aynı zaman da aynalarınız için de kullanabilirsiniz. Doğru cam bezi seçimi ile sildiğiniz camların ışıl ışıl parlamasını sağlamak sizin elinizde. Yine cam bezi seçiminde de dikkat etmeniz gereken bezin camları çizmeyecek ve aynı zamanda da o kirinden arındıracak yumuşak ve sert yapılı bir bez olmalıdır.

Mutfak bezleri kadınların vazgeçilmez bezleridir. Mutfak bezi alırken bezin suyu emecek yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü mutfakta her alan gibi sağlığımız için hijyenik olmalıdır ve nemli alan da bakteri üremesi olacağı için bu bezlerin yapısı ile sık sık mutfak tezgahını kurulayabilirsiniz.

Son olarak yer bezi seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler ise bezin hem deterjanlara hem de yüksek sıcaklığa karşı dayanıklı bir dokusunun olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları