Uçakla seyahatte yolcuların en çok tercih ettiği koltuk pencere yanıdır.

Ancak uzmanlara göre pencere kenarına oturarak seyahat etmek hijyen açısından oldukça risklidir.

Uzmanlara göre uçak penceresinde uyumak tavsiye edilmez.

Uzmanlara göre uçak penceresinde uyumak tavsiye edilmez.

24 yıldır havayollarında çalışan kabin ekibi üyesi Linda Ferguson, yolcular düzenli olarak yüzeye öksürürken ve hapşırırken uçağın en kirli kısmı olduğunu söyledi.

Kirli ellerle veya kirli saçlarıyla da dokunulduğunda, iyice temizlemediğiniz sürece ona yaslanmanız tavsiye edilmez.

Readers Digest'e şunları söyledi: "Pek çok insanın koltuklarının etrafındaki alanı silecek Lysol mendilleri taşıdığını görüyorum.

“Arka ışık olsaydı ve tüm mikroplarla bir uçağı aydınlatabilirlerse, bence bu herkesi korkutur.

"Başparmak kuralım ve asla hastalanmam, ellerimi asla ağzıma veya yüzüme yakın tutmam."

Uçakta uyumak istiyorsanız pencere dahil dokunacağınız kısımlara antibakteriyel sprey veya mendil kullanmak ve düzenli olarak ellerinizi yıkamak en iyisidir.

Diğer birçok yolcu öksürmüş veya hapşırmış olabileceğinden, dokunmadan önce pencereyi temizleyin

Diğer birçok yolcu öksürmüş veya hapşırmış olabileceğinden, dokunmadan önce pencereyi temizleyin

Aynı zamanda uçaktaki tek suçlu değil - tepsi masaları, uçuşlar arasında nadiren temizlendikleri için genellikle en kirli yerlerden biri olarak gösteriliyor.

İnsanlar sadece üzerlerinde yemek yemekle kalmıyor, bazı yolcular onları bebekleri için masa altını değiştirmek veya çıplak ayaklarını koymak için kullanırken bile yakalandı .

Eski bir uçuş görevlisi Reddit hakkında uyarıda bulundu : "Kısa mesafeli uçuyorsanız, kesinlikle antibak mendil veya dezenfektan getirin.

“Pek çok havayolu mürettebatının uçağı 'çevirmesini' sağlayacak, yani çöplerinizi alacaklar, emniyet kemerinizi katlayacaklar, dergilerinizi koltuk cebine koyacaklar ve sonra yeni yolcuları karşılayacaklar.

"Bebeklerini tepsi masada veya koltukta değiştirmenin ne kadar iğrenç olduğunu insanlara anlatmak zorunda kaldığım sayıyı kaybettim."

Uçağın temizlenecek diğer parçaları arasında emniyet kemeri bulunurken, öndeki koltuk cebinin kullanılması da tavsiye edilmez.

Bir kabin ekibi üyesi, ceplerde "Kirli mendiller, hasta poşetleri, pantolonlar, çoraplar, parmak ve ayak tırnakları, sakız [ve] yarı emilmiş tatlılar" dahil her şeyi bulduklarını söyledi.

Bir uçuş sırasında nasıl sağlıklı kalabileceğinizi , mikroplardan kaçınmak için nereye oturacağınızı ve nerede temizleyeceğinizi açıkladık.

Bir pencere koltuk bile azaltabilir Covid yakalama şansınızı.

Pek çok havayolu , salgın nedeniyle uçuş sırasında zorunlu yüz maskeleri uygulamaktadır ve daha katı temizlik önlemleri almaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları